10 października w Hali Mistrzów przy SP 4 w Kętrzynie odbył się finał powiatowy w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych (VI klasa i młodsi). Nasza drużyna kolejny raz zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce tuż za gospodarzami, którzy całkowicie zdominowali zawody wygrywając z każdym zdecydowanie i bardzo wysoko. Jednak nasz plan na ten turniej był jeden czyli awans do finału rejonowego, który po zwycięstwach nad drużynami z Korsz i Biedaszek stał się faktem.

 

     W dniach 6-8 października w Kraśniku odbył się XXVI Międzynarodowy Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z 11 państw: Ukrainy, Litwy, Estonii, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Białorusi, Kanady, Słowacji, Rumunii oraz Polski. Wielkim zaskoczeniem była reprezentacja Hiszpanii, która wystawiła około 15 zawodników i zaprezentowała bardzo wysoki poziom zdobywając wiele medali. Wśród wielu znakomitych gości był Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Pan Andrzej Supron. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 4 zawodników: Kasjan Czubaszek w kategorii do 76kg kadetów, Adam Gnatkowski w kategorii do 74 kg juniorów, Kamila Czerwińska w kategorii do 48 kg juniorek oraz Karol Majorowski w kategorii do 76kg kadetów .

     26 września na stadionie miejskim w Reszlu odbyły się finały powiatowe piłkarskich "piątek" szkół podstawowych. SP Wilkowo po wygraniu gminnych eliminacji tym razem musiało się zmierzyć z drużynami z Reszla, Korsz i Ketrzyna. W kategorii dziewcząt oprócz naszej drużyny do rywalizacji przystąpiły tylko Korsze, który ograły nas 4:0. Mimo przegranej nasze dziewczyny awansowały dalej, ponieważ regulamin przewiduje awans dwóch najlepszych zespołów.

       Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wygrali gminny turniej piłki ręcznej dzieci – kategoria klasa VI i młodsi. W turnieju, który odbył się 4 października w sali sportowej w Wilkowie wyprzedzili chłopców ze szkół w Biedaszkach, Kruszewcu i Nakomiadach i będą reprezentowali Gminę Kętrzyn w turnieju powiatowym.

 

 

     W sobotę 30 września w Świeciu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział 104 zawodników z 26 klubów. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowany był przez dwóch zawodników - Kacpra Koczergo w kat do 38kg oraz Konrada Łazarczyka w kat do 73kg. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Kacper w swojej kategorii wywalczył III miejsce natomiast Konrad nie dał żadnych szans swoim przeciwnikom i zajął I miejsce. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

 

     Przez dwa dni uczniowie Gminy Kętrzyn rozgrywali mecze i turnieje piłki nożnej na Orliku w Karolewie. Pierwsze rozgrywki w roku szkolnym 2017/2018 odbywały się w nowej formule obowiązującej od tego roku w Polsce. Nie ma już rozgrywek w kategoriach szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Obecnie rozgrywane są Igrzyska Dzieci: rocznik 2005 /klasa VI/ i młodsi, oraz Igrzyska Młodzieży: rocznik 2002 i młodsi /klasy VII-IIG-IIIG/.

W naszej Gminie piłkarskie rozgrywki dzieci wygrali chłopcy i dziewczęta z Wilkowa, a w meczach młodzieży górą byli chłopcy z Wilkowa i dziewczęta z Kruszewca /dawne Karolewo/.

     Dnia 23 września w Grajewie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym chłopców. W zawodach wzięło udział 98 zawodników z 20 klubów z województw Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego oraz Mazowieckiego. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 3 zawodników: Kacper Koczergo, Maciej Szmyd oraz Konrad Łazarczyk. Najlepiej z naszych zawodników wypadł Maciek, który pokonując wszystkich przeciwników przez przewagi punktowe zajął I miejsce.

     W Krotoszynie w dniach 8-10.09.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Kadetów i Junior/Młodzieżowiec w zapasach w stylu wolnym. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowany był przez jednego zawodnika, Kasjana Czubaszka. Kasjan startując w kategorii kadetów w wadze do 69kg spisał się bardzo dobrze zdobywając wysokie III miejsce. Kasjan przegrał jedynie pierwszą walkę ze zwycięzcą tej kategorii. Następnie pozostałe rundy jak i mały finał wygrał w imponującym stylu wygrywając przez położenie przeciwnika na łopatki bądź przewagę techniczną. Zawodnikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.