W dniu 21 kwietnia 2018r. dziewczęta z „Wilczka” Wilkowo uczestniczyły w VII Turnieju piłki siatkowej dziewcząt „SALOS - 2018”, organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej „UKS SALOS Ełk”,.
Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach:

  • Młodziczek - rocznik 2003 i młodsze;
  • Kadetek – rocznik 2001 i młodsze;
  • Juniorek – rocznik 2000 i starsze.


W każdej kategorii walczyły cztery zespoły systemem „każdy z każdym”.
Do rozgrywek zaproszono zespoły: Salos Ełk, GreenVollej Ełk, Pisz, Płociczno i Wilczek Wilkowo.


Zespoły z Wilkowa startowały w kategoriach:
• młodziczek - nasze dziewczęta były najmłodszą drużyną rocznik 2014 - 2016;
• kadetek – grały dziewczęta z kategorii młodziczek – rocznik -2012 - 2013.


Zespół młodszych wystąpił w składzie: Golińska Kinga, Friedrichsen Zuzanna, Kuberska Oliwia, Masny Amelia, Olszewska Katarzyna, Pędzich Nikola, Rutkowska Aleksandra, Zalewska Wiktoria, Zapolska Michalina, Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Krzysztof Zalewski.


W drugiej kategorii (kadetek) Wilkowo występowało w składzie: Dębska Iga, Gryczka Klaudia, Konarska Klaudia, Korpalska Magdalena, Kuberska Kornelia, Sachryń Wiktoria, Wojciechowska Maja, Zagroba Karolina i pomagała jako libero - Żyźniewska Karolina. Drużynę prowadził Edward Szudzich.


To był udany wyjazd. Po bardzo zaciętych bojach, wygraliśmy po dwa mecze w swoich grupach i przegraliśmy po jednym. W obu kategoriach nasze drużyny wywalczyły II miejsca, ustępując jedynie gospodarzom (starszym w obu przypadkach o 2 lata). Kadetki po zakończonych rozgrywkach ligowych mogły skonfrontować swoje umiejętności z zespołami z innego województwa a młodziczki miały solidny sprawdzian przed nowym sezonem w którym wystąpią po raz pierwszy jako drużyna w rozgrywkach ligowych.

 

 

View the embedded image gallery online at:
http://ketrzyn.warmia.mazury.pl/sport/siatkowka#sigFreeId42191f7e8f

 

     W dniu 07 marca 2018r. w Elblągu odbył się czwarty turniej Kinder +Sport, impreza siatkarska dla najmłodszych, w której rywalizują dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Rywalizacja zorganizowana jest w trzech kategoriach „dwójki” – rocznik 2007 i młodsze, „trójki” – rocznik 2006 i młodsze oraz „czwórki” – rocznik 2005 i młodsze. Do IV turnieju zgłosiło się:
1. w kat. „dwójki” – 53 zespoły;
2. w kat. „trójki” – 25 zespołów;
3. w kat. „czwórki” – 16 zespołów.

 

     W dniu 04.03.2018 w Wilkowie rozegrano II fazę rozgrywek ligi młodziczek (rocznik 2003/2004). Ten etap rozgrywek polegał na wyłonieniu drużyn, które będą walczyły o końcowa lokatę w grupach. Zespół LUKS „Wilczek” dzięki wynikowi uzyskanemu w trakcie wcześniejszych siedmiu kolejek miał prawo gry w barażach o wejście do grupy walczącej o miejsca 8-10 – czyli w tzw. III lidze.
Przeciwniczkami były dziewczęta z drużyn: UKS „Green Volley” Ełk i UKS „Bociek” Górowo Iławeckie. W pierwszym meczu spotkały się zespoły z Wilkowa i Górowa Ił. Po dobrej i zaciętej grze Wilkowo wygrało 2:1. Kolejny mecz pomiędzy Górowem Ił. a Ełkiem po wyrównanej grze wygrało Górowo Ił. Tak więc wszystko zależało od ostatniego meczu pomiędzy „Wilczkiem” i „Green Volley”.

     W dniach 19-21 stycznia 2018r. dziewczęta z „Wilczka” Wilkowo uczestniczyły w Turnieju „Dzień z siatkówką”, organizowanym przez Fundację Orły Sportu wspólnie z PZU S.A. i „Trefl” Gdańsk S.A. w Pucku.
Turniej składał się z dwóch części:
           I. Prelekcji – spotkania z zawodnikami „Trefl” Gdańsk w dniu 19.01. W spotkaniu uczestniczył Daniel McDonnel (środkowy zespołu „Trefl”, reprezentant USA);
Rozgrzewki prowadzonej przez Mariusza Łobacz i Adama Miotk - trenerów zespołu „Trefl” Gdańsk w dniu 20.01.
           II. Rozgrywek dziewcząt i chłopców w kategorii młodziczek w dniach 20-21.01.
Do rozgrywek dziewcząt zaproszono 8 zespołów: AWKS NightShadows Wejherowo, UKS Zatoka 95 Puck, Goworowo, KS Strzebielino po 2 zespoły Morena Miastko i Wilczek Wilkowo. W turnieju chłopców startowały 4 zespoły.

       W dniu 14.01.2018 młodziczki (rocznik 2003/2004) LUKS „Wilczek” Wilkowo zagrały turniej ligi wojewódzkiej w Lidzbarku Welskim. Była to już VII kolejka rozgrywek, ale dopiero teraz dziewczęta przełamały złą passę i zdołały awansować do wyższej grupy niż rozpoczynały te rozgrywki. Nasze zawodniczki pokonały w pierwszym meczu 2:0 UKS Olimp Bartoszyce i w drugim 2:1 LKS WEL Lidzbark. Następną kolejkę meczy już w III lidze zagramy 18.02.2018 w Ostródzie, gdzie spotkamy się z SMS Ostróda i UMKS FPP MIKRO Ełk.