Juniorzy Wilczka Wilkowo pokonali w meczu piątej kolejki II ligi gr.1 Victorię Bartoszyce 3:2. Po tym spotkaniu, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, zajmują drugie miejsce w tabeli. Fotel wicelidera oraz dobra gra zespołu cieszy tym bardziej, ponieważ jest to rocznikowo dość młoda drużyna i tylko jeden zawodnik w przyszłym sezonie przekroczy wiek juniora.
Już w najbliższą środę o godz.16.30, piłkarze Wilczka zagrają w Łazdojach z liderem rozgrywek Granicą Kętrzyn, a 3 czerwca meczem z Mamrami w Giżycku zakończą rywalizację.

 

      15 maja na Orliku w Karolewie odbył się gminny turniej piłki nożnej w kategorii do 10 lat. Startowali uczniowie z wszystkich gminnych podstawówek z klas II-III.
W turnieju najlepiej zaprezentowały się drużyny z Kruszewca i Biedaszek. W meczu decydującym o zwycięstwie turniejowym Kruszewiec pokonał Biedaszki 4:2. Natomiast w meczu rozstrzygającym o miejscu na najniższym III miejscu na podium, Nakomiady zwyciężyły Wilkowo 4:1.
Podczas podsumowania wszyscy zawodnicy otrzymali medale i szczęśliwi odjechali do szkół.

 

      83 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Kętrzyn wystartowało w Karolewie w mistrzostwach Gminy w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym.
Zawodnicy zdobywali punkty dla siebie i swoich szkół w biegu na 60 metrów, skoku w dal, w rzucie piłeczką palantową i dodatkowo czwórboiści w biegach długich – dziewczęta 600m i chłopcy 1000 m.
W zawodach zwyciężyli i uzyskali awans do szczebla powiatowego uczniowie:
- czwórbój 12-13 lat/ dziewczęta z Wilkowa i chłopcy z Kruszewca;
- trójbój 11 lat i młodsi/ dziewczęta z Biedaszek i chłopcy z Wilkowa.

       W dniach 20-21.04.2018 r. W Potoczku koło Janowa Lubelskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. GLKS ORZEŁ KAROLEWO reprezentował Maciej Szmyd , który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 41 kg.
Maciej na co dzień trenuje w stylu wolnym, mimo to że walczył z klasykami zdeklasował rywali wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem nie tracąc ani jednego punktu technicznego.
Maciej to wyjątkowy zawodnik, prawdziwy talent dodaje Edward Szypulski trener klasy II zapasów, wychowawca wielu pokoleń świetnych zawodników. Podczas kilkudziesięcioletniej kariery trenerskiej pierwszy raz obserwuję tak dynamiczny rozwój zawodnika, tego wcześniej nie było. To najlepszy zawodnik w Polsce w tej kategorii wagowej, dodatkowo w stylu ( wolnym i klasycznym) co jest wielką rzadkością.

     W dniu 21 kwietnia 2018r. dziewczęta z „Wilczka” Wilkowo uczestniczyły w VII Turnieju piłki siatkowej dziewcząt „SALOS - 2018”, organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „UKS SALOS Ełk”,.
Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach:

  • Młodziczek - rocznik 2003 i młodsze;
  • Kadetek – rocznik 2001 i młodsze;
  • Juniorek – rocznik 2000 i starsze.


W każdej kategorii walczyły cztery zespoły systemem „każdy z każdym”.
Do rozgrywek zaproszono zespoły: Salos Ełk, GreenVollej Ełk, Pisz, Płociczno i Wilczek Wilkowo.


Zespoły z Wilkowa startowały w kategoriach:
• młodziczek - nasze dziewczęta były najmłodszą drużyną rocznik 2014 - 2016;
• kadetek – grały dziewczęta z kategorii młodziczek – rocznik -2012 - 2013.


Zespół młodszych wystąpił w składzie: Golińska Kinga, Friedrichsen Zuzanna, Kuberska Oliwia, Masny Amelia, Olszewska Katarzyna, Pędzich Nikola, Rutkowska Aleksandra, Zalewska Wiktoria, Zapolska Michalina, Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Krzysztof Zalewski.


W drugiej kategorii (kadetek) Wilkowo występowało w składzie: Dębska Iga, Gryczka Klaudia, Konarska Klaudia, Korpalska Magdalena, Kuberska Kornelia, Sachryń Wiktoria, Wojciechowska Maja, Zagroba Karolina i pomagała jako libero - Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Edward Szudzich.


To był udany wyjazd. Po bardzo zaciętych bojach, wygraliśmy po dwa mecze w swoich grupach i przegraliśmy po jednym. W obu kategoriach nasze drużyny wywalczyły II miejsca, ustępując jedynie gospodarzom (starszym w obu przypadkach o 2 lata). Kadetki po zakończonych rozgrywkach ligowych mogły skonfrontować swoje umiejętności z zespołami z innego województwa a młodziczki miały solidny sprawdzian przed nowym sezonem w którym wystąpią po raz pierwszy jako drużyna w rozgrywkach ligowych.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://ketrzyn.warmia.mazury.pl/sport#sigFreeId42191f7e8f

 

     Zapraszamy na piłkarski weekend do Łazdoj:
 - sobota 11.00 trampkarze Wilczek - Salęt Boże;
 - sobota 17.00 seniorzy Wilczek - Czarni Olecko /lider/;
 - niedziela 12.00 juniorzy Wilczek - Orlęta Reszel.

W poprzednim tygodniu seniorzy Wilczka po bardzo ciężkim meczu wygrali 1:0 z Victorią Bartoszyce po bramce Roberta Cytrali. Był to siódmy kolejny mecz bez porażki! Natomiast trampkarze pokonali 4:1 w Węgorzewie Vęgorię. Jedną bramkę zdobył Kacper Kasprzak i 3 Jacek Szulc. Jacek Szulc zdobył już 6 bramek w dwóch meczach.
W najbliższą niedzielę pierwszy mecz wiosną zagrają juniorzy.

 

        W czwartej kolejce rundy wiosennej piłkarze Wilczka Wilkowo zremisowali 0:0 w Piszu z Mazurem. Jest to już szósty kolejny mecz seniorów bez porażki - 2 ostatnie mecze jesienne i 4 wiosenne!
W najbliższą sobotę 14 kwietnia zapraszamy kibiców na stadion w Łazdojach na godzinę 17.00 na mecz z Victorią Bartoszyce. W ostatnią sobotę rozpoczęli rozgrywki trampkarze Wilczka. Rozpoczęli znakomicie od zwycięstwa 4:1 z MKS - em w Korszach. Rewelacyjny debiut zanotował Jacek Szulc z Parcza, który w swoim pierwszym oficjalnym meczu strzelił 3 bramki!!! Czwarta bramkę zdobył Bartek Gustajtis.

     W dniu 07 marca 2018r. w Elblągu odbył się czwarty turniej Kinder +Sport, impreza siatkarska dla najmłodszych, w której rywalizują dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Rywalizacja zorganizowana jest w trzech kategoriach „dwójki” – rocznik 2007 i młodsze, „trójki” – rocznik 2006 i młodsze oraz „czwórki” – rocznik 2005 i młodsze. Do IV turnieju zgłosiło się:
1. w kat. „dwójki” – 53 zespoły;
2. w kat. „trójki” – 25 zespołów;
3. w kat. „czwórki” – 16 zespołów.