Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

22-05-2017 Ogłoszenia

       Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż...

Więcej

      12 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Wilkowie po raz kolejny odbył się uroczysty apel w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich scenografia - ogromne wielkanocne palmy, stół przykryty białym obrusem, na którym wśród kwiatów i pisanek siedział wielki zając. Autorką scenografii była pani Jolanta Adamkowicz. Na apelu zgromadziła się społeczność szkolna, pracownicy szkoły oraz niecodzienny gość Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn pani Anna Abramowicz.
Początek apelu wprowadził wszystkich w zadumę, gdyż z głośników popłynęły dźwięki utworu „Wiosna” kompozycji Antonio Vivaldiego. Po takim wstępie inicjatywę przejęli mali artyści - dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej ZS w Wilkowie. Dzieci przybliżyły wszystkim zwyczaje wielkanocne - święcenie palm, pokarmów, Śmigus Dyngus oraz chodzenie dyngusiarzy.


Podniosły charakter występu podkreślały stroje dzieci o charakterze ludowym. Atrakcją uroczystości były piosenki i ludowe przyśpiewki wykonywane a cappella przez małych artystów. Pojawiła się też Pani Wiosna w asyście zajączka, baranka, kwoki i wielkanocnego kurczaka. Nie zabrakło również ogromnych pisanek. Swój występ dzieci zakończyły złożeniem wszystkim Wielkanocnych życzeń.


Po raz kolejny apel wielkanocny został przygotowany przez wychowawczynie: oddziału przedszkolnego panią Annę Dyczkowską oraz klasy pierwszej panią Jolantę Adamkowicz. Występujące dzieci jak również organizatorki apelu otrzymały gromkie brawa oraz słowa uznania i podziękowania skierowane przez panią Annę Abramowicz i Dyrektora ZS w Wilkowie pana Jarosława Charkot.