50 uczniów Gminy Kętrzyn wystartowało w 17 pływackich gminnych zawodach.
 Czworo uczniów obroniło zeszłoroczne tytuły:


- Kacper Koczergo;
- Weronika Snacka;
- Dominik Chomka;
- Jakub Żelepień.

 

      42 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało w XVI edycji gminnych zawodów pływackich. Wszyscy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Porównując wyniki należy docenić bardzo dobre czasy osiągnięte przez dziewczęta ze szkół podstawowych. Czołówka dziewcząt była zdecydowanie lepsza od chłopców z podstawówek i większości chłopców z gimnazjów!

 

 

     43 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w XV Mistrzostwach Gminy Kętrzyn w pływaniu. Wszyscy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. W kategorii szkół podstawowych tytuły mistrzowskie wywalczyli: Kornelia Kuberska /SP Wilkowo/ i Jakub Szuchalski /SP Biedaszki/. Zwycięzcami w konkurencjach gimnazjalnych zostali Joanna Nicewicz i Kamil Pietrin z Gimnazjum Wilkowo, oraz Sebastian Niemiec i Dominik Kowalczyk z Gimnazjum Karolewo.

 
Stara zasada mówi, że ,,zwycięzców się nie sądzi’’! Ale gdy porównamy tegoroczne wyniki do wyników z gminnej tabeli rekordów, to należy stwierdzi, że najwartościowsze wyniki uzyskała trójka pływaków. Kornelia Kuberska i Julia Siemaszko w kategorii szkół podstawowych – były lepsze od chłopców, i Dominik Kowalczyk w kategorii klas trzecich gimnazjum.

     40 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało w XIV edycji gminnych zawodów pływackich. Tegoroczne zawody stały na niższym poziomie. Po raz pierwszy od 6 lat na kętrzyńskiej pływalni nie został pobity żaden gminny rekord. Godne zauważenia są trzy osiągnięcia. Czas 19,57 Oliwii Gan w kategorii szkół podstawowych, rezultat 17,23 Dominika Kowalczyka w kategorii klas II, oraz wynik 14,78 Mateusza Ostrowskiego w kategorii klas III gimnazjum. Wszyscy uczestnicy pływali na 25 metrów stylem dowolnym.