Czy Kopernik lubił sport? Tego nie wiemy. Ale, że dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie sport jest bardzo ważny to jest pewnik! Dlatego podczas Święta Szkoły odbyły się turnieje sportowe w ulubionych dyscyplinach wilkowskich dzieci. Dziewczęta zagrały w piłkę ręczną a chłopcy w halową piłkę nożną. Do rozgrywek zostały zaproszone dziewczynki i chłopcy trenujący te dyscypliny w SP Reszel i SP 5 Kętrzyn. Udział tych drużyn gwarantował najwyższy poziom turnieju w skali powiatowej. Był dużo wyższy, niż podczas jesiennych rozgrywek powiatowych.

     Dnia 18 lutego 2017 roku w Kętrzynie odbył się II Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Kętrzyńskiego Młodzików i Kadetów oraz Mistrzostwa Województwa Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział ponad 110 zawodników z 11 klubów, w tym trzy drużyny zagraniczne - dwie z Rosji i jedna z Litwy. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo spisał się bardzo dobrze, zajmując zarówno w kategorii młodzików – kadetów jak i juniorów drużynowo II miejsce. Wspomnieć należy, iż dwaj nasi zawodnicy Maciej Szmyd oraz Sebastian Niemiec otrzymali nagrody dla najlepszych zawodników Turnieju w swoich kategoriach. Puchary ufundowali: Ryszard Niedziółka - Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn oraz Dyrektor ZS CKR w Karolewie Jan Mickiewicz.

     W dniu 18.02.2017r. w Węgorzewie odbył się drugi turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału w turnieju zapisało się 53 dwójek i 23 trójki w tym po jednym zespole z Wilkowa. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.

      3 lutego na zakończenie Ferii Zimowych 2017 w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach odbył się turniej tenisa stołowego. W turnieju zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiciele 9 świetlic wiejskich Gminy Kętrzyn. Turniej organizowany w Nakomiadach świetnie propaguje tenis stołowy jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i mobilizuje do podnoszenia swoich umiejętności gry.
Poziom tegorocznych rozgrywek był najwyższy jakościowo i liczba grających zwiększyła się do 36 osób – przed rokiem grało 27. Medale zwycięzcom turnieju wręczył Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski i pogratulował osiągniętych wyników.

     W dniu 04.02.2017r. w Giżycku odbył się inauguracyjny turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału zgłosiło się 31 dwójek i 11 trójek. W tych kategoriach uczestniczyły również zespoły LUKS „Wilczek” Wilkowo. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.

     W piątek 03 lutego zawodniczki sekcji siatkówki z Wilkowa na wniosek Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej „SET Kętrzyn”, miały okazję zwiedzić Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Za zgodą Komendanta CSSG, płk SG Romana Łubińskiego obejrzeliśmy ekspozycję historyczną poświęconą historii zarówno Straży Granicznej jak i Centrum Szkolenia Straży Granicznej, pracownię Zakładu Granicznego, gdzie przedstawiono funkcjonowanie urządzeń do prześwietlania zawartości bagażu oraz pracownię kryminalistyczną w której odbył się pokaz środków i sprzętu wykorzystywanego do ujawniania śladów kryminalistycznych. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z wykładowcą na strzelnicy krytej, z prezentacją jednostek broni będących na wyposażeniu Straży Granicznej oraz krótkim treningiem strzeleckim na trenażerze RIKA.

     4 lutego w salach sportowych w Karolewie już po raz 15 mieszkańcy Gminy Kętrzyn rozegrali halowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta. W zmaganiach wystartowało 10 drużyn, które po rozegraniu meczów eliminacyjnych ukształtowały czwórkę półfinalistów. Jedyną niespodzianką turnieju był awans do decydującego etapu młodziutkiej /średnia wieku 17 lat/ drużyny Czernik.
Finał pomiędzy Nową Różanką i Stachowizną po wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie meczu zakończył się wynikiem 2:1 dla Różanki. Tym samym przerwana została passa zwycięstw Stachowizny – wygrali 3 ostatnie turnieje.

     W środę 1 lutego, na zakończenie ferii zimowych odbył się na sali sportowej w Wilkowie towarzyski turniej halowy w kategorii młodzików. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn tj. Wilczek, Salęt Boże oraz po dwa zespoły Granicy Kętrzyn oraz Mrągowii Mrągowo. Grano systemem "każdy z każdym" nie prowadząc oficjalnych statystyk, gdyż liczyła sie przede wszystkim dobra zabawa i podnoszenie własnych umiejętności. Tu należy wspomnieć o bardzo ciekawym przebiegu zawodów, a mianowicie 3 drużyny zaprezentowały tak zbliżony poziom do siebie, że w nieoficjalnych statystykach zdobyły po 12 punktów w całej rywalizacji (Wilczek, Granica I, Mrągowia II). Drużynę reprezentowali Marcin książek, Kacper Harkot, Patryk Kuczyński, Gabriel Kajak, Kacper Kasprzak, Łukasz Ogłodziński oraz Tomasz Makarewicz.