Kolejna edycja sportowego turnieju klas 0-III ,,Bawmy się Wesoło’’ zakończyła się sukcesem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu.


21 czerwca w sali sportowej w Wilkowie 160 dzieci z czterech szkół podstawowych Gminy Kętrzyn rywalizowało i świetnie się bawiło. Dzieci świetnie biegały w workach. Przewroty na materacu wykonywały z uśmiechem, skakały przez linę i toczyły piłki lekarskie do celu. Był stres bo piłki koszykowe, nożne i ręczne nie zawsze były posłuszne.

     Uczniowie z czterech gminnych szkół podstawowych i dwóch gimnazjów rywalizowali w Mistrzostwach Gminy Kętrzyn w Lekkoatletyce. Zawody odbyły się 13 czerwca 2016 r. na stadionie w Karolewie. Przeprowadzane zostały przez uczniów klas sportowych Gimnazjum Gminnego w Karolewie w ramach projektu edukacyjnego „Lekkoatletyka dla każdego” pod kierunkiem nauczyciela w-f Jarosława Wanago. Celem zawodów było przede wszystkim rozpowszechnienie tej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży z naszej gminy. Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca, otrzymali medale ufundowane przez wójta Gminy Kętrzyn p. Pawła Bobrowskiego.

      W ciepły, wiosenny ranek 30 kwietnia 2016 uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej w Biedaszkach kolejny raz wzięli udział w Biegu Bartów w Barcianach. Celem imprezy jest popularyzacja biegów jako najprostszej formy ruchu i rekreacji fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród prawie 60 uczestników w kategorii wiekowej 2007-2009 na dystansie 400 metrów nasi uczniowie zajęli dobre pozycje. Maciej Iwańczyk - 9 miejsce, Maciej Paszkowski- 16 miejsce, Kamil Balcerzak - 17miejsce, Paweł Wysocki - 21 miejsce, Amelia Grabowska - 22miejsce. Gratuluję uczniom wytrwałości i dobrych wyników. Dziękuję za włożony wysiłek i zaangażowanie. Dziękuję również rodzicom, którzy towarzyszyli nam podczas imprezy.

       Na boisku Szkoły Podstawowej w Biedaszkach odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w wielobojach lekkoatletycznych .
W trójboju la do lat 11 zwyciężyły dziewczęta z Wilkowa i chłopcy z Kruszewca. Drużyny te zdobyły najwięcej punktów w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Zawodnicy mający lat 13 startowali w czwórboju la i musieli dodatkowo pokonać 600 metrów dziewczęta i 1000 metrów chłopcy.
Zawody czwórbojowe wygrały dziewczęta z Wilkowa i chłopcy z Biedaszek.

     W ostatnim tygodniu roku szkolnego na stadionie w Karolewie odbyła się Gminna Liga Lekkoatletyczna. Wystartowało ponad 100 uczniów z 4 gminnych podstawówek i 2 gimnazjów. Tegoroczne zmagania lekkoatletyczne zorganizowała klasa sportowa II A z Gimnazjum Gminnego w Karolewie w ramach projektu edukacyjnego, realizowanego przez nich i wychowawcę Pana Jarosława Wanago.
Klasyfikację drużynową podstawówek wygrał Kruszewiec przed Biedaszkami, Wilkowem i Nakomiadami.