GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Jadwiga Nowińska – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

Co w GOK-u słychać?

      W czasie ferii jak i w miesiącu lutym w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Kętrzyńskiej przygotowany dla dzieci został szeroki wachlarz propozycji spędzenia czasu zarówno w świetlicy jak i poza nią. Graliśmy w różnego rodzaju gry planszowe, karciane, komputerowe. Dzieci nie narzekały na nudę, również aktywnie spędzały czas. Największym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju zabawy na świeżym powietrzu, nauka jazdy na łyżwach, zjeżdzanie na sankach czy ognisko.

     Każdą przerwę w nauce spędzamy aktywnie. Oprócz licznych zajęć w świetlicy, wyjeżdżamy. Naszą pasją są podróże. 30 stycznia 2017 r. wybraliśmy się na basen Tropikana do Mikołajek. Pod czujnym okiem ratowników i opiekunów z radością korzystaliśmy z wielu atrakcji wodnych. Pomimo niskiej temperatury, wypływaliśmy na zewnątrz, hartując ciało.
2 lutego 2017 r. udaliśmy się do kręgielni. Rywalizowaliśmy ze sobą w dwóch grupach. Po konkurencji sportowej poszliśmy do restauracji na obiad. Kiedy wróciliśmy do świetlicy, czekała na nas niespodzianka - tort ufundowany przez Panią Iwonę i Pana Andrzeja.

     11 lutego 2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Mażanach odbyła się zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział dzieci,młodzież a także rodzice. Kolorowe stroje uczestników wniosły karnawałowy nastrój,który oczywiście szedł w parze z wspólną radosną zabawą. Podczas uroczystości odwiedził nas Mikołaj ,który wręczył dzieciom paczki, ufundowane głównie przez GOPS Kętrzyn a także rodziców. Chciałabym serdecznie podziękować za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałej zabawy Radnemu-Zbigniewowi Rutkowskiemu, Sołtysowi-Janowi Klimkowskiemu oraz wszystkim rodzicom.

     Choć tegoroczna zabawa karnawałowa w Pręgowie przeszła już do historii to wspomnienia pozostaną na dłużej. W piątek 10 lutego 2017 r. w naszej świetlicy udekorowanej balonami i serpentyną bawiliśmy się przed nadchodzącym Wielkim Postem.
Dzieci przebrane w kolorowe stroje wcieliły się w bohaterów bajek i filmów. W rytmie smerfowych hitów i dziecięcych przebojów pląsaliśmy po sali. Tańce przelatane były ciekawymi konkursami : " gorący kapelusz" , "balonowe zadania" , "zimowe zagadki"... . Zarówno zwycięzcy jak i uczestnicy nagradzani byli łakociami.
Słodki bufet, frytki oraz pizza pozwalały zregenerować utracone siły. Tańcem Mai zakończyliśmy wspólną zabawę aby przekazać parkiet dorosłym, którzy również chcieli skorzystać z karnawałowego szaleństwa.

      Przez dwa tygodnie ferii zimowych dzieci brały udział w zajęciach i zabawach. Oprócz zorganizowanych wyjazdów uczestnicy korzystali z dostępnych gier planszowych, komputerów, kolorowanek oraz aktywnie trenowali grę w ping ponga. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w „Wisielca”.
Podczas ferii został zorganizowany wyjazd do kręgielnię w Kętrzynie. To doskonały sposób na wspólna zabawę i sportowe emocje.
Razem z mieszkańcami Trzech Lip korzystaliśmy z atrakcji basenu Tropikana w Mikołajkach.