Karnawał mija, a nasze wspomnienia są wciąż żywe.

Zapowiedź imprezy w stylu „oldschool” wzbudziła wśród społeczności szkolnej ogromne zainteresowanie i wywołała wiele emocji.
Czwarto i piątoklasiści, by urozmaicić swoje uczniowskie życie, zorganizowali pod kierunkiem p. Grażyny Łempickiej, imprezę tematyczną stylizowaną na lata 80-te, imprezę jakiej w naszej szkole jeszcze nie było. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie klasy VI oraz rodzice.

Styl nasycony kolorami, kiczowatą biżuterią, lśniącymi materiałami, obszernymi bluzkami z cekinami i wyrazistymi nadrukami, wąskimi spodniami i legginsami, to prawdziwy „modowy raj”. Okazało się, że to co obciachowe może być bardzo modne. Inspiracji i pomysłów na najoryginalniejszy strój poszukiwano w second-handach i babcinych szafach.

Oprócz świetnie dobranych strojów, klimat tworzyła dekoracja. Na ścianach pojawiły się wycięte z kolorowego papieru postacie tancerzy, winylowe płyty, gwiazdy, hasła, kolorowe serpentyny, balony i dyskotekowa kula.

     Dnia 17 stycznia 2017 roku uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w „Żywej lekcji historii” zorganizowanej przez członków Bractwa rycerskiego „Kerin”. Dzięki wizycie średniowiecznych rycerzy uczestnicy nietypowej lekcji mogli poznać obyczaje rycerskie . Poza tym członkowie bractwa prezentowali rekwizyty, m.in. stroje, miecze, zbroje, tarcze i inną broń, którą posługiwało się rycerstwo. Rycerze z bractwa „Kerin” wyjaśnili uczniom również do czego służyły topory i włócznie. W trakcie żywej lekcji historii chętni mogli sprawdzić ile waży broń i zbroja rycerska. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jaką drogę musiał przejść chłopiec, aby stać się rycerzem.

     W sobotę 21 stycznia 2017 roku o godzinie 10.00 odbyły się w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach jasełka. Pod opieką Pani Elżbiety Mackiewicz oraz Pani Anny Kwiecień uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Nakomiadach przygotowali przedstawienie pod tytułem „1:0 dla Nieba” Młodzi aktorzy pokazali oczekiwanie na narodziny Jezusa w formie sporu pomiędzy aniołami i diabłami. Przedstawienie było oczywiście inspirowane biblijnym opisem narodzin Jezusa, zostało jednak pokazane w uwspółcześniony i humorystyczny sposób.
Dodatkową atrakcją imprezy był występ uczniów klas 0-III z programem artystycznym przygotowanym pod opieką Pani Ewy Bielińskiej i Pani Jolanty Ślęzak z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Impreza zakończyła się wspólnym dla wszystkich balem karnawałowym.

     17 stycznia 2017 r. uczniowie klas 0-V ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wybrali się do Mazurskiego Centrum Kultury w Mrągowie na wycieczkę zorganizowaną przez p. Elżbietę Mackiewicz. Celem wycieczki było obejrzenie przedstawienia pt. „Wielki odkrywca”.
Spektakl poruszył problem, jakim jest uzależnienie od komputerów. Dzieci mogły śledzić przygody chłopca o imieniu Ryś, który dzięki swojej wyobraźni i pomysłowości pokonał nudę. Uczniowie udali się razem z Rysiem w podróż poprzez morza, szczyty Himalajów, chmury, a nawet kosmos. Wszystko działo się wyłącznie w pokoju małego chłopca przy użyciu codziennych przedmiotów. Bohater spektaklu udowodnił, że nie potrzeba drogich zabawek , komputera ani telewizji, aby świetnie się bawić.

     Ostatni tydzień nauki przed feriami (16-20.01.20017r.) był dla uczniów Szkoły podstawowej w Nakomiadach bardzo emocjonujący, nie tylko dlatego, że nauczyciele wszystkich przedmiotów wystawiali oceny semestralne, lecz również dlatego, że odbywał się
TYDZIEŃ KOLORÓW
Celem akcji było m.in.: złagodzenie skutków działania stresu w szkole, nauczanie poprzez zabawę i sztukę, integracja uczniów i nauczycieli
Hasło tygodnia kolorów: CIESZYMY SIĘ Z BYCIA RAZEM