Jak co roku w bibliotece szkolnej w Wilkowie odbył się "Konkurs pięknego czytania", tym razem swoimi zdolnościami popisywali się gimnazjaliści.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Wszyscy chętni uczniowie i uczennice mogli zaprezentować się przed swoimi polonistkami. Spośród wszystkich czytających tylko 3 osoby z każdej klasy mogły dostać się do finału.
Finał odbył się 23 lutego 2017 r. w bibliotece szkolnej, do jury zaproszona została pani dyrektor Powiatowej Biblioteki w Kętrzynie Sylwia Wąsowicz,oraz pani Anna Dyczkowska. Każdy finalista wybrał do przeczytania fragment ze swojej ulubionej książki. Wśród propozycji gimnazjalistów znalazły się między innymi "Hobbit" Tolkiena; "Klub poszukiwaczy przygód" Stelmaszyk; "Nawiedzony dom" Chmielewskiej.

     19 II przypada kolejna, pięćset trzydziesta czwarta, rocznica urodzin wielkiego, polskiego uczonego Mikołaja Kopernika. Z tego powodu w Zespole Szkół w Wilkowie obchodzono uroczyście święto patrona szkoły, gdyż nosi ona imię wielkiego Polaka.
Z okazji święta szkoły zorganizowany został uroczysty apel, podczas którego uczniowie kl. V i II przybliżyli szkolnej społeczności Zycie i osiągnięcia Mikołaja Kopernika.
Ród Koperników wywodzi się z małej śląskiej wsi o nazwie Koperniki. Już w XIV w. członkowie tego rodu przenieśli się do Krakowa i tam rozwijali działalność kupiecką. Ojciec Mikołaja Kopernika znalazł żonę w Toruniu.

     14.02.2017r. w szkole w Wilkowie odbył się „Mini koncert dla Babci i Dziadka” z okazji ich święta. Dzieci z klas 0-III przedstawiły dziadkom tańce, piosenki i wiersze przygotowane pod czujnym okiem swoich wychowawców-A.Dyczkowskiej kl.0, J.Adamkowicz kl.I, A.Czubaszek kl.II, K.Nawrockiej kl.III. Tłumnie zgromadzeni goście ze łzami w oczach oklaskiwali występy swoich wnucząt. Na koniec koncertu babcie i dziadkowie otrzymali słodki upominek. Na pamiątkę wykonaliśmy wspólnie zdjęcia by zapamiętać takie chwile na dłużej.

 

       26 lutego w pierwszym tygodniu ferii odbyła się wycieczka do Kętrzyna. Biblioteka Powiatowa w Kętrzynie chcąc uatrakcyjnić uczniom ferie zimowe zorganizowała ciekawe zajęcie pt. “Snujmy opowieści ze Story Cubes”.
Jest to gra kostkami z obrazkami mająca na celu doskonalenie pomysłowości i wyobraźni. Uczniowie z Wilkowa doskonale poradzili sobie w tej zabawie. Chłopcy wybierali tematykę sportową i fantastykę, dziewczęta baśnie i zwierzęta. Pani Sylwia Wąsowicz podziękowała uczniom częstując ich słodyczami. Następną atrakcją dnia w ramach programu “Trzymaj Formę” było spędzenie czasu na lodowisku w Kętrzynie. Chociaż nie obyło się bez upadków, jazda na łyżwach sprawiła uczniom wiele radości. Część dzieci postawiła pierwsze kroki na łyżwach.

     19 stycznia 2017r. uczniowie Zespołu Szkół w Wilkowie mogli przeżyć "żywą lekcję muzyki".
Tego dnia zagościł w naszej szkole duet profesjonalnych muzyków, który przedstawił niezwykły instrument strunowo-smyczkowy - altówkę. Uczniowie mogli porównać brzmienie i wygląd altówki z popularnymi skrzypcami, dowiedzieli się również z czego zrobiony jest smyczek. Altowiolista zaprezentował kilka pięknych utworów na altówkę solo oraz w duecie z gitarą klasyczną repertuaru Antonio Vivaldiego, Nicolo Paganiniego jak również Johanna Hummela. Artyści zaangażowali także publiczność, przygotowując różne zagadki muzyczne. Każda poprawna odpowiedź ucznia nagradzana była gromkimi brawami.