10 października w Hali Mistrzów przy SP 4 w Kętrzynie odbył się finał powiatowy w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych (VI klasa i młodsi). Nasza drużyna kolejny raz zaprezentowała się bardzo dobrze zajmując drugie miejsce tuż za gospodarzami, którzy całkowicie zdominowali zawody wygrywając z każdym zdecydowanie i bardzo wysoko. Jednak nasz plan na ten turniej był jeden czyli awans do finału rejonowego, który po zwycięstwach nad drużynami z Korsz i Biedaszek stał się faktem.

 

       Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wygrali gminny turniej piłki ręcznej dzieci – kategoria klasa VI i młodsi. W turnieju, który odbył się 4 października w sali sportowej w Wilkowie wyprzedzili chłopców ze szkół w Biedaszkach, Kruszewcu i Nakomiadach i będą reprezentowali Gminę Kętrzyn w turnieju powiatowym.

 

 

      Czy Kopernik lubił sport? Tego nie wiemy. Ale, że dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie sport jest bardzo ważny to jest pewnik! Dlatego podczas Święta Szkoły odbyły się turnieje sportowe w ulubionych dyscyplinach wilkowskich dzieci. Dziewczęta zagrały w piłkę ręczną a chłopcy w halową piłkę nożną. Do rozgrywek zostały zaproszone dziewczynki i chłopcy trenujący te dyscypliny w SP Reszel i SP 5 Kętrzyn. Udział tych drużyn gwarantował najwyższy poziom turnieju w skali powiatowej. Był dużo wyższy, niż podczas jesiennych rozgrywek powiatowych.

      Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie zajęły 3 miejsce w półfinałach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej i niestety nie awansowały do finałów. Jednak III miejsce w jednym z trzech półfinałów jest równoznaczne z miejscem 7-9 w województwie, co jest dużym sukcesem drużyny z małej szkoły. Przejście czterech etapów rozgrywek z wynikiem 7 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki na długo pozostanie w pamięci dziewcząt.

      Chłopcy z bardzo usportowionej szkoły z Wilkowa mają juz za sobą dwa finały rejonowe w minipiłce ręcznej oraz w minipiłce koszykowej. Pierwszy z nich odbył się 28 listopada w Bartoszycach w którym chłopcy zajeli 4 miejsce uznając wyższość dwóch zespołów z Bartoszyc oraz z Kętrzyna, które na codzień trenują i grają w lidze piłkarzy ręcznych więc siłą rzeczy ciężko było coś "ugrać". Jednak mimo ostatniego miejsca nasza drużyna była chwalona za postawę na boisku a nasz zawodnik Kacper Harkot z wynikiem 12 bramek został 3 strzelcem turnieju.

Skład: Kacper Harkot, Marcin Książek, Gracjan Bagiński, Patryk Kuczyński, Wojtek Pancechowski, Paweł Sańko, Gabriel Kajak, Damian Ptak, Dominik Werbanowski.