W dniu 17 marca 2017 roku w Rybnie odbył się III Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Młodzików w zapasach. W zawodach wzięło udział 75 zawodników z 9 klubów z całego województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało trzech zawodników: Maciej Szmyd, Kacper Koczergo i Konrad Łazarczyk. Bardzo dobrze spisali się Maciek i Konrad, którzy w swoich kategoriach zajęli I miejsca. Zaznaczyć trzeba, że wygrywając wszystkie swoje walki nie stracili żadnego punktu technicznego. Również dobrze spisał się Kacper, który zajął wysokie V miejsce.

 

 

     W Zamościu w dniach 17-18 marca 2017 roku odbyły Mistrzostwa Polski Juniorek oraz I Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet, który był jednocześnie pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach udział wzięło 234 dziewcząt z niespełna 60 klubów z całej Polski. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało dwie zawodniczki, juniorka Kamila Czerwińska oraz kadetka Urszula Kamińska. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Kamila po stoczeniu czterech walk ostatecznie zajęła V miejsce. Patrząc na rywalki z jakimi walczyła jest można ten wynik określić jako dobry, jednak pozostaje niedosyt, ponieważ oczekiwania były trochę inne.

     We Włodawie w dniach 10-12 marca 2017 roku odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym chłopców. Była to Pierwsza Centralna Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W zawodach wzięło udział 218 zawodników z 63 klubów z całej Polski. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 4 zawodników: Dawid Lipski, Karol Majorowski, Kasjan Czubaszek oraz Sebastian Niemiec. Najlepiej z naszej drużyny spisał się Sebastian, który zajął II miejsce. Ten wysoki wynik Seby zaprocentował powołaniem go do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na Międzynarodowy Turniej na Ukrainie.

     Dnia 18 lutego 2017 roku w Kętrzynie odbył się II Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Kętrzyńskiego Młodzików i Kadetów oraz Mistrzostwa Województwa Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział ponad 110 zawodników z 11 klubów, w tym trzy drużyny zagraniczne - dwie z Rosji i jedna z Litwy. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo spisał się bardzo dobrze, zajmując zarówno w kategorii młodzików – kadetów jak i juniorów drużynowo II miejsce. Wspomnieć należy, iż dwaj nasi zawodnicy Maciej Szmyd oraz Sebastian Niemiec otrzymali nagrody dla najlepszych zawodników Turnieju w swoich kategoriach. Puchary ufundowali: Ryszard Niedziółka - Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn oraz Dyrektor ZS CKR w Karolewie Jan Mickiewicz.

     W sobotę 14 stycznia 2017 roku w hali sportowej OLIMPIA przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie rozegrany został II Rzut Ligi Międzyszkolnej Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym oraz mini zapasy roczników 2006-2008. W zawodach wzięło udział 103 zawodników z 10 klubów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Sienkiewicz. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym o czym świadczy ilość zawodników biorących w nim udział. Jak często bywa na zawodach w tych kategoriach wiekowych nie zabrakło łez szczęścia jak i goryczy rozpaczy po przegranych walkach. Drużynowo klub GLKS ORZEŁ Karolewo uplasował się na IV miejscu natomiast w kategorii szkół III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kruszewcu.