W lutym 2017 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Nakomiadach otrzymali zaproszenie od Dyrekcji MST Kętrzyn. Zaproszenie zostało przyjęte z ogromną przyjemnością. Nad organizacją i przebiegiem wycieczki czuwali: p. Grażyna Łempicka i rodzic p. Piotr Podsiad, pracownik w/w zakładu. W trakcie trwania wycieczki opiekę nad uczniami sprawował również p. Krzysztof Pawelczyk.

Celem wycieczki było:

  • zapoznanie uczniów z pracą poszczególnych działów produkcyjnych, procesami technologicznymi,
  • kształcenie właściwych postaw wobec ludzi pracy,
  • ukazanie postępów i nowinek technicznych.

     Dnia 24 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbył się kolejny apel związany z promowaniem czytelnictwa wśród uczniów. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia „Teleexpress” przygotowanego przez uczniów klasy VI pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Jadwigi Pawelczyk. Starsi uczniowie pokazali młodszym kolegom, w jaki sposób należy traktować książki oraz przypomnieli zasady zachowania się w bibliotece.
Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursów czytelniczych zorganizowanych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 przez bibliotekę szkolną: konkurs o „Laur Zaczarowanego Ołówka”, w którym rywalizowały miedzy sobą poszczególne klasy oraz indywidualny konkurs o miano najlepszego czytelnika. W pierwszym konkursie zwyciężyła klasa III, natomiast najlepszym czytelnikiem został Aleksander Skrajda z klasy III.

     Karnawał mija, a nasze wspomnienia są wciąż żywe.

Zapowiedź imprezy w stylu „oldschool” wzbudziła wśród społeczności szkolnej ogromne zainteresowanie i wywołała wiele emocji.
Czwarto i piątoklasiści, by urozmaicić swoje uczniowskie życie, zorganizowali pod kierunkiem p. Grażyny Łempickiej, imprezę tematyczną stylizowaną na lata 80-te, imprezę jakiej w naszej szkole jeszcze nie było. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klasy VI oraz rodzice.

Styl nasycony kolorami, kiczowatą biżuterią, lśniącymi materiałami, obszernymi bluzkami z cekinami i wyrazistymi nadrukami, wąskimi spodniami i legginsami, to prawdziwy „modowy raj”. Okazało się, że to co obciachowe może być bardzo modne. Inspiracji i pomysłów na najoryginalniejszy strój poszukiwano w second-handach i babcinych szafach.

Oprócz świetnie dobranych strojów, klimat tworzyła dekoracja. Na ścianach pojawiły się wycięte z kolorowego papieru postacie tancerzy, winylowe płyty, gwiazdy, hasła, kolorowe serpentyny, balony i dyskotekowa kula.

     Dnia 17 stycznia 2017 roku uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w „Żywej lekcji historii” zorganizowanej przez członków Bractwa rycerskiego „Kerin”. Dzięki wizycie średniowiecznych rycerzy uczestnicy nietypowej lekcji mogli poznać obyczaje rycerskie . Poza tym członkowie bractwa prezentowali rekwizyty, m.in. stroje, miecze, zbroje, tarcze i inną broń, którą posługiwało się rycerstwo. Rycerze z bractwa „Kerin” wyjaśnili uczniom również do czego służyły topory i włócznie. W trakcie żywej lekcji historii chętni mogli sprawdzić ile waży broń i zbroja rycerska. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jaką drogę musiał przejść chłopiec, aby stać się rycerzem.

     W sobotę 21 stycznia 2017 roku o godzinie 10.00 odbyły się w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach jasełka. Pod opieką Pani Elżbiety Mackiewicz oraz Pani Anny Kwiecień uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Nakomiadach przygotowali przedstawienie pod tytułem „1:0 dla Nieba” Młodzi aktorzy pokazali oczekiwanie na narodziny Jezusa w formie sporu pomiędzy aniołami i diabłami. Przedstawienie było oczywiście inspirowane biblijnym opisem narodzin Jezusa, zostało jednak pokazane w uwspółcześniony i humorystyczny sposób.
Dodatkową atrakcją imprezy był występ uczniów klas 0-III z programem artystycznym przygotowanym pod opieką Pani Ewy Bielińskiej i Pani Jolanty Ślęzak z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Impreza zakończyła się wspólnym dla wszystkich balem karnawałowym.