W dniu 04.03.2018 w Wilkowie rozegrano II fazę rozgrywek ligi młodziczek (rocznik 2003/2004). Ten etap rozgrywek polegał na wyłonieniu drużyn, które będą walczyły o końcowa lokatę w grupach. Zespół LUKS „Wilczek” dzięki wynikowi uzyskanemu w trakcie wcześniejszych siedmiu kolejek miał prawo gry w barażach o wejście do grupy walczącej o miejsca 8-10 – czyli w tzw. III lidze.
Przeciwniczkami były dziewczęta z drużyn: UKS „Green Volley” Ełk i UKS „Bociek” Górowo Iławeckie. W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Wilkowa i Górowa Ił. Po dobrej i zaciętej grze Wilkowo wygrało 2:1. Kolejny mecz pomiędzy Górowem Ił. a Ełkiem po wyrównanej grze wygrało Górowo Ił. Tak więc wszystko zależało od ostatniego meczu pomiędzy „Wilczkiem” i „Green Volley”.

     W dniach 19-21 stycznia 2018r. dziewczęta z „Wilczka” Wilkowo uczestniczyły w Turnieju „Dzień z siatkówką”, organizowanym przez Fundację Orły Sportu wspólnie z PZU S.A. i „Trefl” Gdańsk S.A. w Pucku.
Turniej składał się z dwóch części:
           I. Prelekcji – spotkania z zawodnikami „Trefl” Gdańsk w dniu 19.01. W spotkaniu uczestniczył Daniel McDonnel (środkowy zespołu „Trefl”, reprezentant USA);
Rozgrzewki prowadzonej przez Mariusza Łobacz i Adama Miotk - trenerów zespołu „Trefl” Gdańsk w dniu 20.01.
           II. Rozgrywek dziewcząt i chłopców w kategorii młodziczek w dniach 20-21.01.
Do rozgrywek dziewcząt zaproszono 8 zespołów: AWKS NightShadows Wejherowo, UKS Zatoka 95 Puck, Goworowo, KS Strzebielino po 2 zespoły Morena Miastko i Wilczek Wilkowo. W turnieju chłopców startowały 4 zespoły.

       W dniu 14.01.2018 młodziczki (rocznik 2003/2004) LUKS „Wilczek” Wilkowo zagrały turniej ligi wojewódzkiej w Lidzbarku Welskim. Była to już VII kolejka rozgrywek, ale dopiero teraz dziewczęta przełamały złą passę i zdołały awansować do wyższej grupy niż rozpoczynały te rozgrywki. Nasze zawodniczki pokonały w pierwszym meczu 2:0 UKS Olimp Bartoszyce i w drugim 2:1 LKS WEL Lidzbark. Następną kolejkę meczy już w III lidze zagramy 18.02.2018 w Ostródzie, gdzie spotkamy się z SMS Ostróda i UMKS FPP MIKRO Ełk.

 

      W dniu 16.12.2017r. w Kętrzynie odbył się inauguracyjny turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału zgłosiło się 51 dwójek, 31 trójek. W tych kategoriach uczestniczyły również zespoły LUKS „Wilczek” Wilkowo. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.

      W sobotę 2 grudnia w sali sportowej w Karolewie odbył się Mikołajkowy Turniej Małżeństw w Piłkę Siatkową. Było to już 9 spotkanie, w którym grają pary z terenu Gminy Kętrzyn. W tym roku byli to mieszkańcy Gałwun, Biedaszek, Biedaszek Małych, zaprzyjaźniona drużyna z Barcian oraz debiutujące w turnieju Wopławki, Wajsznory i  Kotkowo. W sumie na  parkiecie spotkało się 7 drużyn, które rozpoczęły zmagania najpierw w grupach, a  następnie walczyły o kolejne miejsca na podium. Wszystkim jak zwykle dopisywał humor, a mecze dostarczyły mnóstwo dobrej zabawy i niemało emocji. Ten turniej, jak podkreślają wszyscy jego uczestnicy, ma szczególny charakter i jest jedyny w  swoim rodzaju. Nie ma w nim faworytów i  nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Jednym słowem, ku uciesze wszystkich panów obecnych na rozgrywkach, został on porównany do  kobiety, bo tak samo jak ona jest nieprzewidywalny.