W dniu 16 XII na Ursynowie rozegrano, organizowany przez KS METRO, VI Ogólnopolski Turniej Dwójek DO SIEGO ROKU! dla rocznika 2008. Na starcie zobaczyliśmy 18 dziewczęcych zespołów, które najpierw rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych, a następnie zagrały o miejsca. Każdy zespół rozegrał w sumie 10 setów, a turniej zakończyły dwa emocjonujące spotkania o medale. Na zakończenie wręczono wszystkim uczestniczkom pamiątkowe plakietki oraz słodycze, a najlepsza trójka otrzymała puchary i medale.
W turnieju udział wzięła drużyna z Wilkowa w składzie Amelia Fydrych i Sonia Klecan. W pierwszej części turnieju wygrały swoją grupę pokonując wszystkie zespoły: Metro Warszawa II, KS Saska Warszawa II, NOSiR NDM I, Rekord Zambrów II, Sparta Warszawa I. Wygranie grupy pozwoliło na awans do szóstki finałowej z pierwszego miejsca i z zaliczonym wynikiem. W finałach spotkały się z zespołami: Rekord Zambrów I (wygrana 12:5), Metro Warszawa I (wygrana 12:6), GLKS Nadarzyn I (przegrana 2:12), Polonez Wyszków (przegrana 8:12) i zaliczony wygrany mecz z grupy z Spartą Warszawa I (12:10). Takie wyniki dały prawo gry o III miejsce w turnieju ze Spartą. Mecz rewanżowy Sparta wygrała 12:8 i ostatecznie nasze dziewczęta zajęły IV miejsce.


Wspomnieć trzeba, iż dziewczynki od godziny 9.00 zagrały 4-godzinny turniej, bezpośrednio po wyjściu z autokaru w którym podróżowały od 4.30 rano.
To był bardzo dobry sprawdzian i porównanie umiejętności dziewcząt z Wilkowa do zawodniczek z dużych ośrodków i znanych klubów. Była bardzo zacięta walka i dużo emocji (od płaczu do podskoków radości). Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Bobrowskiemu Wójtowi Gminy Wiejskiej Kętrzyn za zorganizowanie transportu.


Poniżej komentarz organizatora turnieju.


Dariusz Kopaniak (organizator turnieju - KS Metro Warszawa): Gratuluję wszystkim zespołom wzorowej postawy fair-play. Obejrzeliśmy bardzo ciekawe zawody, w których można już było zauważyć sporo siatkarskich talentów. Obserwując rywalizację miałem jednak nieodparte wrażenie, że gra dwójek na boiska o długości 5 metrów nie pozwalała dziewczętom rozwinąć się w ataku. Obawa przed uderzeniem w aut zmuszała do wielokrotnej przebijanki palcami, a akcje klasycznego plasu lub ataku zastępowano „wepchnięciami” piłki na stronę rywalek. Podobnie gra wyglądała we wczorajszym turnieju chłopców. Za rok, planując kolejny turniej pomyślimy o lekkiej korekcie zasad rywalizacji. Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i życzymy Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2019 pełnego siatkarskich sukcesów!


Klasyfikacja końcowa turnieju dziewcząt:


1 Polonez Wyszków
2 GLKS Nadarzyn 1
3 Sparta Warszawa
4 "Wilczek" Wilkowo (Fydrych, Klecan)
5 METRO 1 (Bigos, Malak)
6 REKORD Zambrów 1
7 METRO 3 (Sprzęczka, Kozakiewicz, Kwasiborska)
8 METRO 2 (Pociej, Irek)
9 NOSiR NDM 1
10 GLKS Nadarzyn 2
11 KS Saska W-wa 1
12 NOSiR NDM 2
13 MOS WOLA 1
14 KS Saska W-wa 2
15 METRO 5 (Iwaszkiewicz, Czapalska, Ziomek)
16 METRO 4 (Kierzkowska, Jończyk)
17 REKORD Zambrów 2
18 MOS WOLA 2