W dniach 7-9 kwietnia br., w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie odbyły się dwie imprezy sportowe o randze krajowej: Mistrzostwa Polski Juniorów oraz II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w Polsce w kategorii wiekowej Juniorów, co daje przepustkę powołania do Kadry Narodowej Juniorów oraz najlepszych zawodników Pucharu Polski, który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży punktowanej w Krajowym Rankingu Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.

      W sobotę 1 kwietnia 2017roku w Kaliningradzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rosji Weteranów w zapasach. W turnieju wzięło udział ok.90 zapaśników reprezentujących: Rosję, Polskę, Ukrainę, Litwę, Łotwę, Kazachstan i Czeczenię. Ekipa biało-czerwonych liczyła ośmiu zawodników. Wśród nich znalazło się trzech weteranów z województwa warmińsko.-mazurskiego, Stanisław Kamiński z Nawiad oraz dwóch reprezentujących ORŁA Karolewo Rafał Birski oraz Krzysztof Kania. Pozostali zawodnicy to Andrzej Wroński, dwukrotny Mistrz Olimpijski, Mirosław Wieczorkiewicz ośmiokrotny Mistrz Świata Weteranów, Wojciech Dunst, Jerzy Formela oraz Rafał Rasiewski.

     Kolejna edycja gminnych rozgrywek w halowej piłce nożnej tradycyjnie odbyła się w sali sportowej Gimnazjum Karolewo i tradycyjnie była niezwykle emocjonująca. Był to 9, ale najbardziej wyrównany z dotychczas rozgrywanych turniejów. Walka w każdym meczu toczyła się do ostatnich sekund i nie było meczów ,,do jednej bramki’’. O dramaturgii turnieju świadczą też wyniki. Gdy w pierwszym meczu zeszłoroczny mistrz – Karolewo uległ zespołowi ze Smokowa nikt nie przypuszczał, że Karolewo obroni tytuł. Kto widział dwie kontuzje w zespole Wilkowa w ich inauguracyjnym meczu z Nowa Różanka, ten także nie wierzył w walkę tego zespołu o zwycięstwo w turnieju – zakończone ostatecznie II miejscem.

     W czwartek 16 marca na hali sportowej Gimnazjum w Reszlu odbył się turniej eliminacyjny o mistrzostwo WMZLZS w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z Reszla, Dywit, Jezioran, Barcian oraz z Wilkowa. Grano systemem każdy z każdym i po rozegraniu 4 meczów Wilczek uplasował się na 3 miejscu co może zawdzięczać w dużym stopniu właśnie wspomnianym sznurówkom. Stało się tak ponieważ już w pierwszym meczu z gospodarzami czołowy strzelec i zawodnik, Kacper Harkot oprócz walki z obrońcami drużyny przeciwnej musiał ciągle mierzyć się z rozwiązanymi butami co w pewnych momentach powodowało, że graliśmy o jednego zawodnika mniej. Mecz przegralismy 2:1 i możemy teraz gdybać co byłoby gdyby Kacper walczył tylko z rywalami, a nie dodtakowo z butami.

      W dniu 17 marca 2017 roku w Rybnie odbył się III Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Młodzików w zapasach. W zawodach wzięło udział 75 zawodników z 9 klubów z całego województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało trzech zawodników: Maciej Szmyd, Kacper Koczergo i Konrad Łazarczyk. Bardzo dobrze spisali się Maciek i Konrad, którzy w swoich kategoriach zajęli I miejsca. Zaznaczyć trzeba, że wygrywając wszystkie swoje walki nie stracili żadnego punktu technicznego. Również dobrze spisał się Kacper, który zajął wysokie V miejsce.

 

 

     W Zamościu w dniach 17-18 marca 2017 roku odbyły Mistrzostwa Polski Juniorek oraz I Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet, który był jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach udział wzięło 234 dziewcząt z niespełna 60 klubów z całej Polski. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało dwie zawodniczki, juniorka Kamila Czerwińska oraz kadetka Urszula Kamińska. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Kamila po stoczeniu czterech walk ostatecznie zajęła V miejsce. Patrząc na rywalki z jakimi walczyła jest można ten wynik określić jako dobry, jednak pozostaje niedosyt, ponieważ oczekiwania były trochę inne.

     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kruszewca wygrali gminny turniej halowej piłki nożnej czwartoklasistów. W turnieju zorganizowanym w sali sportowej w Wilkowie bardzo wysoko pokonali zespoły z Wilkowa i Biedaszek.
Przewyższali umiejętnością gry zespołowej i mieli super indywidualność w osobie Joachima Charubin. "Chimek" był w tym dniu nie do zatrzymania!!!

 

     15 marca w Wilkowie odbyły się V mistrzostwa Gminy Kętrzyn w warcabach w kategorii do 10 lat. W turnieju uczestniczyli reprezentanci 3 szkół podstawowych. Warcabiści pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani i rozegrano wiele partii na bardzo wysokim poziomie.


Mistrzem Gminy na rok 2017 został uczeń z Wilkowa Bartek Brzostek.