Artykuły z kategorii

Ogłoszenia

Program użyczania kompostowników na terenie Gminy Kętrzyn

23-05-2018 Ogłoszenia

      Informuję, iż Uchwałą nr XLII/259/2017 Rady Gminy Kętrzyn z dnia 20 grudnia 2017 r. został przyjęty Program użyczania kompostowników na terenie...

Więcej

Gminny Ośrodek Kultury

Lekcja historii

23-05-2018 Gminny Ośrodek Kultury

        Mieszkamy i uczymy się na Mazurach, ale czy znamy dzieje tej ziemi? Aby choć trochę zgłębić historię tych terenów i ludzi, którzy je zamieszkiwali dzieci i młodzież...

Więcej

     We Włodawie w dniach 10-12 marca 2017 roku odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym chłopców. Była to Pierwsza Centralna Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W zawodach wzięło udział 218 zawodników z 63 klubów z całej Polski. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 4 zawodników: Dawid Lipski, Karol Majorowski, Kasjan Czubaszek oraz Sebastian Niemiec. Najlepiej z naszej drużyny spisał się Sebastian, który zajął II miejsce. Ten wysoki wynik Seby zaprocentował powołaniem go do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych na Międzynarodowy Turniej na Ukrainie.

Przypomnijmy, że Sebastian dwa tygodnie temu uczestniczył również z Kadrą Polski na Turnieju w Rydze na Łotwie i tam też zajął wysokie II miejsce. Również bardzo dobrze spisał się Karol Majorowski, który w całym turnieju zajął 8 miejsce i tym samym tak jak Sebastian wywalczył prawo startu w OOM. Niestety Kasjan i Dawid zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką i bęą musieli wziąć udział w II Pucharze w Staszowie. Miłą niespodzianką w zawodach było przeprowadzenie przez organizatorów konkursu pokazów gimnastycznych, w których udział wzięli startujący w zawodach zapaśnicy. Do tej konkurencji zgłosił się również nasz zawodnik Kasjan Czubaszek. Dzięki swym umiejętnościom akrobatycznym znalazł się w czołowej trójce finalistów. Przewodniczącym jury był Profesor polskich zapasów Pan Andrzej Supron.
Drużyna GLKS ORZEŁ Karolewo uplasowała się na wysokim XIV miejscu.