W dniu 18.02.2017r. w Węgorzewie odbył się drugi turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału w turnieju zapisało się 53 dwójek i 23 trójki w tym po jednym zespole z Wilkowa. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.

     W dniu 04.02.2017r. w Giżycku odbył się inauguracyjny turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału zgłosiło się 31 dwójek i 11 trójek. W tych kategoriach uczestniczyły również zespoły LUKS „Wilczek” Wilkowo. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.

     W piątek 03 lutego zawodniczki sekcji siatkówki z Wilkowa na wniosek Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej „SET Kętrzyn”, miały okazję zwiedzić Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Za zgodą Komendanta CSSG, płk SG Romana Łubińskiego obejrzeliśmy ekspozycję historyczną poświęconą historii zarówno Straży Granicznej jak i Centrum Szkolenia Straży Granicznej, pracownię Zakładu Granicznego, gdzie przedstawiono funkcjonowanie urządzeń do prześwietlania zawartości bagażu oraz pracownię kryminalistyczną w której odbył się pokaz środków i sprzętu wykorzystywanego do ujawniania śladów kryminalistycznych. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z wykładowcą na strzelnicy krytej, z prezentacją jednostek broni będących na wyposażeniu Straży Granicznej oraz krótkim treningiem strzeleckim na trenażerze RIKA.

     W dniu 14.01.2017 w Lidzbarku Welskim rozegrano V kolejkę rozgrywek wojewódzkich w piłkę siatkową – kategorii młodziczek - rocznik 2002 i młodsze.
Wilczek Wilkowo grał przeciwko zespołom: UKS „Bociek” Górowo Iławeckie; LKS „WEL” Lidzbark; MOSiR Giżycko. Zespoły grały systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Odmienność tego turnieju polegała na tym, iż zwycięzca i ostatnia drużyna aby zmienić grupę (wejść wyżej lub spaść do niższej ligi) muszą jeszcze rozegrać 2 mecze barażowe z drużynami z ligi wyższej i niższej. Dopiero po tych meczach ustalone zostaną ostatecznie grupy w których drużyny walczyć będą o ostateczne miejsce w tegorocznych rozgrywkach.

 

      W grudniu w sali sportowej przy gimnazjum w Karolewie już po raz ósmy spotkali się mieszkańcy Gminy Kętrzyn na „Turnieju Małżeństw w Piłkę Siatkową”.
Tym razem do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn – Gałwuny, aż 3 drużyny z Biedaszek, Biedaszek Małych, Smokowa oraz występująca gościnnie drużyna z Barcian Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, co dało w sumie 10 spotkań, a więc nikt nie mógł narzekać na niedosyt gry. Wszystkie pojedynki dostarczyły niemałych emocji i mnóstwo dobrej zabawy, o którą tak naprawdę w tym turnieju chodzi. Na boisku można było zobaczyć nie tylko dużą wolę walki ale i niespodziewane przebicia piłki, których nikt nawet by się spodziewał, a niekończące się sety i tajbreki świadczą o wysokim poziomie gry wszystkich zawodników. Na szczególną uwagę zasłużyły oczywiście panie, które jak zawsze pokazały prawdziwy sportowy charakter nie odpuszczając żadnej piłki.