Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

     Uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Kruszewcu Karolina Śmierzyńska została laureatką trzeciego miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Senacie Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs przygotowany został przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Senatu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Braniewie. Głównym jego celem było popularyzowanie wiedzy o historii i współczesnej działalności polskiego Parlamentu, a w szczególności Senatu RP wśród uczniów szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów i dotyczył historii i współczesnej działalności Senatu. Uroczystość wręczenia nagród laureatom i osobom wyróżnionym nastąpiła 8 maja 2017r. w siedzibie Senatu RP w Warszawie.

 

Dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczył osobiście Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który podziękował wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, za trud włożony w przygotowanie do konkursu. Po uroczystości wręczenia nagród marszałek odpowiadał na pytania uczniów. Główną nagrodą był dwudniowy wyjazd do Warszawy sponsorowany przez Kancelarię Senatu. W czasie pobytu Karolina zwiedziła Parlament, Zamek Królewski, Stare Miasto wzięła udział w żywej lekcji historii „Senat staropolski”, a także uczestniczyła w warsztatach w letniej rezydencji króla polskiego Jana III Sobieskiego w Pałacu w Wilanowie. Serdeczne podziękowania składamy pani dyrektor Oldze Wanago za pokrycie kosztów podróży do stolicy.