Artykuły z kategorii

      Zielonogórskie Wydawnictwo Majus s.c. w dniu 29 września 2015 roku wydało książkę Mieczysława Ostrowskiego pt. „Istnienie jest uśmiechem z nieba. Tam gdzie Wopławki i tam gdzie Kętrzyn”.


Promocja książki w Gminie Kętrzyn odbędzie się w miejscowości Wopławki, we wtorek 20 października 2015 roku. Na spotkanie z autorem książki zapraszamy do świetlicy „Kuźnia” o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy szczególnie mieszkańców Wopławek do udziału w spotkaniu promującym książkę pana Mieczysława Ostrowskiego. Autorowi bardzo zależy, aby w tym szczególnym spotkaniu poświęconym jego książce mogły wziąć udział wszystkie bliskie mu osoby, również jego koleżanki i koledzy z lat dziecięcych. Należy dodać jeszcze, że o wsparcie imprezy autor poprosił także Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego. Mieczysław Ostrowski liczy, że ten wieczór literacki okaże się interesującym i ważnym wydarzeniem w życiu kulturalnym Wopławek.


Pan Mieczysław Ostrowski dwadzieścia pięć lat spędził w Wopławkach i w Kętrzynie, swoje dzieciństwo i młodość. Książka pt. „Istnienie jest uśmiechem z nieba. Tam gdzie Wopławki i tam gdzie Kętrzyn” jest fragmentem ziemskiej wędrówki autora. Składa się ona z dwóch części. Pierwsza, „Tam gdzie dawniej na obłokach nad dachami czerwonymi”’ zawiera zbiór wierszy z cyklu „Kętrzyńskie impresje”. Dopełniają ja trzy wiersze z serii „Tyle światła i kolorów”. W drugiej „Dwa moje ocalałe światy. Wspomnienia”, to proza wspomnieniowa.


Jak pisze autor „ Wspomnienia są zapisem z pamięci. O bliskich i spotkanych ludziach. O rodzinnym domu rodzinnych losach. O dorastaniu i szkolnej edukacji. O niespiesznym zlepianiu własnej tożsamości. O polsko-niemieckim zgodnym współistnieniu w lokalnej społeczności….”.


Kilka słów o autorze książki:


Mieczysław Ostrowski urodził się w 1948 roku w Kętrzynie, ale pierwsze dziesięć lat życia spędził w Wopławkach. W Kętrzynie mieszkał od 1958 do 1973 roku. W 1966 w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym zdał maturę. W 1973 roku ukończył filologię rosyjską na Uniwersytecie Gdańskim i osiedlił się w Zielonej Górze.
Polecam stronę:


http://oketrzynie2.blog.onet.pl/…/wladyslaw-mieczyslaw-ost…/