31 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbyły się warsztaty świąteczne dla uczniów klas IV-VI, zorganizowane przez p. Grażynę Łempicką. Forma warsztatowa zajęć pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić wiedzę o naszych regionalnych tradycjach oraz zwyczajach związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy. Uczniowie poznali bliżej historię świąt oraz znaczenie symboli wielkanocnych: wody, ognia, jajka i palemki.

     W dniu 22 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach, jak co roku obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Imprezę przygotowała p. Anna Kwiecień i p. Elżbieta Mackiewicz. Obchody Dnia Wiosny rozpoczęliśmy od nauczenia się wiosennego okrzyku. Następnie uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach. Na początku odbyły się konkursy, do których przedstawiciele klas przygotowywali się wcześniej. Były to: Konkurs „Piosenki wiosennej” Konkurs : „Strój Pani Wiosny” Konkurs: „Wystrzałowa fryzura” W czasie zabaw nie obyło się również bez konkurencji wiedzy o wiośnie.

      Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach pod opieką p. Mackiewicz, p. Ewy Bielińskiej i p. Tadeusza Gudza wyruszyła w dn. 24.03.2017r. na wycieczkę do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze k. Giżycka. Celem tej wyprawy było wykonywanie różnych zadań, aby odnaleźć Wielkanocnego Zająca.
Już przy wejściu do Ośrodka ujrzeliśmy przepiękną ALEJĘ WIELKANOCNĄ-malowniczą krainę pełną przygód ,tradycji i niespodzianek. W dalszej części naszego pobytu udaliśmy się do TAJEMNICZEGO OGRODU, aby poznać tajemnice dzikiego ogrodu i sprawdzić co kryją otchłanie zieleni. Kolejnym etapem był TEATRZYK KUKIEŁKOWY, w którym odwiedziliśmy świąteczne pacynki i próbowaliśmy sami zmienić bieg historii. Przy pomocy animatorów poznaliśmy recepturę na wielkanocnego mazurka. Sami wykonaliśmy dekoracje i po upieczeniu ze smakiem je zjedliśmy.

     W lutym 2017 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Nakomiadach otrzymali zaproszenie od Dyrekcji MST Kętrzyn. Zaproszenie zostało przyjęte z ogromną przyjemnością. Nad organizacją i przebiegiem wycieczki czuwali: p. Grażyna Łempicka i rodzic p. Piotr Podsiad, pracownik w/w zakładu. W trakcie trwania wycieczki opiekę nad uczniami sprawował również p. Krzysztof Pawelczyk.

Celem wycieczki było:

  • zapoznanie uczniów z pracą poszczególnych działów produkcyjnych, procesami technologicznymi,
  • kształcenie właściwych postaw wobec ludzi pracy,
  • ukazanie postępów i nowinek technicznych.

     Dnia 24 lutego 2017 roku w Szkole Podstawowej w Nakomiadach odbył się kolejny apel związany z promowaniem czytelnictwa wśród uczniów. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia „Teleexpress” przygotowanego przez uczniów klasy VI pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Jadwigi Pawelczyk. Starsi uczniowie pokazali młodszym kolegom, w jaki sposób należy traktować książki oraz przypomnieli zasady zachowania się w bibliotece.
Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursów czytelniczych zorganizowanych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 przez bibliotekę szkolną: konkurs o „Laur Zaczarowanego Ołówka”, w którym rywalizowały miedzy sobą poszczególne klasy oraz indywidualny konkurs o miano najlepszego czytelnika. W pierwszym konkursie zwyciężyła klasa III, natomiast najlepszym czytelnikiem został Aleksander Skrajda z klasy III.