Kolejna edycja gminnych rozgrywek w halowej piłce nożnej tradycyjnie odbyła się w sali sportowej Gimnazjum Karolewo i tradycyjnie była niezwykle emocjonująca. Był to 9, ale najbardziej wyrównany z dotychczas rozgrywanych turniejów. Walka w każdym meczu toczyła się do ostatnich sekund i nie było meczów ,,do jednej bramki’’. O dramaturgii turnieju świadczą też wyniki. Gdy w pierwszym meczu zeszłoroczny mistrz – Karolewo uległ zespołowi ze Smokowa nikt nie przypuszczał, że Karolewo obroni tytuł. Kto widział dwie kontuzje w zespole Wilkowa w ich inauguracyjnym meczu z Nowa Różanka, ten także nie wierzył w walkę tego zespołu o zwycięstwo w turnieju – zakończone ostatecznie II miejscem.

     W czwartek 16 marca na hali sportowej Gimnazjum w Reszlu odbył się turniej eliminacyjny o mistrzostwo WMZLZS w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z Reszla, Dywit, Jezioran, Barcian oraz z Wilkowa. Grano systemem każdy z każdym i po rozegraniu 4 meczów Wilczek uplasował się na 3 miejscu co może zawdzięczać w dużym stopniu właśnie wspomnianym sznurówkom. Stało się tak ponieważ już w pierwszym meczu z gospodarzami czołowy strzelec i zawodnik, Kacper Harkot oprócz walki z obrońcami drużyny przeciwnej musiał ciągle mierzyć się z rozwiązanymi butami co w pewnych momentach powodowało, że graliśmy o jednego zawodnika mniej. Mecz przegralismy 2:1 i możemy teraz gdybać co byłoby gdyby Kacper walczył tylko z rywalami, a nie dodtakowo z butami.

      W dniu 17 marca 2017 roku w Rybnie odbył się III Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Młodzików w zapasach. W zawodach wzięło udział 75 zawodników z 9 klubów z całego województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało trzech zawodników: Maciej Szmyd, Kacper Koczergo i Konrad Łazarczyk. Bardzo dobrze spisali się Maciek i Konrad, którzy w swoich kategoriach zajęli I miejsca. Zaznaczyć trzeba, że wygrywając wszystkie swoje walki nie stracili żadnego punktu technicznego. Również dobrze spisał się Kacper, który zajął wysokie V miejsce.

 

 

     W Zamościu w dniach 17-18 marca 2017 roku odbyły Mistrzostwa Polski Juniorek oraz I Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet, który był jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach udział wzięło 234 dziewcząt z niespełna 60 klubów z całej Polski. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało dwie zawodniczki, juniorka Kamila Czerwińska oraz kadetka Urszula Kamińska. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Kamila po stoczeniu czterech walk ostatecznie zajęła V miejsce. Patrząc na rywalki z jakimi walczyła jest można ten wynik określić jako dobry, jednak pozostaje niedosyt, ponieważ oczekiwania były trochę inne.

     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kruszewca wygrali gminny turniej halowej piłki nożnej czwartoklasistów. W turnieju zorganizowanym w sali sportowej w Wilkowie bardzo wysoko pokonali zespoły z Wilkowa i Biedaszek.
Przewyższali umiejętnością gry zespołowej i mieli super indywidualność w osobie Joachima Charubin. "Chimek" był w tym dniu nie do zatrzymania!!!

 

     15 marca w Wilkowie odbyły się V mistrzostwa Gminy Kętrzyn w warcabach w kategorii do 10 lat. W turnieju uczestniczyli reprezentanci 3 szkół podstawowych. Warcabiści pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani i rozegrano wiele partii na bardzo wysokim poziomie.


Mistrzem Gminy na rok 2017 został uczeń z Wilkowa Bartek Brzostek.

 

     Komplet zwycięstw i pierwsze miejsce w grupie, tak można krótko podsumować udział reprezentacji Gimnazjum Gminnego w Karolewie w turnieju eliminacyjnym o Mistrzostwo Województwa LZS w halowej piłce nożnej.
15 marca w hali sportowej w Barcianach odbyła się I runda, w której wystąpiły zespoły z Węgorzewa, Pozezdrza, Karolewa oraz Barcian. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” 2x10 minut. W najciekawszym spotkaniu, decydującym o pierwszym miejscu, drużyna z Karolewa pokonała rywali z Gminy Barciany 1:0. I to te dwa najlepiej i najrówniej grające zespoły awansowały do półfinałów Mistrzostw Województwa.

     We Włodawie w dniach 10-12 marca 2017 roku odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym chłopców. Była to Pierwsza Centralna Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W zawodach wzięło udział 218 zawodników z 63 klubów z całej Polski. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 4 zawodników: Dawid Lipski, Karol Majorowski, Kasjan Czubaszek oraz Sebastian Niemiec. Najlepiej z naszej drużyny spisał się Sebastian, który zajął II miejsce. Ten wysoki wynik Seby zaprocentował powołaniem go do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na Międzynarodowy Turniej na Ukrainie.