26 uczniów z Gminy Kętrzyn wystartowało w XVIII gminnych zawodach pływackich. Tylko jeden uczeń Kacper Koczergo obronił zeszłoroczny tytuł. Nowymi mistrzami zostali: Maja Kasprzak, Piotr Kunicki, Joanna Koczergo, Magda Skóra i Kamil Reszko.
Najwartościowsze wyniki zwodów uzyskali:
- Kacper Koczergo;
- Kamil Reszko;
- Joanna Koczergo;
- Paulina Podbielska.
Wszyscy zawodnicy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym.

 

      Od marca tego roku 15 uczniów z kl.II-III SP w Wilkowie bierze udział w projekcie „Umiem pływać”. Do tej pory odbyło się zaledwie kilka lekcji na basenie. Pomimo to troje uczniów: Amelia Fydrych, Bartłomiej Brzostek i Mikołaj Pigocki 15.05.2017r wzięło udział na krytej pływalni PCSTiR w Kętrzynie w Powiatowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych klas I-III o Puchar Starosty  Kętrzyńskiego. W zawodach brali udział również uczniowie z kętrzyńskich szkół, a także z SP w Nakomiadach.
Start w zawodach miał być tylko pierwszym prawdziwym doświadczeniem dla młodych pływaków. Stało się inaczej. Wielką niespodziankę sprawił Mikołaj Pigocki z kl.III zajmując trzecie miejsce w kategorii 25m z deską wśród chłopców.

     50 uczniów Gminy Kętrzyn wystartowało w 17 pływackich gminnych zawodach.
 Czworo uczniów obroniło zeszłoroczne tytuły:


- Kacper Koczergo;
- Weronika Snacka;
- Dominik Chomka;
- Jakub Żelepień.

 

      42 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało w XVI edycji gminnych zawodów pływackich. Wszyscy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Porównując wyniki należy docenić bardzo dobre czasy osiągnięte przez dziewczęta ze szkół podstawowych. Czołówka dziewcząt była zdecydowanie lepsza od chłopców z podstawówek i większości chłopców z gimnazjów!

 

 

     43 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w XV Mistrzostwach Gminy Kętrzyn w pływaniu. Wszyscy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. W kategorii szkół podstawowych tytuły mistrzowskie wywalczyli: Kornelia Kuberska /SP Wilkowo/ i Jakub Szuchalski /SP Biedaszki/. Zwycięzcami w konkurencjach gimnazjalnych zostali Joanna Nicewicz i Kamil Pietrin z Gimnazjum Wilkowo, oraz Sebastian Niemiec i Dominik Kowalczyk z Gimnazjum Karolewo.

 
Stara zasada mówi, że ,,zwycięzców się nie sądzi’’! Ale gdy porównamy tegoroczne wyniki do wyników z gminnej tabeli rekordów, to należy stwierdzi, że najwartościowsze wyniki uzyskała trójka pływaków. Kornelia Kuberska i Julia Siemaszko w kategorii szkół podstawowych – były lepsze od chłopców, i Dominik Kowalczyk w kategorii klas trzecich gimnazjum.