W dniu 13 kwietnia 2019r. w Elblągu odbył się V ostatni turniej eliminacyjny rozgrywek Kinder +Sport. Zawody odbywają się w czterech kategoriach: „dwójki” rocznik 2008 i młodsze; „trójki” rocznik 2007 i młodsze; „czwórki” rocznik 2006 i młodsze.
Do Turnieju Finałowego awans mogło wywalczyć po 8 zespołów w każdej kategorii. W „dwójkach” we wszystkich turniejach udział brały 72 zespoły. W tej kategorii zawodniczki z Wilkowa zajęły II miejsce i uzyskały awans do finałów wojewódzkich. Startowały w składzie: Fydrych Amelia i Klecan Sonia.
W kategorii „czwórek” drużyna w składzie: Masna Amelia, Rutkowska Aleksandra, Siewruk Aleksandra, Zalewska Magdalena, Zalewska Wiktoria, również wywalczyły awans do finałów zajmując VII miejsce wśród 27 zespołów.


Turniej Finałowy wyłaniający Mistrzów Województwa i ustalający kolejność drużyn, odbędzie się 19 maja 2019 w Barczewie. Dwa najlepsze zespoły w każdej kategorii uzyskają prawo wyjazdu na Mistrzostwa Polski w Zabrzu i będą walczyć o złoto wśród najlepszych 32 drużyn w kraju. Obu zespołom życzymy powodzenia w Turnieju Finałowym Mistrzostw Województwa w Barczewie i awansu na rozgrywki w Zabrzu.
W poprzednich latach dziewczęta z Wilkowa już dwukrotnie awansowały do Finałów Mistrzostw Polski w tych rozgrywkach.