Czy Kopernik lubił sport? Tego nie wiemy. Ale, że dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie sport jest bardzo ważny to jest pewnik! Dlatego podczas Święta Szkoły odbyły się turnieje sportowe w ulubionych dyscyplinach wilkowskich dzieci. Dziewczęta zagrały w piłkę ręczną a chłopcy w halową piłkę nożną. Do rozgrywek zostały zaproszone dziewczynki i chłopcy trenujący te dyscypliny w SP Reszel i SP 5 Kętrzyn. Udział tych drużyn gwarantował najwyższy poziom turnieju w skali powiatowej. Był dużo wyższy, niż podczas jesiennych rozgrywek powiatowych.

      Uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie zajęły 3 miejsce w półfinałach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w mini piłce ręcznej i niestety nie awansowały do finałów. Jednak III miejsce w jednym z trzech półfinałów jest równoznaczne z miejscem 7-9 w województwie, co jest dużym sukcesem drużyny z małej szkoły. Przejście czterech etapów rozgrywek z wynikiem 7 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki na długo pozostanie w pamięci dziewcząt.

      Chłopcy z bardzo usportowionej szkoły z Wilkowa mają juz za sobą dwa finały rejonowe w minipiłce ręcznej oraz w minipiłce koszykowej. Pierwszy z nich odbył się 28 listopada w Bartoszycach w którym chłopcy zajeli 4 miejsce uznając wyższość dwóch zespołów z Bartoszyc oraz z Kętrzyna, które na codzień trenują i grają w lidze piłkarzy ręcznych więc siłą rzeczy ciężko było coś "ugrać". Jednak mimo ostatniego miejsca nasza drużyna była chwalona za postawę na boisku a nasz zawodnik Kacper Harkot z wynikiem 12 bramek został 3 strzelcem turnieju.

Skład: Kacper Harkot, Marcin Książek, Gracjan Bagiński, Patryk Kuczyński, Wojtek Pancechowski, Paweł Sańko, Gabriel Kajak, Damian Ptak, Dominik Werbanowski.

     Dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięły udział w Mistrzostwach Rejonu w piłce ręcznej, które odbyły się w Bartoszycach. Młode piłkarki ręczne spisały się super i awansowały do półfinałów wojewódzkich.
W meczu decydującym o awansie pokonał SP 5 Kętrzyn 12:4. Natomiast w meczu o I miejscu przegrały z SP 1 Bartoszyce 11:12 po "szalonym meczu".
Dziewczynki z Wilkowa mecz z drużyną Bartoszyc, na co dzień grającą w lidze wojewódzkiej zaczęły bardzo bojaźliwie i przegrywały do przerwy 3:5. W przerwie zrozumiały, że przeciwnik nie gra nic wielkiego i szybko osiągnęły prowadzenie 10:6.

     17 listopada w sali sportowej Gimnazjum w Karolewie odbyły się gminne eliminacje do rozgrywek powiatowych w piłce ręcznej i siatkówce. Sportowe potyczki uczniów Gimnazjum Karolewo i Gimnazjum Wilkowo zakończyły się równym podziałem miejsc w finałach powiatowych. W meczach dziewcząt zarówno w siatkówce jak i piłce ręcznej górą były uczennice z Wilkowa. Natomiast w meczach chłopców lepsi byli chłopcy z Karolewa.