W dniu 18 czerwca 2017r. w Lembruku (Gmina Wiejska Mrągowo) odbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. Na drugim turnieju grę toczyło 15 drużyn w trzech kategoriach:
- dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 4 pary;
- kobiety – 2 pary;
- otwarta – 9 par.
Kobiety zagrały jeden mecz o mistrzostwo, dzieci grały „każdy z każdym” a kategoria „otwarta” walczyła systemem „brazylijskim”. Wszyscy grali do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do 19.00, w tym czasie rozegrano 23 mecze na jednym boisku.

     Dnia 10 czerwca 2017 roku w Mrągowie odbył się IV Rzut Ligii Międzyszkolnej Warmii i Mazur Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym oraz Mini Zapasy dzieci. W zawodach wzięło udział 77 zawodników z 10 klubów. Gminny Ludowy Klub Sportowy „ORZEŁ” Karolewo reprezentowało 5 zawodników. Wszyscy spisali się rewelacyjnie zdobywając drużynowo III MIEJSCE.

A oto oni:

 

      W dniu 11 czerwca 2017r. w Wilkowie rozpoczęła się VI edycja rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. Na pierwszy turniej stawiło się 29 drużyn w trzech kategoriach z 6 gmin (Wiejska Kętrzyn 6; Miasto Kętrzyn 9; Korsze 1; Miasto Ełk 6; Wiejska Mrągowo 4; Bartoszyce 2) kilka par występowało równocześnie w różnych kategoriach:
   - dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 10 par;
   - kobiety – 7 par;
   - otwarta – 12 par.
Kobiety grały systemem „każdy z każdym” a pozostali „brazylijskim” jednego set do 21 punktów, a od półfinałów do dwóch wygranych i sety do 15. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do 19.00, w tym czasie rozegrano 53 mecze na dwóch boiskach, które przygotowali wolontariuszki z „Wilczka” i mieszkańcy Wilkowa.

     W dniu 03 czerwca 2017 w Olsztynie odbył się Turniej Finałowy Kinder +Sport, w którym rywalizują dzieci ze szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” – rocznik 2006 i młodsi; „trójki” - rocznik 2005 i młodsi; „czwórki” rocznik 2004 i młodsi.
Aby wyłonić finałową ósemkę drużyn przeprowadzono eliminacje, polegające na rozgrywaniu 5 turniejów w których zespoły walczyły o punkty. Najlepsze wyniki z trzech turniejów wyłoniły zespoły finałowe.

 

     Na Orliku w Karolewie odbyły się gminne rozgrywki w piłce nożnej w kategorii żak. W turnieju wzięły udział wszystkie cztery podstawówki Gminy Kętrzyn, reprezentowane przez dzieci mające 10 lat i mniej.
Najlepszą drużyną turnieju okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Kolejne lokaty zajęły zespoły z Wilkowa, Biedaszek i Nakomiad.

 

     W miniony weekend juniorzy Wilczka reprezentowali Gminę Kętrzyn podczas turnieju piłki nożnej w partnerskim mieście Prienai na Litwie. Rozgrywki były ważnym punktem obchodów święta miasta. Drużyna Jarosława Wanago trochę niespodziewanie ale zasłużenie wygrała turniej odbierając medale i puchar z rąk Mera Prienai!
W pierwszym meczu Wilczek pokonał juniorów Prienai 4:3, prowadząc do przerwy 3:0.
W meczu decydującym o losach turnieju padł remis 3:3. Nasi juniorzy zaskoczyli seniorów Prienai dwoma bramkami Łukaszów Pędzich i Bagiński. Ostatecznie Prienai doprowadziło do remisu. Jednak w rzutach karnych Wilczek był bezbłędny i dzięki obronie jednego strzału przez Marcina Skwara puchar Prienai pojechał do Gminy Kętrzyn.

      W dniach 19-20.05.2017 w Olsztynie odbył się Międzynarodowy Puchar Warmii i Mazur Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym, klasycznym oraz zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział niespełna 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski, jak również drużyny z Rosji i Białorusi. Gminny Ludowy Klub Sportowy „ORZEŁ” Karolewo reprezentowało 6 zawodników: Kacper Koczergo, Kacper Charubin, Szymon Ptak, Bartosz Śniatała, Konrad Łazarczyk oraz Maciej Szmyd. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając wysokie miejsca medalowe lub punktowe. Walki Które stoczyli stały na dobrym poziomie. Ale jak zawsze zaskoczył nas Maciek. Przed startem w zawodach stwierdził, że w stylu klasycznym będzie silniejsza konkurencja niż w stylu wolnym (bardzo mocny Białorusin oraz aktualny Mistrz Polski w stylu klasycznym), więc on chce startować w klasyku. I jak to Maciek przyzwyczaił nas do wspaniałych walk i tym razem nie było inaczej. Wszystkie walki wygrał przed czasem a w finale pokonał starszego od siebie aktualnego Mistrza Polski przewagą punktową 11:2.

     W niedzielne popołudnie 7 maja bieżącego roku po raz dziewiąty hala sportowa Gminnego Gimnazjum w Karolewie gościła panie biorące udział w turnieju siatkówki „Mamo graj z córką”. Pomysłodawcami i od lat organizatorami turnieju są państwo Olga i Jarek Wanago, których w przeprowadzeniu turnieju nieodmiennie wspiera Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zabawa w sportowej atmosferze świetnie sprzyja promowaniu aktywnego i zdrowego stylu życia, a formuła zawodów wzmacnianiu więzi rodzinnych. Do turnieju zgłosiło się pięć zespołów, wspieranych gorącym dopingiem panów, które po zaciętych i wyrównanych bojach uplasowały się na pozycjach: