Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Program użyczania kompostowników na terenie Gminy Kętrzyn

23-05-2018 Ogłoszenia

      Informuję, iż Uchwałą nr XLII/259/2017 Rady Gminy Kętrzyn z dnia 20 grudnia 2017 r. został przyjęty Program użyczania kompostowników na terenie...

Więcej

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

     Dnia 27 kwietnia 2016 roku w miejscowości Cegielnia o godzinie 18:00 odbyło się uroczyste poświęcenie nowo powstałego krzyża. Przed poświęceniem krzyża o godz. 17.00 w kościele w Karolewie odbyła się msza w intencji mieszkańców miejscowości Cegielnia. Krzyż został poświęcony przez proboszcza parafii pw. św. Stanisława Kostki w Karolewie księdza kan. dr Kazimierza Żuchowskiego. Teren wokół krzyża został uporządkowany, posadzono bukszpany, ustawiono donice z kwiatami, a dojście do krzyża wyłożono kamieniami polnymi.


Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m.in.: Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, Przewodniczący Rady Gminy Kętrzyn Andrzej Sienkiewicz, Dyrektor ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie Ryszard Kawczyński.


Po uroczystościach mieszkańcy wspólnie z zaproszonymi gośćmi zasiedli przy wspólnym stole, na którym nie zabrakło ciepłej herbaty i pysznego ciasta.
Było to wspólne przedsięwzięcie mieszkańców. Krzyż świadczy o ich tożsamości oraz wierze.

 

 

Zdjęcia udostępnił Dyrektor ZS CKR w Karolewie Ryszard Kawczyński