26 września na stadionie miejskim w Reszlu odbyły się finały powiatowe piłkarskich "piątek" szkół podstawowych. SP Wilkowo po wygraniu gminnych eliminacji tym razem musiało się zmierzyć z drużynami z Reszla, Korsz i Ketrzyna. W kategorii dziewcząt oprócz naszej drużyny do rywalizacji przystąpiły tylko Korsze, który ograły nas 4:0. Mimo przegranej nasze dziewczyny awansowały dalej, ponieważ regulamin przewiduje awans dwóch najlepszych zespołów.

     Przez dwa dni uczniowie Gminy Kętrzyn rozgrywali mecze i turnieje piłki nożnej na Orliku w Karolewie. Pierwsze rozgrywki w roku szkolnym 2017/2018 odbywały się w nowej formule obowiązującej od tego roku w Polsce. Nie ma już rozgrywek w kategoriach szkoły podstawowe i szkoły gimnazjalne. Obecnie rozgrywane są Igrzyska Dzieci: rocznik 2005 /klasa VI/ i młodsi, oraz Igrzyska Młodzieży: rocznik 2002 i młodsi /klasy VII-IIG-IIIG/.

W naszej Gminie piłkarskie rozgrywki dzieci wygrali chłopcy i dziewczęta z Wilkowa, a w meczach młodzieży górą byli chłopcy z Wilkowa i dziewczęta z Kruszewca /dawne Karolewo/.

     1 lipca na dwóch boiskach stadionu gminnego w Łazdojach odbył się XV letni turniej piłki nożnej mieszkańców Gminy Kętrzyn o Puchar Wójta.
Podobnie jak przed rokiem zwyciężyła drużyna Stachowizny przed Karolewem.
Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły Czernik, Nowej Różanki, Wopławki i Smokowa.
Królem strzelców został Mariusz Grabowski – 8 bramek, a nagrody dla najlepszych zawodników odebrali: Adam Grabowski, Adrian Dzbeński, Patryk Masny i Rafał Jakubczak. Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski wręczył każdej drużynie piłki, które na pewno się przydadzą podczas przygotowań do kolejnej edycji rozgrywek!

     18 czerwca na sztucznym boisku w Kętrzynie młodzi piłkarze Wilczka wzięli udział w turnieju o Puchar Burmistrza Kętrzyna. Nasi chłopcy wystąpili w kategorii wiekowej rocznika 2004 i młodsi, a w grupie za przeciwników mieli STOMIL Olsztyn (zwycięstwo 5:0 !), MKS Korsze (zwycięstwo 4:1), GRANICĘ I Ketrzyn (porażka 0:4) oraz GRANICĘ II Ketrzyn (porażka 0:2). Sytuacja w naszej grupie była o tyle ciekawa, ponieważ do ostatnich chwil nie było wiadomo kto zajmie wysokie, drugie miejsce.

     Na Orliku w Karolewie odbyły się gminne rozgrywki w piłce nożnej w kategorii żak. W turnieju wzięły udział wszystkie cztery podstawówki Gminy Kętrzyn, reprezentowane przez dzieci mające 10 lat i mniej.
Najlepszą drużyną turnieju okazali się chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu. Kolejne lokaty zajęły zespoły z Wilkowa, Biedaszek i Nakomiad.