Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

     Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci z klasy III „a” pod kierunkiem p. Kseni Góźdź przygotowały apel informacyjno – edukacyjny. Oprawę muzyczną zapewniła p. Lilla Duczek wraz z dziewczynkami z klasy IV, które będą reprezentowały szkołę w festiwalu ekologicznym „Czysty Powiat”. Mali ekolodzy chcieli uświadomić społeczności szkolnej, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Poprzez słowo i piosenkę młodzi aktorzy starali się przekazać swoim kolegom wiedzę i praktyczne wskazówki, co robić, aby chronić Ziemię. Na zakończenie apelu odbył się quiz dotyczący informacji przekazanych na apelu. Za poprawne odpowiedzi uczniowie byli nagradzani słodkim upominkiem.


Tegoroczne obchody Dnia Ziemi uwrażliwiły dzieci na problemy środowiska przyrodniczego oraz wdrażały do aktywnej postawy na rzecz ochrony przyrody.