Artykuły z kategorii

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

      27 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się XX Gminny Konkursu Recytatorski „Spotkanie z poezją”. Uczniowie gminnych szkół podstawowych i uczennice gimnazjum z Wilkowa deklamowali utwory znanych i lubianych poetów. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej oraz popularyzacja poezji dziecięcej. Jury oceniało w czterech kategoriach wiekowych. Kategoria klas I-III, IV-VI i gimnazjum.
Do konkursu przestąpiło 17 uczniów. Jury w składzie Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn Pani Anna Abramowicz, Pani Genowefa Czepiel, Pani Ewa Żołnacz i Pani Henryka Mandziuk szczególną uwagę zwracało na dykcję, modulację głosu, wyraz artystyczny i opanowanie pamięciowe utworu. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom.


Wśród uczniów w kategorii klas I-III najlepsi okazali się: Michał Kolasiński z klasy III Szkoły Podstawowej w Kruszewcu ,który zaprezentował utwór „Szelki” oraz Natalia Massalska uczennica klasy II Zespołu Szkół w Wilkowie, który deklamowała utwór E. Rozdoby „Światowa krowa”. Wyróżnienie otrzymała Weronika Łuczkiewicz uczennica Szkoły Podstawowej z Nakomiad, prezentując wiersz D. Gellner „Zły humorek” Bezkonkurencyjni w kategorii klas IV-VI byli: Julia Syhłowyj uczennica Szkoły Podstawowej z Kruszewca oraz Roksana Warmińska reprezentująca Zespół Szkół z Wilkowa. Wyróżnienie odebrała Maja Wiktorek z Zespołu Szkół w Wilkowie.


W kategorii gimnazjum zwyciężyła Pola Siemaszko uczennica Zespołu Szkół z Wilkowa, drugie miejsce zajęła Paulina Szerszeń z tej samej placówki edukacyjnej.
Zwycięzcy I i II miejsca z każdej kategorii wiekowej będą reprezentowali Gminę Kętrzyn w eliminacjach rejonowych, które odbędą się 16 maja br. o godz.10,00 w Kętrzyńskim Centrum Kultury.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom!