12 sierpnia Przy świetlicy „Dziupla” w Pożarkach odbył się Turniej Siatkówki Plażowej. Zgłosiło się 12 drużyn, ale tylko 6 dotarło do nas. Z tego co nam wiadomo, to nocna burza obniżyła frekwencję. Mieliśmy zgłoszenia drużyn także z Kielc.
Jak już się u nas przyjęło, losowanie odbyło się pod czujnym okiem Pani Marty Szmyd - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, która rodzinnie spędziła sobotę u nas.

 

 

     W niedzielę 6 sierpnia 2017r. plaża miejska w Węgorzewie była miejscem rozgrywek VIII kolejki rozgrywek siatkówki plażowej Powiat CUP. Do turnieju zgłosiło się po 5 par dorosłych (otwarta i kobiety) oraz 2 pary dzieci:
Środek wakacji i urlopów podobnie jak tydzień wcześniej ogranicza liczbę uczestników. W związku z tym wszystkie kategorie rozgrywały turniej systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Udało się nam rozegrać wszystkie spotkania przy dobrej pogodzie, jedynie silny wiatr utrudniał grę. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do 16.00, w tym czasie rozegrano 21 meczy na dwóch boiskach.

     W dniu 16 lipca 2017r. w Wilkowie odbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. W VI turnieju walczyło 11 drużyn w trzech kategoriach:
- dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 4 pary;
- kobiety – 3 pary;
- otwarta – 4 pary.
Okres wakacji i urlopów zmniejszył liczbę uczestników. W związku z tym wszystkie kategorie rozgrywały turniej systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Tym razem pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do 15.00, w tym czasie rozegrano 15 meczy na dwóch boiskach.

     1 lipca na dwóch boiskach stadionu gminnego w Łazdojach odbył się XV letni turniej piłki nożnej mieszkańców Gminy Kętrzyn o Puchar Wójta.
Podobnie jak przed rokiem zwyciężyła drużyna Stachowizny przed Karolewem.
Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły Czernik, Nowej Różanki, Wopławki i Smokowa.
Królem strzelców został Mariusz Grabowski – 8 bramek, a nagrody dla najlepszych zawodników odebrali: Adam Grabowski, Adrian Dzbeński, Patryk Masny i Rafał Jakubczak. Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski wręczył każdej drużynie piłki, które na pewno się przydadzą podczas przygotowań do kolejnej edycji rozgrywek!

     W dniu 02 lipca 2017r. w Wilkowie odbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. W IV turnieju walczyło 18 drużyn w trzech kategoriach:
- dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 5 par;
- kobiety – 4 pary;
- otwarta – 9 par.
Kategorie kobiet i dzieci grały „każdy z każdym” a kategoria „otwarta” walczyła systemem „brazylijskim”. Ze względu na słabą pogodę, duży wiatr i przelotne opady deszczu, w kategoriach dzieci i kobiet mecze odbywały się do dwóch wygranych setów a w kategorii otwartej zawodnicy grali mecze jednosetowe do 21 punktów. Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do 17.00, w tym czasie rozegrano 32 mecze na dwóch boiskach.

     W dniach 27-29.06.2017r. w Zabrzu odbył się 23 Wielki Finał rozgrywek minisiatkówki Kinder+ Sport. Jak twierdzą organizatorzy jest to największa na świecie impreza minisiatkówki. W tegorocznej edycji wzięło udział 41880 uczestników. Z pośród nich w Wielkim Finale w Zabrzu wystąpiło 832 zawodników i zawodniczek. W tym gronie wystąpiły 4 zawodniczki reprezentujące Wilkowo w kategorii „trójek” w składzie: Kinga Golińska, Aleksandra Karnicka, Oliwia Kuberska i Katarzyna Olszewska z trenerem Edwardem Szudzich.
W pierwszym dniu odbywały się walki w grupach 4 zespołowych. Tutaj straciliśmy najwięcej. Po przegraniu pierwszego meczu z zespołem „Lider” I Konstantynów Łódzki 0:2, wygraliśmy 2:1 z „Budowlanymi” Toruń i stanęliśmy przed ogromną szansą na awans do pierwszej „16”, trzeba było tylko wygrać z MKS Andrychów. Pierwszy set po dobrej grze wygraliśmy 15:9, ale w drugim przyszedł kryzys i pomimo prowadzenia 9:6 przegraliśmy seta 13:15, w trzecim secie Andrychów już nie pozwolił odebrać sobie awansu i pewnie wygrał 11:6. Ta porażka zepchnęła naszą drużynę do drugiej połowy rozgrywek o miejsca 17-32.

     Kolejna edycja sportowego turnieju klas O-III ,,Bawmy się Wesoło’’ zakończyła się sukcesem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu.
20 czerwca w sali sportowej w Wilkowie 150 dzieci z czterech szkół podstawowych Gminy Kętrzyn rywalizowało i świetnie się bawiło. Przewroty na materacu wykonywały z uśmiechem, skakały przez linę i toczyły piłki lekarskie do celu. Był stres bo piłki koszykowe, nożne i ręczne nie zawsze były posłuszne.
Emocjonująca walka o zwycięstwo toczyła się w każdej z 20 konkurencji.

     Sezon 2016/2017 był znakomity i rekordowy w wykonaniu drużyn WILCZKA! Seniorzy zajęli w lidze okręgowej miejsce IV, czyli poprawili dotychczasowe najlepsze VI miejsce. Również ustanowili rekord : 49 punktów w jednym sezonie!
Młodzicy spisali się również świetnie – II miejsce, a juniorzy ukończyli ligę na miejscu VII będąc najbardziej bramkostrzelnym zespołem – 51 bramek w 9 meczach.
Zgodnie z zasadą koniec wieńczy dzieło Wilczek w ostatniej kolejce zagrał z przytupem odnosząc komplet zwycięstw: