Komitet Wiejski Utworzenia Świetlicy w Pożarkach w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Kultury złożył wniosek do Fundacji Tesco i udało się!
Nasz projekt znalazł się w gronie wysoko ocenionych wniosków i zyskał uznanie ekspertów oraz Komisji Grantowej Fundacji Tesco Decydujesz pomagamy i przechodzi do etapu głosowania, które rozpoczyna się w sklepach Tesco już 8 marca, a kończy 4 kwietnia.

Niestety tym razem na ten projekt nie można głosować w Kętrzynie, głosy można oddawać tylko w Olecku Aleja Zwycięstwa 2A i Gołdapi Wolności 2.


     Celem projektu jest zwiększenie świadomości społecznej i interpersonalnej, nabycie wiedzy o lokalnych zasobach i umiejętności: budowania otwartości i zaufania w lokalnym środowisku oraz współpracy w grupie. W projekcie udział weźmie 25 dzieci z Gminy Kętrzyn – z dwóch świetlic wiejskich: Pożarki i Nowa Wieś Kętrzyńska. Projekt będzie realizowany w okresie od lipca do września 2017 roku. W ramach projektu zorganizowane zostaną: warsztaty aktywizujące „Ekspedycja” przeprowadzone przez Klub Integracji społecznej w Kętrzynie warsztaty artystyczno-stolarskie w ramach których zostanie opracowana gra planszowa oraz gra terenowa warsztaty kulinarne w formie podróży po gminie w poszukiwaniu tradycji i przepisów potraw regionalnych oraz przygotowywania i degustacji wydarzenia integracyjne Dzień Włóczykija, spływ kajakowy oraz premiera gry terenowej.