W dniu 19.01.2019 r. w Lidzbarku Warmińskim obyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zapasach w stylu klasycznym. To bardzo udane rozpoczęcie sezonu przez naszych zapaśników . GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało pięciu zawodników. Wszyscy nasi podopieczni stanęli na podium , z czego aż trzech na najwyższym stopniu. Poniżej wyniki zawodników:
1. Maciej Szmyd - 1m.
2. Paweł Mucha - 1m.
3. Michał Baran - 1m.
4. Kacper Koczergo - 2m.
5. Szymon Ptak - 3m.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie zwyciężyły w Olsztynie w turnieju półfinałowym Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej i awansowały do finału wojewódzkiego. Dziewczęta zagrały niezwykle skutecznie i zdecydowanie dominowały w turnieju. Tylko wynik pierwszego meczu z mistrzyniami Olsztyna – zespołem SP 7 wskazuje na w miarę wyrównany pojedynek. Jednak w tym meczu było bardzo szybko 7:1, a następnie drużyna grała zachowawczo oszczędzając siły na kolejne mecze.
Finał wojewódzki jest ogromnym sukcesem! Jest to 3 finał w ciągu ostatnich 5 lat. Jednak tegoroczny awans został osiągnięty w najlepszym stylu. Dziewczęta w eliminacjach gminnych, powiatowych, rejonowych i półfinałach wygrały wszystkie 11 meczów. Bilans bramek jest również imponujący 184:69.

W dniu 12 stycznia 2019r. w Olecku odbył się II turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport. Zawody odbywają się w czterech kategoriach: „dwójki” rocznik 2008 i młodsze; „trójki” rocznik 2007 i młodsze; „czwórki” rocznik 2006 i młodsze. W zespołach dziewcząt wystartowało razem 97 zespołów.
Zawodniczki z Wilkowa wystartowały w dwóch kategoriach w składach: „dwójki”: Fydrych Amelia, Klecan Sonia i „czwórek”: Masna Amelia, Rutkowska Aleksandra, Siewruk Aleksandra, Zalewska Magdalena, Zalewska Wiktoria.

Kolejny awans do półfinału województwa stał sie faktem! Tym razem 19 grudnia w Korszach dziewczęta z rocznika 2006 i młodsze uzyskały awans z drugiego miejsca w piłce nożnej halowej. Aby osiągnąć swój cel musiały zmierzyć sie z drużynami z Korsz oraz Bartoszyc. W swoim pierwszym meczu pokonały ekipę Bartoszycką 3:1 by następnie dostać "srogie lanie" 2:8 od gospodyń turnieju. W 3 meczu Korsze pokonały 4:2 Bartoszyce więc po awansie do półfinałów województwa w koszykówce oraz piłce ręcznej dziewczęta mogą dodać do swojego "cv" półfinał w piłce nożnej halowej.

12 grudnia w Kętrzynie na Hali Mistrzów w Kętrzynie odbył się finał rejonowy w piłce ręcznej chłopców rocznika 2003-2005. Do zawodów przystąpiły ekipy z Kętrzyna, Bartoszyc oraz Wilkowa. W pierwszym meczu i zdecydowanie najciekawszym spotkały się drużyny Wilkowa oraz Bartoszyc. Był to mecz o 2 miejsce i awans do półfinału województwa z racji tego że gospodarz zawodów był poza zasięgiem obu drużyn.
Pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem Bartoszyc 7:2. Druga połowa to już zupełnie inne oblicze "Wilczka", który złapał kontakt ale niestety nie skuteczność w ataku spowodowała porażkę 11:8 (druga połowa zwycięska 6:4).

Uczennice klas VII-VIII-III gim Szkoły Podstawowej w Wilkowie w pięknym stylu wywalczyły w Bartoszycach Mistrzostwo Rejonu i awans do półfinałów wojewódzkich w piłce ręcznej. W pierwszym meczu pokonały 17:11 SP Reszel. Mecz był bardzo wyrównany przez 24 minuty do stanu 10:10. Ostatnie 6 minut to było piorunujące przyspieszenie gry i zdobycie 7 bramek przy stracie tylko jednej! Wynik drugiego meczu SP Bartoszyce – SP Reszel 17:10 zapowiadał duże emocje w meczu finałowym. Jednak tak się nie stało. Dziewczęta z Wilkowa już do przerwy prowadziły 15:5. Ostatecznie ,,rozbiły’’ Bartoszyce 31:7, pieczętując awans do półfinałów wojewódzkich znakomitą grą.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie – rocznik 2003-2005 – zdobyły Mistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej! W turnieju rozegranym w Reszlu, po bardzo wyrównanych i emocjonujących meczach pokonały:
- SP 5 Kętrzyn 10:9
- SP Reszel 11:9
- SP Korsze 12:9.
Chłopcy z Wilkowa również awansowali do szczebla rejonowego zajmując II miejsce w Powiecie. Podczas turnieju w SP 4 Kętrzyn, przegrali 12:23 z gospodarzami i pokonali 13:8 SP Korsze.

7 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbył sie finał rejonowy w mini koszykówce dziewcząt rocznika 2006 i młodsze. Tradycyjnie na turniej udały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie i również tradycyjnie awansowały do dalszych gier (półfinał wojewodztwa) pozostawiając za sobą w tyle dwie drużyny gospodarzy odgrywając je w stosunku 22:12 oraz 25:7. Warto wspomnieć ze tydzień wcześniej na tej samej hali awans do półfinału wojewódzkiego wywalczyły również dziewczęta z Wilkowa z rocznika 2003-05. BRAWO!!!