W Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyły się VI Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w warcabach w kategorii do lat 10. W turnieju tradycyjnie wspólnie rywalizowali chłopcy i dziewczęta, grając systemem każdy z każdym. W tym roku górą byli chłopcy! Mistrzem Gminy został Michał Bach, a najlepsza dziewczynka Blanka Gregorczyk uplasowała się na 5 miejscu. Najlepsza szóstka zawodów otrzymała medale.

 

 

     15 marca w Wilkowie odbyły się V mistrzostwa Gminy Kętrzyn w warcabach w kategorii do 10 lat. W turnieju uczestniczyli reprezentanci 3 szkół podstawowych. Warcabiści pokazali, że są bardzo dobrze przygotowani i rozegrano wiele partii na bardzo wysokim poziomie.


Mistrzem Gminy na rok 2017 został uczeń z Wilkowa Bartek Brzostek.

 

      W Powiatowym Domu Kultury ,,Czerwony Tulipan” w Kętrzynie w każdą środę od godziny 10:30, odbywają się zajęcia właśnie dla takich kobiet. Fit Mama to zajęcia fitness dla mam ze swoimi dziećmi w wieku niemowlęcym, polecane od 8 tygodnia po porodzie fizjologicznym i 12 tygodnia po cesarskim cięciu. Zajęcia prowadzi Małgorzata Łastowska mgr Fizjoterapii oraz instruktorka fitness.
Zajęcia dobywają się w każdą środę od godziny 10:30 do 11:30 w sali dolnej Powiatowego Domu Kultury ,,Czerwony Tulipan” w Kętrzynie przy ulicy Pocztowej 13. Zajęcia są bezpłatne!

     Sportowe współzawodnictwo dzieci, młodzieży i dorosłych Gminy Kętrzyn i Rejonu Oziersk /Rosja/ ma się jak najlepiej! Dotychczas odbywały się mecze Polska – Rosja w piłce nożnej, siatkówce i tenisie stołowym. W ostatnich dniach kwietnia po raz pierwszy odbył się międzynarodowy turniej szachowy i warcabowy. Gospodarzem i organizatorem turnieju była Gmina Kętrzyn. Sędzią głównym rozgrywek był Pan Mirosław Kruklis – opiekun kętrzyńskiego klubu szachowego. Zwycięzcami 3 kategorii zostali Polacy i 1 Rosjanie.

 

W czwartek 12.02.2015r. na uroczystej gali w sali widowiskowo-kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury poznaliśmy laureatów I Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Kętrzyna, Trenera i Wydarzenie Sportowe Roku 2014. Niemałą dumą napawa nas fakt, iż wśród nagrodzonych znalazł się dyrektor Gimnazjum Gminnego w Karolewie pan Jerzy Pruszyński – 5 miejsce w kategorii Trener Roku oraz uczeń III klasy Maciej Wójcik - 2 miejsce w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Kętrzyna.