Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Program użyczania kompostowników na terenie Gminy Kętrzyn

23-05-2018 Ogłoszenia

      Informuję, iż Uchwałą nr XLII/259/2017 Rady Gminy Kętrzyn z dnia 20 grudnia 2017 r. został przyjęty Program użyczania kompostowników na terenie...

Więcej

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

    Orszak wyruszył bezpośrednio po mszy świętej, odprawionej w kościele p.w. św. Stanisława Kostki. Godzinę później, mijając po drodze cztery przystanki, uczestnicy orszaku ponownie spotkali się na terenie plebanii. Było coś dla ducha i było coś dla ciała. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Karolewie, zadbali więc o gorący posiłek, który serwowany był wszystkim gościom. Mimo, że panował siarczysty mróz, w wydarzeniu uczestniczyło mnóstwo ludzi.


Głównym organizatorem imprezy była parafia p.w. św. Stanisława Kostki w Karolewie, partnerami byli również: Gmina Kętrzyn, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Karolewie, miejscowe szkoły i wiele innych podmiotów. Wszystkim na zakończenie orszaku serdecznie podziękował ksiądz Kazimierz.


W piątek, 6 stycznia, Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami wielu miejscowości w Polsce. W naszym powiecie, kolorowe pochody zorganizowano też w Kętrzynie i Reszlu.


http://ketrzynnews.pl/mieszkancy-gminy-ketrzyn-zintegrowani-w-orszaku-trzech-kroli-zdjecia/
http://www.radiobarcja.fm/2017/01/10/karolewo-pierwszy-raz-po-krolewsku/