W dniu 01.07.2018r. w Wilkowie odbył się IV Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Przy bardzo złej pogodzie stawiły się najwytrwalsze zespoły. W kategorii dzieci 2 drużyny, w kategorii kobiet 2 drużyny i w kategorii otwartej 5 drużyn. Zespoły dzieci i kobiet po rozegraniu swoich meczy dołączyły do grupy otwartej.
Zagrano systemem „każdy z każdym” Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do 13.00, w tym czasie rozegrano 12 meczy na dwóch boiskach.
Zwycięzcami klasyfikacji zostali:

 

UWAGA następny turniej 01.07.2018. zmiana – zamiast Barcian - Wilkowo


W dniu 24.06.2018r. w Węgorzewie na plaży miejskiej odbył się III Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”. Stawiło się 14 drużyn w trzech kategoriach z 8 gmin (Wiejska Kętrzyn; Węgorzewo; Wiejska i Miasto Mrągowo; Bartoszyce; Ryn; Piecki; Giżycko).
- dzieci (rocznik 2004 i młodsze) 2 pary;
- kobiety – 7 par;
- otwarta – 5 par.


We wszystkich kategoriach grano systemem „każdy z każdym” Zawody rozpoczęły się o godz. 9.00 i trwały do 15.00, w tym czasie rozegrano 32 mecze na dwóch boiskach.

     W dniu 15 czerwca 2018r. w Iławie odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodziczek (rocznik 2003 i młodsze) w siatkówce plażowej.
Wystartowało prawie 30 par. Rozgrywki odbywały się według systemu brazylijskiego – czyli drużyny grały w turnieju do dwóch przegranych meczy. Po drugiej porażce - kończyły swój udział w zawodach. Wilkowo reprezentowały 3 pary i wypadły bardzo dobrze zajmując:

 

 

      „Siatkówka to przyjemność” – pod takim hasłem odbył się w Wilkowie siatkarski turniej dziewcząt. Zawody odbyły się pod patronatem Marii Koc, wicemarszałek Senatu RP.

- Głównym celem głównym zawodów była popularyzacja aktywnego i zdrowego stylu życia, poprzez sport, a szczególnie piłkę siatkową, jako dyscyplinę kształtującą umiejętność współpracy
w grupie, poleganiu na partnerach, poświęceniu się w celu osiągnięcia sukcesu drużynowego – tłumaczy Edward Szudzich, trener siatkarek z Wilkowa i organizator turnieju. - Dodatkowo turniej miał na celu dać zawodniczkom odpocząć po rywalizacji w lidze i pobawić się przy okazji meczów, bez presji na wygraną, czy wywalczenie zwycięstwa w zawodach.

      W dniu 09.06.2018r. w Elblągu odbył się Finałowy Turniej rozgrywek wojewódzkich Kinder +Sport, impreza siatkarska dla najmłodszych, w której rywalizują dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Rywalizacja zorganizowana jest w trzech kategoriach „dwójki” – rocznik 2007 i młodsze, „trójki” – rocznik 2006 i młodsze oraz „czwórki” – rocznik 2005 i młodsze. Do turnieju wojewódzkiego zakwalifikowało się po osiem zespołów w każdej kategorii.


W kategoriach dziewcząt, awansowały dwa zespoły z Wilkowa: