6 lipca na dwóch boiskach stadionu gminnego w Łazdojach, odbył się XVII letni turniej mieszkańców Gminy Kętrzyn w piłce nożnej o Puchar Wójta. Do rozgrywek przystąpiło 6 zespołów, które toczyły zacięte mecze na świetnie przygotowanej murawie, która na co dzień służy drużynie Wilczka.
W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach o awans do szczebla półfinałowego. W grupie A zeszłoroczny mistrz – zespół Stachowizna, mimo prowadzenia 2:0 przegrał z Karolewem i wyszedł z grupy na 2 miejscu. Do półfinału nie zakwalifikowało się Smokowo.
W grupie B Nowa Różanka zajęła 1 miejsce po zaciętych meczach z Filipówką i Wopławkami. Drugim półfinalistą została Filipówka.

     We wtorek 2 października na orliku w Karolewie spotkały się 4 drużyny dziewcząt aby wyłonić tą najlepszą w piłce nożnej na terenie Gminy Kętrzyn. Po rozegraniu wszystkich meczów systemem "każdy z każdym" pierwsze miejsce przypadło dla Wilkowa, które ja sie później okazało tylko minimalnie lepszemu bilansowi bramek (jedna więcej strzelona) okazało się lepsze od drużyny z Biedaszek. Kolejne miejsca przypadły dla Kruszewca i Nakomiad.

 

 

       20 września na Orliku w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn Szkół Podstawowych chłopców w dwóch kategoriach wiekowych.
W obydwu kategoriach, rocznik 2003-2005 i rocznik 2006 i młodsi zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Dwa drugie miejsca osiągnęli uczniowie z Wilkowa wyprzedzając dwukrotnie Biedaszki.

 

 

 

       Bardzo dobra gra 14-15 letnich piłkarzy Gminy Kętrzyn doprowadziła ich do finału wojewódzkiego rozgrywek ,,Piłkarska Kadra Czeka’’. Chłopcy osiągnęli sukces sportowy a nasza Gmina osiągnęła sukces organizacyjny. Warmińsko – Mazurskie Zrzeszenie LZS przyznało nam organizację turnieju finałowego !
Uczniowie klasy II gimnazjum i klasy VII ze szkól w Kruszewcu i Wilkowie /zawodnicy Wilczka/ prowadzeni przez Jarosława Wanago zajęli w finale 3 miejsce. Zanim zagrali w Łazdojach, musieli wcześniej w dwóch etapach eliminacyjnych pokonać m.in. Barciany, Reszel i Orzysz.

      30 czerwca osiem zespołów z Gminy Kętrzyn rywalizowało o letni Puchar Wójta w piłce nożnej. Był to już XVI turniej mieszkańców Gminy Kętrzyn, który odbył się na dwóch boiskach w Łazdojach.
Tegoroczny Puchar Wójta zdobyła Stachowizna, która uczyniła to w sposób bezdyskusyjny. 5 meczów wygranych, 33 zdobyte bramki i pierwsze bramki stracone dopiero w piątym finałowym meczu! 4:0 w półfinale z Karolewem i 6:3 w finale z Nową Różanką pokazuje, że sukces przez cały turniej był niezagrożony.
Karolewo po porażce w półfinale ostro potraktowało w meczu o III miejsce zespół z Wopławki pokonując ich aż 8:1.