7 listopada w sali sportowej w Karolewie odbyły się drużynowe mistrzostwa szkół podstawowych Gminy Kętrzyn w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Biedaszek, Kruszewca i Wilkowa. W kategoriach chłopców zwyciężyli uczniowie z Wilkowa, pokonując po emocjonujący finałach 3:2 chłopców młodszych z Biedaszek i chłopców starszych z Kruszewca. W kategoriach dziewczęcych pierwsze miejsca zajęły drużyny z Kruszewca.

 

      W dniach 02-04.11.2018r. w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach startowało 232 zawodników z całego kraju.
GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało czterech zawodników: Konrad Łazarczyk, Maciej Szmyd , Szymon Ptak oraz Kacper Koczergo. Najlepiej wypadł Konrad Łazarczyk, który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii wagowej do 85kg. Wysokie siódme miejsce zajął Maciej Szmyd, natomiast Kacper Koczergo i Szymon Ptak uplasowali się na dalszych pozycjach. Siódme miejsce Macieja- ubiegłorocznego Mistrza polski Młodzików to nie przypadek, taki był plan taktyczny. W związku z przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy Młodzików zawodnik wystartował w kategorii wyżej z dużą niedowagą.

      Przez dwa dni w sali sportowej w Wilkowie odbywały się turnieje koszykarskie dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Rywalizacja odbywała się na poziomie klas VII-VIII-III gim, rocznik 2003-2005. W kategorii dziewcząt bezdyskusyjne zwycięstwo wywalczyły uczennice z Wilkowa. W kategorii chłopców także wygrało Wilkowo, ale po emocjonującym meczu z Kruszewcem.

 

      Dziewczęta młodsze z Wilkowa zajęły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Kętrzyn w Reszlu. Uczennice klas V-VI SP Wilkowo pokonały w grupie 5:0 SP Reszel i 7:1 SP Korsze. Następnie w meczu półfinałowym wygrały 12:4 z SP 4 Kętrzyn. Dopiero w finale nie sprostały rywalkom z SP 5 Kętrzyn przegrywając 1:5. Obydwa zespoły uczestniczące w meczu finałowym uzyskały awans do rozgrywek szczebla rejonowego.

 

      10 października w sali sportowej w Karolewie odbył się gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt szkół podstawowych - rocznik 2006 i młodsze. Zawody zdominowały dziewczęta z Wilkowa wyprzedzając w tabeli turniejowej Kruszewiec i Nakomiady. Kolejny szczebel rozgrywek odbędzie się 16 października w Reszlu.

 

 

 

      W niedzielę 7 października zakończone zostały rozgrywki siatkówki plażowej połączone z promocją produktów i usług lokalnych w ramach projektu „Z siatkówką po regionie ” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Turnieje odbyły się w Wilkowie - PHP Dacko, Świętej Lipce - Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego , Gierłoży – „Wilczy Szaniec” i Gnatowie – Gospodarstwo Pasieczne „Bartnik Mazurski”.

     W miniony weekend drużyny Wilczka Wilkowo rozegrały dwa ligowe mecze derbowe z zespołami Powiatu Kętrzyn. Obydwa zakończyły się zwycięstwami reprezentantów Gminy Kętrzyn. Trampkarze /13-14 lat/ pokonali 5:1 Granicę Kętrzyn po bramkach:


• Dominik Werbanowski – 3
• Kacper Harkot – 1
• Kacper Kasprzak – 1.

      4 października w sali sportowej w Wilkowie odbył się gminny turniej piłki ręcznej chłopców szkół podstawowych klas VI – rocznik 2006 i młodsi.
Ozdobą turnieju był niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy drużynami z Biedaszek i Wilkowa. Przez całe spotkanie prowadziły Biedaszki. Jednak bardzo dobra końcówka meczu Wilkowa, przechyliła szalę zwycięstwa na ich stronę.
Wszyscy uczestniczący w rozgrywkach chłopcy otrzymali medale.