Gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu jako jedyna drużyna z Powiatu kętrzyńskiego zagra w półfinałach Mistrzostw Województwa w halowej piłce nożnej LZS.
W dniu 13 marca 2018 r. w hali sportowej w Barcianach rozegrano eliminacje, które miały wyłonić dwa najlepsze zespoły premiowane do dalszych gier. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn, które grały systemem „każdy z każdym”. Po dziesięciu rozegranych meczach, zwycięzcą zawodów zostali piłkarze z Węgorzewa, którzy w meczu o pierwsze miejsce pokonali rówieśników z Kruszewca 2:0.

 

       26 uczniów z Gminy Kętrzyn wystartowało w XVIII gminnych zawodach pływackich. Tylko jeden uczeń Kacper Koczergo obronił zeszłoroczny tytuł. Nowymi mistrzami zostali: Maja Kasprzak, Piotr Kunicki, Joanna Koczergo, Magda Skóra i Kamil Reszko.
Najwartościowsze wyniki zwodów uzyskali:
- Kacper Koczergo;
- Kamil Reszko;
- Joanna Koczergo;
- Paulina Podbielska.
Wszyscy zawodnicy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym.

 

      4 marca w niedzielę zakończyły się w Ciechocinku Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Do rywalizacji przystąpiło siedmioro zawodników sekcji warmińsko - mazurskich.
Do ćwierćfinałów awansowało czterech. Dwóch z nich weszło do strefy medalowej, m. in. nasz uczeń Szymon Piotrowski. W zaciętej walce finałowej Szymon uzyskał tytuł Wicemistrza Polski Juniorów.

Gratulujemy :)

     W dniu 04.03.2018 w Wilkowie rozegrano II fazę rozgrywek ligi młodziczek (rocznik 2003/2004). Ten etap rozgrywek polegał na wyłonieniu drużyn, które będą walczyły o końcowa lokatę w grupach. Zespół LUKS „Wilczek” dzięki wynikowi uzyskanemu w trakcie wcześniejszych siedmiu kolejek miał prawo gry w barażach o wejście do grupy walczącej o miejsca 8-10 – czyli w tzw. III lidze.
Przeciwniczkami były dziewczęta z drużyn: UKS „Green Volley” Ełk i UKS „Bociek” Górowo Iławeckie. W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Wilkowa i Górowa Ił. Po dobrej i zaciętej grze Wilkowo wygrało 2:1. Kolejny mecz pomiędzy Górowem Ił. a Ełkiem po wyrównanej grze wygrało Górowo Ił. Tak więc wszystko zależało od ostatniego meczu pomiędzy „Wilczkiem” i „Green Volley”.

      10 jubileuszowy turniej oldbojów w halowej piłce nożnej zakończył się sukcesem Nowej Różanki, która tylko lepszą różnicą bramek wyprzedziła Smokowo. Nowa Różanka zwyciężyła w sali sportowej w Karolewie po bardzo emocjonującym, wyrównanym i stojącym na wysokim poziomie turnieju.
Tabela tegorocznych rozgrywek jest odwrotnością zeszłorocznych wyników. Mistrz z przed roku Karolewo – ostatni. Drugie przed rokiem Wilkowo -3, trzecie przed rokiem Smokowo – 2 i ostatnia przed rokiem Różanka – mistrzem!

      W Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyły się VI Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w warcabach w kategorii do lat 10. W turnieju tradycyjnie wspólnie rywalizowali chłopcy i dziewczęta, grając systemem każdy z każdym. W tym roku górą byli chłopcy! Mistrzem Gminy został Michał Bach, a najlepsza dziewczynka Blanka Gregorczyk uplasowała się na 5 miejscu. Najlepsza szóstka zawodów otrzymała medale.

 

 

      9 lutego na hali widowiskowo-sportowej w Korszach rozegrano finał powiatowy piłki nożnej halowej dziewcząt w kategorii wiekowej 2002 i młodsze. Do zawodów przystąpiły 4 zespoły. Oprócz Wilkowa do walki stanęły dziewczyny z Kruszewca (z Oddziałami Gimnazjalnymi w Karolewie), ze Srokowa oraz gospodynie czyli Korsze. Po rozegraniu wszystkich meczów (system "każdy z każdym") doszło do niespotykanej sytuacji w tabeli. Mianowicie każda z drużyn zgromadziła w swoim dorobku po 4 punkty. W takiej sytuacji należało liczyć bramki i właśnie dzięki dodatniemu bilansowi nasze piłkarki mogły cieszyć się ze zdobycia pierwszego miejsca! Warto zaznaczyć, że nasza drużyna była zdecydowanie najmlodsza, w którym "pierwsze skrzypce" grały dziewczyny urodzone w 2003 r. i 2004 r. (II GIM i 7 SP). Bez wątpienia daje to dobry prognostyk na przyszłość.

      21 lutego w sali sportowej w Wilkowie odbył się gminny turniej halowej piłki nożnej chłopców do lat 11. Zawody zakończyły się zwycięstwem Orlików z Kruszewca. Chłopcy z Kruszewca wygrali wszystkie mecze i wyprzedzili w tabeli turniejowej uczniów z Wilkowa, Biedaszek i Nakomiad.