W dniu 18 czerwca 2017r. w Lembruku (Gmina Wiejska Mrągowo) odbyła się kolejna runda rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. Na drugim turnieju grę toczyło 15 drużyn w trzech kategoriach:
- dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 4 pary;
- kobiety – 2 pary;
- otwarta – 9 par.
Kobiety zagrały jeden mecz o mistrzostwo, dzieci grały „każdy z każdym” a kategoria „otwarta” walczyła systemem „brazylijskim”. Wszyscy grali do dwóch wygranych setów do 15 punktów. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do 19.00, w tym czasie rozegrano 23 mecze na jednym boisku.

      W dniu 11 czerwca 2017r. w Wilkowie rozpoczęła się VI edycja rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2017”. Na pierwszy turniej stawiło się 29 drużyn w trzech kategoriach z 6 gmin (Wiejska Kętrzyn 6; Miasto Kętrzyn 9; Korsze 1; Miasto Ełk 6; Wiejska Mrągowo 4; Bartoszyce 2) kilka par występowało równocześnie w różnych kategoriach:
   - dzieci (dziewczęta rocznik 2002 i młodsze chłopcy rocznik 2004 i młodsi) 10 par;
   - kobiety – 7 par;
   - otwarta – 12 par.
Kobiety grały systemem „każdy z każdym” a pozostali „brazylijskim” jednego set do 21 punktów, a od półfinałów do dwóch wygranych i sety do 15. Zawody rozpoczęły się o godz. 10.00 i trwały do 19.00, w tym czasie rozegrano 53 mecze na dwóch boiskach, które przygotowali wolontariuszki z „Wilczka” i mieszkańcy Wilkowa.

     W dniu 03 czerwca 2017 w Olsztynie odbył się Turniej Finałowy Kinder +Sport, w którym rywalizują dzieci ze szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” – rocznik 2006 i młodsi; „trójki” - rocznik 2005 i młodsi; „czwórki” rocznik 2004 i młodsi.
Aby wyłonić finałową ósemkę drużyn przeprowadzono eliminacje, polegające na rozgrywaniu 5 turniejów w których zespoły walczyły o punkty. Najlepsze wyniki z trzech turniejów wyłoniły zespoły finałowe.

 

     W niedzielne popołudnie 7 maja bieżącego roku po raz dziewiąty hala sportowa Gminnego Gimnazjum w Karolewie gościła panie biorące udział w turnieju siatkówki „Mamo graj z córką”. Pomysłodawcami i od lat organizatorami turnieju są państwo Olga i Jarek Wanago, których w przeprowadzeniu turnieju nieodmiennie wspiera Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zabawa w sportowej atmosferze świetnie sprzyja promowaniu aktywnego i zdrowego stylu życia, a formuła zawodów wzmacnianiu więzi rodzinnych. Do turnieju zgłosiło się pięć zespołów, wspieranych gorącym dopingiem panów, które po zaciętych i wyrównanych bojach uplasowały się na pozycjach:

     W dniu 06.07.2017r. w Elblągu zakończyły się eliminacje do turnieju finałowego o Mistrzostwo Województwa w minisiatkówce dziewcząt. Po pięciu turniejach eliminacyjnych wyłonionych zostało osiem najlepszych zespołów w każdej kategorii: „dwójek”; „trójek” i „czwórek”. Aby dostać się do finału liczyły się trzy najlepsze wyniki osiągnięte w tych turniejach. W rozgrywkach walczyło:
a) w kategorii „czwórek” - 26 zespołów;
b) w kategorii „trójek” - 27 zespołów;
c) w kategorii „dwójek” – 63 zespoły.