7 grudnia w Kętrzynie, kolejny raz na Hali mistrzów przy SP 4 odbył się turniej mini piłki ręcznej szkół podstawowych. Tym razem był to turniej rangi półfinału wojewódzkiego w którym udział wzięła szkoła podstawowa z Wilkowa i która po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zajmując 3 miejsce ustępując naszym lokalnym rywalom i gospodarzom czyli SP nr 4 (porażka 1:14) oraz szkole SP nr 7 Olsztyn (porażka 4:9), a wyprzedzając SP nr 22 Olsztyn (wygrana 16:11). Szkoda przede wszystkim meczu o 2 miejsce (premiowane awansem do finału wojewódzkiego) czyli z "siódemką" z Olsztyna, ponieważ w tym meczu przy odrobinie większym szczęściu oraz skuteczności moglibyśmy zrobić nie lada niespodziankę eliminując dwie drużyny z Olsztyna.

       Cztery zespoły z powiatu kętrzyńskiego przystąpiło do rywalizacji o tytuł mistrza w piłce ręcznej chłopców w kategorii 2002 i młodsi. Najlepiej spośród z nich zaprezentowali się gospodarze, którzy zajęli pierwsze miejsce i razem z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu będą reprezentować powiat kętrzyński w zawodach rejonowych.


Zawody odbyły się 12 grudnia 2017r w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Kętrzynie.

 

 

      12 grudnia w Reszlu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt w kategorii 2002-2004.
Uczennice klasy VII i klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Wilkowie zajęły II miejsce.
Dziewczęta uzyskały awans do szczebla rejonowego, jednak ich dyspozycja i gra w tym dniu nie była najlepsza!

Wilkowo: Pola Siemaszko, Kinga Grabowska, Patrycja Harkot, Kornelia Kuberska, Julia Ołtuch, Julia Krysztul, Julia Siemaszko, Ola Sańko, Ola Ogłodzińska, Daria Książek, Paula Staniszewska.

 

     6 grudnia w sali sportowej w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w piłce ręcznej w kategorii 2002-2004. W zawodach wystartowały zespoły uczniów klas gimnazjalnych i siódmych z Karolewa i Wilkowa i młode zespoły siódmoklasistów z Biedaszek.
W meczach finałowych o awans do szczebla powiatowego:


dziewczęta z Wilkowa pokonały Kruszewiec 10:6;
a chłopcy z Kruszewca wygrali z Wilkowem 9:4.

     8 listopada w Hali Mistrzów przy SP 4 w Kętrzynie odbył się finał rejonowy w mini piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych. Zgodnie z "mała tradycją" nie mogło zabraknąć reprezentantów szkoły z Wilkowa. Oprócz gospodarzy i Wilków, do rywalizacji przystąpiła jeszcze ekipa z Bartoszyc. W pierwszym meczu żółto-zieloni gładko ulegli gospodarzom w stosunku 19:4 i po kilkunastominutowej przerwie musieli stanąć do walki z drużyną z Bartoszyc. Mądra gra w obronie oraz manewr z dwoma "obrotowymi" zaskoczył całkowicie przeciwników, ponieważ za nim dobrze mecz się rozkręcił, Wilkowo wygrywało 3:0, by ostatecznie zwyciężyć 14:8. Cała drużyna zasłużyła na wielkie słowa uznania, ale warto tu wspomnieć o obronionych 3 rzutach karnych przez Andrzeja Tomas, oraz skutecznej grze obrotowych tj. Damiana Ptaka i Dominika Werbanowskiego oraz najlepszemu asystującemu oraz rzucającemu, Łukaszowi Ogłodzińskiemu.