12 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Wilkowie po raz kolejny odbył się uroczysty apel w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich scenografia - ogromne wielkanocne palmy, stół przykryty białym obrusem, na którym wśród kwiatów i pisanek siedział wielki zając. Autorką scenografii była pani Jolanta Adamkowicz. Na apelu zgromadziła się społeczność szkolna, pracownicy szkoły oraz niecodzienny gość Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn pani Anna Abramowicz.
Początek apelu wprowadził wszystkich w zadumę, gdyż z głośników popłynęły dźwięki utworu „Wiosna” kompozycji Antonio Vivaldiego. Po takim wstępie inicjatywę przejęli mali artyści - dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej ZS w Wilkowie. Dzieci przybliżyły wszystkim zwyczaje wielkanocne - święcenie palm, pokarmów, Śmigus Dyngus oraz chodzenie dyngusiarzy.

     Chociaż zima w tym roku nie była zbyt mroźna, jednak wszyscy już mieliśmy jej serdecznie dosyć, dlatego pierwszy dzień wiosny stał się wspaniałą okazją do okazania naszej radości i zadowolenia z kończącej się ponurej, ciemnej i zimnej pory roku.
Już od rana 21 III 2017r. w Zespole Szkół w Wilkowie wrzało jak w ulu. Dzieci pięknie poubierane i radosne czekały na atrakcje zaplanowane na ten dzień. Pierwszą atrakcją był pokaz przygotowany metodą prezentacji przez kl.II gimnazjum wraz z ich wychowawcą p. Eweliną Drabarz i nauczycielką muzyki p. Dorotą Wiktorek pt. „Taniec jest lustrem, w którym możemy zobaczyć i poznać samego siebie”.

     Jak co roku w bibliotece szkolnej w Wilkowie odbył się "Konkurs pięknego czytania", tym razem swoimi zdolnościami popisywali się gimnazjaliści.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Wszyscy chętni uczniowie i uczennice mogli zaprezentować się przed swoimi polonistkami. Spośród wszystkich czytających tylko 3 osoby z każdej klasy mogły dostać się do finału.
Finał odbył się 23 lutego 2017 r. w bibliotece szkolnej, do jury zaproszona została pani dyrektor Powiatowej Biblioteki w Kętrzynie Sylwia Wąsowicz,oraz pani Anna Dyczkowska. Każdy finalista wybrał do przeczytania fragment ze swojej ulubionej książki. Wśród propozycji gimnazjalistów znalazły się między innymi "Hobbit" Tolkiena; "Klub poszukiwaczy przygód" Stelmaszyk; "Nawiedzony dom" Chmielewskiej.

     19 II przypada kolejna, pięćset trzydziesta czwarta, rocznica urodzin wielkiego, polskiego uczonego Mikołaja Kopernika. Z tego powodu w Zespole Szkół w Wilkowie obchodzono uroczyście święto patrona szkoły, gdyż nosi ona imię wielkiego Polaka.
Z okazji święta szkoły zorganizowany został uroczysty apel, podczas którego uczniowie kl. V i II przybliżyli szkolnej społeczności Zycie i osiągnięcia Mikołaja Kopernika.
Ród Koperników wywodzi się z małej śląskiej wsi o nazwie Koperniki. Już w XIV w. członkowie tego rodu przenieśli się do Krakowa i tam rozwijali działalność kupiecką. Ojciec Mikołaja Kopernika znalazł żonę w Toruniu.

     14.02.2017r. w szkole w Wilkowie odbył się „Mini koncert dla Babci i Dziadka” z okazji ich święta. Dzieci z klas 0-III przedstawiły dziadkom tańce, piosenki i wiersze przygotowane pod czujnym okiem swoich wychowawców-A.Dyczkowskiej kl.0, J.Adamkowicz kl.I, A.Czubaszek kl.II, K.Nawrockiej kl.III. Tłumnie zgromadzeni goście ze łzami w oczach oklaskiwali występy swoich wnucząt. Na koniec koncertu babcie i dziadkowie otrzymali słodki upominek. Na pamiątkę wykonaliśmy wspólnie zdjęcia by zapamiętać takie chwile na dłużej.