Bardzo dobra gra 14-15 letnich piłkarzy Gminy Kętrzyn doprowadziła ich do finału wojewódzkiego rozgrywek ,,Piłkarska Kadra Czeka’’. Chłopcy osiągnęli sukces sportowy a nasza Gmina osiągnęła sukces organizacyjny. Warmińsko – Mazurskie Zrzeszenie LZS przyznało nam organizację turnieju finałowego !
Uczniowie klasy II gimnazjum i klasy VII ze szkól w Kruszewcu i Wilkowie /zawodnicy Wilczka/ prowadzeni przez Jarosława Wanago zajęli w finale 3 miejsce. Zanim zagrali w Łazdojach, musieli wcześniej w dwóch etapach eliminacyjnych pokonać m.in. Barciany, Reszel i Orzysz.

      30 czerwca osiem zespołów z Gminy Kętrzyn rywalizowało o letni Puchar Wójta w piłce nożnej. Był to już XVI turniej mieszkańców Gminy Kętrzyn, który odbył się na dwóch boiskach w Łazdojach.
Tegoroczny Puchar Wójta zdobyła Stachowizna, która uczyniła to w sposób bezdyskusyjny. 5 meczów wygranych, 33 zdobyte bramki i pierwsze bramki stracone dopiero w piątym finałowym meczu! 4:0 w półfinale z Karolewem i 6:3 w finale z Nową Różanką pokazuje, że sukces przez cały turniej był niezagrożony.
Karolewo po porażce w półfinale ostro potraktowało w meczu o III miejsce zespół z Wopławki pokonując ich aż 8:1.

      W ostatnich dniach roku szkolnego 2017/2018 na stadionie w Karolewie odbyła się gminna liga lekkoatletyczna. O medale walczyło ponad 100 uczniów! W zawodach uczestniczyli w oddzielnych kategoriach wiekowych uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych Gminy Kętrzyn.
W kategorii młodszej dominowali lekkoatleci z Wilkowa, natomiast w kategorii 2002-2004 większość medali padło ,,łupem'' gimnazjalistów z Kruszewca.

 

 

      W sobotę30 czerwca 2018 w Warpunach nieopodal Mrągowa odbył się Międzynarodowy Turniej Dzieci w zapasach w stylu wolnym o Puchar Wójta Gminy Sorkwity. W zawodach wzięło udział 65 zawodników z klubów województwa Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego oraz drużyna z Rosji.
Drużynę z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Karolewo reprezentowało 6 zawodników: Maciej Chotyniec, Miłosz Charubin, Maciej Kieżun, Łukasz Jakoniuk, Kuba Markowski oraz Mikołaj Walentynowicz. Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych, roczniki 2006-2008 oraz najmłodsi 2009-2010. Jak na tę grupę wiekową walki stały na wysokim poziomie sportowym. Nie brakowało łez szczęścia oraz porażki, zarówno u dzieci jak i u rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Stoczyli bardzo dobre walki i co najważniejsze nie odnieśli żadnej kontuzji.

      W dniu 01.07.2018r. w Wilkowie odbył się IV Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Przy bardzo złej pogodzie stawiły się najwytrwalsze zespoły. W kategorii dzieci 2 drużyny, w kategorii kobiet 2 drużyny i w kategorii otwartej 5 drużyn. Zespoły dzieci i kobiet po rozegraniu swoich meczy dołączyły do grupy otwartej.
Zagrano systemem „każdy z każdym” Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do 13.00, w tym czasie rozegrano 12 meczy na dwóch boiskach.
Zwycięzcami klasyfikacji zostali:

 

UWAGA następny turniej 01.07.2018. zmiana – zamiast Barcian - Wilkowo


W dniu 24.06.2018r. w Węgorzewie na plaży miejskiej odbył się III Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Stawiło się 14 drużyn w trzech kategoriach z 8 gmin (Wiejska Kętrzyn; Węgorzewo; Wiejska i Miasto Mrągowo; Bartoszyce; Ryn; Piecki; Giżycko).
- dzieci (rocznik 2004 i młodsze) 2 pary;
- kobiety – 7 par;
- otwarta – 5 par.


We wszystkich kategoriach grano systemem „każdy z każdym” Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do 15.00, w tym czasie rozegrano 32 mecze na dwóch boiskach.

       Kolejna edycja sportowego turnieju klas 0-III "Bawmy się Wesoło" zakończona!
19 czerwca w sali sportowej w Wilkowie ponad "setka" dzieci z czterech szkół podstawowych Gminy Kętrzyn rywalizowała o Puchary Wójta. Puchary Wójta były cztery wiec wszyscy je otrzymali. Największy Puchar Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski wręczył młodym uczniom z SP Kruszewiec. Trochę mniejsze otrzymali mali sportowcy z Biedaszek, Wilkowa i Nakomiad.

 

     W dniu 15 czerwca 2018r. w Iławie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek (rocznik 2003 i młodsze) w siatkówce plażowej.
Wystartowało prawie 30 par. Rozgrywki odbywały się według systemu brazylijskiego – czyli drużyny grały w turnieju do dwóch przegranych meczy. Po drugiej porażce - kończyły swój udział w zawodach. Wilkowo reprezentowały 3 pary i wypadły bardzo dobrze zajmując: