"Idzie piękna Pani z jasnymi włosami w zielonej sukience wyszytej kwiatami "

     Pani, bo wszyscy się jej kłaniają. Pani ,bo wszyscy na nią czekają. Pani, bo wszystko budzi do życia. Pani, bo nowa nadzieja rozkwita. Właśnie taką wiosnę witały dzieci z Koczarek. Postanowiliśmy skorzystać z wolnego dnia od szkoły i pożegnać się z zimą. Właśnie w sobotę tj. 18.03.2017r. do świetlicy w Koczarkach licznie przybyły dzieci a nawet rodzice, zabrały marzannę, którą wcześniej przygotowaliśmy wspólnie i udały się nad wodę. Na miejscu, które wcześniej sobie upatrzyliśmy, podpaliliśmy kukiełkę i płonącą wrzuciliśmy do rzeki. Rwąca rzeka szybko chwyciła naszą marzannę i poniosła w dal. Po zatopieniu Marzanny, zza chmur wyłoniło się słońce, a my udaliśmy się do świetlicy. Tam upiekliśmy kiełbaski i wszyscy wspólnie je zajadaliśmy. Po posiłku, bawiliśmy się wspólnie prześcigając się w różnych zabawach i konkurencjach.

     11 marca marca w Świetlicy Wiejskiej w Mażanach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet,zorganizowane przez Sołtysa Jana Klimkowksiego. Panie zostały miło zaskoczone słodkim poczęstunkiem oraz zostały im wręczone symboliczne kwiaty.

 

 

 

      W piątkowy wieczór 10 marca panie i panowie z Pręgowa wspólnie obchodzili swoje święta - Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny.
Chociaż męskie święto nie jest jeszcze tak popularne jak kobiece ale stanowi również okazję do spotkania w miłym gronie. Tego wieczoru „królowały" życzenia, kwiaty, drobne upominki a przede wszystkim dużo śmiechu. Przy stole nie zabrakło tematów do rozmów, przerywnikami były aforyzmy o płci pięknej i tej „trochę brzydszej". Panie sprawdziły wiedzę panów na temat współczesnych kobiet. Najwięcej radości przyniósł występ naszych tancerzy w balecie „Jezioro łabędzie" P. Czajkowskiego.

 

     13.03.2017r. Panowie z Rady Sołeckiej oraz Radny Wopławki zaprosili Panie do miejscowej świetlicy aby uczcić Dzień Kobiet. Dla wszystkich Pań, które zechciały odwiedzić w sobotnie popołudnie świetlicę czekały niespodzianki. W głównym pomieszczeniu świetlicy czekały kawa, ciasto, owoce i przede wszystkim miła atmosfera. Sołtys z niecierpliwością trzymał kciuki, aby liczba zaproszonych Pań przekroczyła ubiegłoroczne spotkanie. Obawy sołtysa okazały się nieuzasadnione. Z każdą minutą świetlica w Wopławkach zapełniała się Paniami.

     Za nami kolejne spotkanie w ramach warsztatów plastycznych metodą quling prowadzone przez zaprzyjaźnioną Panią, która od kilku lat wyczarowuje cuda z papieru.
Dzięki technice papieroplastyki wykonywaliśmy wielkanocne ozdoby z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny. Wszystkim zaangażowanym należy się pochwała za ciężką pracę na szczytny cel! Efekty pracy były bardzo ciekawe i inspirujące.