Dnia 18 lutego 2017 roku w Kętrzynie odbył się II Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Kętrzyńskiego Młodzików i Kadetów oraz Mistrzostwa Województwa Juniorów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział ponad 110 zawodników z 11 klubów, w tym trzy drużyny zagraniczne - dwie z Rosji i jedna z Litwy. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym jak i organizacyjnym. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo spisał się bardzo dobrze, zajmując zarówno w kategorii młodzików – kadetów jak i juniorów drużynowo II miejsce. Wspomnieć należy, iż dwaj nasi zawodnicy Maciej Szmyd oraz Sebastian Niemiec otrzymali nagrody dla najlepszych zawodników Turnieju w swoich kategoriach. Puchary ufundowali: Ryszard Niedziółka - Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn oraz Dyrektor ZS CKR w Karolewie Jan Mickiewicz.

     W sobotę 14 stycznia 2017 roku w hali sportowej OLIMPIA przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie rozegrany został II Rzut Ligi Międzyszkolnej Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym oraz mini zapasy roczników 2006-2008. W zawodach wzięło udział 103 zawodników z 10 klubów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Sienkiewicz. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym o czym świadczy ilość zawodników biorących w nim udział. Jak często bywa na zawodach w tych kategoriach wiekowych nie zabrakło łez szczęścia jak i goryczy rozpaczy po przegranych walkach. Drużynowo klub GLKS ORZEŁ Karolewo uplasował się na IV miejscu natomiast w kategorii szkół III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kruszewcu.

     3 grudnia w hali sportowej w Karolewie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Juniorów i Kadetów w Zapasach w stylu wolnym . W zawodach wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z terenu naszego województwa oraz z Łomży. Wśród nich można było zobaczyć kilku mistrzów Polski. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna GLKS „Orzeł” Karolewo. 8 grudnia, w czwartek o godz. 11.15 Łukasz Szmyd wraz ze swoimi zwycięskimi zawodnikami podsumują te zawody na antenie Radia Barcja (słuchajcie na www.radiobarcja.fm).

http://www.radiobarcja.fm/2016/12/07/orzel-karolewo-mistrzem-wojewodztwa-zloty-kacper-koczergo/

     W Kraśniku w dniach 25-27.11.2016 roku odbył się Miedzynarodowy Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym, który zarazem był jubileuszowym XXV Międzynarodowym Turniejem o Puchar Ziemi Kraśnickiej. W zawodach wzięło udział niespełna 240 zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy – 3 drużyny, Niemiec – 2 drużyny, Słowacji oraz Kanady. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 5 zawodników, Kasjan Czubaszek, Karol Majorowski, Sebastian Niemiec, Adam Gnatkowski oraz Maciej Sienkiewicz. Najlepiej z naszej drużyny spisał się Sebastian, który w kat 85kg kadet zajął I miejsce. Sebastian w drodze do finału pokonał zawodnika z Kanady, Grunwaldu Poznań, a w finale szybko uporał się z zawodnikiem z Dzierżoniowa. Kolejny kadet Kasjan kat 69kg w pierwszej walce pokonał Łotysza, w drugiej pokonał zawodnika ze Staszowa.

      Puchar Polski w zapasach to jedna z najważniejszych imprez, do których przygotowują się zawodnicy uprawiający ten piękny a zarazem ciężki starożytny sport. W dniach 21-22 października 2016 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Puchar Polski Kadetek i Juniorek w zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział niespełna 150 zawodniczek z ponad 40 klubów z całej Polski. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowały dwie zawodniczki, Ula Kamińska w kategorii kadetek oraz Kamila Czerwińska w kategorii juniorek. Obie zawodniczki w swoich kategoriach wagowych wywalczyły III miejsca. Był to bardzo udany występ naszych dziewczyn, które tym samym zakończyły bardzo ciężki sezon zapaśniczy dobrymi wynikami sportowymi.