Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

     Jak co roku w Zespole Szkół w Wilkowie obchodziliśmy Święto Ziemi, które wypada 22 kwietnia. Ochrona środowiska jest bardzo ważna. Rok w rok niezmiernie bogata przyroda staje się uboższa. Niektóre gatunki roślin, zwierząt możemy podziwiać już tylko na obrazkach, wielu gatunkom grozi wyginięcie. Jest to następstwem działań człowieka.
Uczniowie klasy IV i VI szkoły podstawowej przedstawili montaż słowno - muzyczny w którym ukazali jak nieodpowiedzialne zachowanie człowieka niemal doprowadziło do wyginięcia rzadkiego gatunku drzewa.

 

Główni bohaterowie przykuci do drzewa, ekolodzy z transparentami proekologicznymi bronili przed wyginięciem drzewo stojące na granicy rezerwatu. Spór rozstrzygnął Wojewódzki Konserwator Przyrody oznajmiając, że to jest unikatowy egzemplarz naturalnego środowiska. W spektaklu odtwórcy głównych ról chłopak i dziewczyna oraz młodzi ekolodzy śpiewali z determinacją:


,,Pamiętaj zawsze, że ta przyroda,
którą masz wokół, po prostu ginie
i że niedługo, gdzie była woda
cyjanek i soda wartko popłynie.’’


Obchody Święta Ziemi dały nam szansę przedstawienia dobrego i złego wpływu człowieka na środowisko.
Apel został przygotowany przez panią Teresę Wereszczyńską, Karolinę Kosiorek i Jolantę Baranowską.