Turniej „ Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje już od 17 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział 1,6 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Ogromna skala rozgrywek oraz formuła i wysoki poziom sprawiają, że w turnieju zagrało wielu reprezentantów Polski, m.in.: Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik, Bartosz Salamon, Marcin Kamiński.
Również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu w kategorii U-12 (kl.V i młodsi) wzięli udział w tych rozgrywkach. 6 listopada na Orliku w Korszach odbył się finał powiatowy, a o pierwsze miejsce premiowane do dalszych gier walczyło 6 zespołów. Z racji liczby drużyn, zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Zespół z Kruszewca trafił do pierwszej razem z SP5 Kętrzyn i SP Mołtajny. W swojej grupie zajął drugie miejsce, co dało możliwość gry o najwyższe podium.

Niestety po dobrym i emocjonującym meczu półfinałowym ulegli rówieśnikom z Reszla 5:2. Zwycięzcą turnieju U 12 i prawo do reprezentowania powiatu kętrzyńskiego w dalszych rozgrywkach została drużyna z Kętrzyna, która w finale zdecydowanie pokonała Reszel 6:0. Nam przypadło trzecie miejsce i dobra lekcja futbolu, która w przyszłości powinna zaowocować. Mimo młodego wieku zawodnicy pokazali wielką wolę walki, charakter oraz dość duże umiejętności techniczne.

Skład drużyny: Alan Chomka, Bartosz Pędzich, Jakub Bartoszewicz, Olaf Szymanowski, Joachim Charubin, Maciej Hejduk, Daniel Lizak.