Artykuły z kategorii

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

"Idzie piękna Pani z jasnymi włosami w zielonej sukience wyszytej kwiatami "

     Pani, bo wszyscy się jej kłaniają. Pani ,bo wszyscy na nią czekają. Pani, bo wszystko budzi do życia. Pani, bo nowa nadzieja rozkwita. Właśnie taką wiosnę witały dzieci z Koczarek. Postanowiliśmy skorzystać z wolnego dnia od szkoły i pożegnać się z zimą. Właśnie w sobotę tj. 18.03.2017r. do świetlicy w Koczarkach licznie przybyły dzieci a nawet rodzice, zabrały marzannę, którą wcześniej przygotowaliśmy wspólnie i udały się nad wodę. Na miejscu, które wcześniej sobie upatrzyliśmy, podpaliliśmy kukiełkę i płonącą wrzuciliśmy do rzeki. Rwąca rzeka szybko chwyciła naszą marzannę i poniosła w dal. Po zatopieniu Marzanny, zza chmur wyłoniło się słońce, a my udaliśmy się do świetlicy. Tam upiekliśmy kiełbaski i wszyscy wspólnie je zajadaliśmy. Po posiłku, bawiliśmy się wspólnie prześcigając się w różnych zabawach i konkurencjach.


Powitanie wiosny przysporzyło nam wiele radości, a w szczególności dało nam powód do wspólnej zabawy, pomimo że przyspieszyliśmy je o dwa dni.