Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

22-05-2017 Ogłoszenia

       Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż...

Więcej

     Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan”, serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie ,,BRZECHWA KONTRA TUWIM, CZYLI BITWA NA WIERSZE’’. Jest to doskonała okazja, aby przybliżyć dzieciom i młodzieży twórczość słynnych wierszopisarzy w nowoczesnej i przystępnej formie. Powiatowy Dom Kultury pragnie w czynny sposób kształtować wrażliwość na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji. Dajemy więc możliwość zaprezentowania poezji Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, poprzez artystyczną konfrontację recytatorską. Istotną częścią konkursu, jest również innowacyjne podejście do recytowania, które nie tylko kształtuje pamięć i mowę, ale może skłaniać do zdrowej rywalizacji, a nawet do rozwijania innych pasji, poprzez połączenie np. z tańcem.


Konkurs skierowany jest do dzieci, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz dorosłych. ,,Bitwa na wiersze’’ odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-15 lat oraz dorośli.


Zasady są proste: każdy uczestnik powinien przygotować 2 wiersze, jeden Jana Brzechwy i jeden Juliana Tuwima oraz przedstawić je w swojej dowolnej interpretacji. Liczy się pomysłowość, dobór repertuaru oraz estetyka mówienia. Udział w konkursie jest możliwy po wysłaniu na adres organizatora Karty Zgłoszenia do 31 maja. Regulamin i karty dostępne są na stronie internetowej: www.czerwonytulipan.ketrzyn.pl

 


ZGŁOSZENIA NALEŻY WYSŁAĆ / DOSTARCZYĆ NA ADRES ORGANIZATORA do 31 maja:
Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan”
ul. Pocztowa 13
11-400 Kętrzyn
Tel. 89 752 35 08
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

Finałowa ,,bitwa’’ odbędzie się 8 czerwca (czwartek) o godz. 18:00 w Powiatowym Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przy ul. Pocztowej 13. Wszyscy uczestnicy zaprezentują owoce swojej pracy i przedstawią po jednym wierszu Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zarówno uczestnicy, jak i goście mogą liczyć na świetną zabawę i atmosferę, ponieważ Powiatowy Dom Kultury ,,Czerwony Tulipan’’ promuje klimatyczne spotkania, dzięki którym mamy okazję nawiązać nowe znajomości oraz miło spędzić czas. Bardzo miło będzie nam gościć Państwa uczniów i nauczycieli podczas konkursu ,,BRZECHWA KONTRA TUWIM, CZYLI BITWA NA WIERSZE’’.