19 II przypada kolejna, pięćset trzydziesta czwarta, rocznica urodzin wielkiego, polskiego uczonego Mikołaja Kopernika. Z tego powodu w Zespole Szkół w Wilkowie obchodzono uroczyście święto patrona szkoły, gdyż nosi ona imię wielkiego Polaka.
Z okazji święta szkoły zorganizowany został uroczysty apel, podczas którego uczniowie kl. V i II przybliżyli szkolnej społeczności Zycie i osiągnięcia Mikołaja Kopernika.
Ród Koperników wywodzi się z małej śląskiej wsi o nazwie Koperniki. Już w XIV w. członkowie tego rodu przenieśli się do Krakowa i tam rozwijali działalność kupiecką. Ojciec Mikołaja Kopernika znalazł żonę w Toruniu.

     14.02.2017r. w szkole w Wilkowie odbył się „Mini koncert dla Babci i Dziadka” z okazji ich święta. Dzieci z klas 0-III przedstawiły dziadkom tańce, piosenki i wiersze przygotowane pod czujnym okiem swoich wychowawców-A.Dyczkowskiej kl.0, J.Adamkowicz kl.I, A.Czubaszek kl.II, K.Nawrockiej kl.III. Tłumnie zgromadzeni goście ze łzami w oczach oklaskiwali występy swoich wnucząt. Na koniec koncertu babcie i dziadkowie otrzymali słodki upominek. Na pamiątkę wykonaliśmy wspólnie zdjęcia by zapamiętać takie chwile na dłużej.

 

       26 lutego w pierwszym tygodniu ferii odbyła się wycieczka do Kętrzyna. Biblioteka Powiatowa w Kętrzynie chcąc uatrakcyjnić uczniom ferie zimowe zorganizowała ciekawe zajęcie pt. “Snujmy opowieści ze Story Cubes”.
Jest to gra kostkami z obrazkami mająca na celu doskonalenie pomysłowości i wyobraźni. Uczniowie z Wilkowa doskonale poradzili sobie w tej zabawie. Chłopcy wybierali tematykę sportową i fantastykę, dziewczęta baśnie i zwierzęta. Pani Sylwia Wąsowicz podziękowała uczniom częstując ich słodyczami. Następną atrakcją dnia w ramach programu “Trzymaj Formę” było spędzenie czasu na lodowisku w Kętrzynie. Chociaż nie obyło się bez upadków, jazda na łyżwach sprawiła uczniom wiele radości. Część dzieci postawiła pierwsze kroki na łyżwach.

     19 stycznia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Wilkowie mogli przeżyć "żywą lekcję muzyki".
Tego dnia zagościł w naszej szkole duet profesjonalnych muzyków, który przedstawił niezwykły instrument strunowo-smyczkowy - altówkę. Uczniowie mogli porównać brzmienie i wygląd altówki z popularnymi skrzypcami, dowiedzieli się również z czego zrobiony jest smyczek. Altowiolista zaprezentował kilka pięknych utworów na altówkę solo oraz w duecie z gitarą klasyczną repertuaru Antonio Vivaldiego, Nicolo Paganiniego jak również Johanna Hummela. Artyści zaangażowali także publiczność, przygotowując różne zagadki muzyczne. Każda poprawna odpowiedź ucznia nagradzana była gromkimi brawami.

     Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, ale także chwile refleksji i wspomnień minionych czasów. W tym roku w Zespole Szkół w Wilkowie apel wigilijny został przygotowany w prawdziwie starym stylu. Aktorzy - uczniowie gimnazjum - przenieśli publiczność do epoki Reymonta by mogła zagościć na wieczerzy wigilijnej w lipieckiej chacie Boryny.
Tradycyjnie przygotowania do najważniejszej wieczerzy w roku rozpoczęły kobiety. Sprzątanie chałupy, pieczenie placków i chleba, strojenie świętego obrazu.