W dniach 20-21.04.2018 r. W Potoczku koło Janowa Lubelskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. GLKS ORZEŁ KAROLEWO reprezentował Maciej Szmyd , który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 41 kg.
Maciej na co dzień trenuje w stylu wolnym, mimo to że walczył z klasykami zdeklasował rywali wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem nie tracąc ani jednego punktu technicznego.
Maciej to wyjątkowy zawodnik, prawdziwy talent dodaje Edward Szypulski trener klasy II zapasów, wychowawca wielu pokoleń świetnych zawodników. Podczas kilkudziesięcioletniej kariery trenerskiej pierwszy raz obserwuję tak dynamiczny rozwój zawodnika, tego wcześniej nie było. To najlepszy zawodnik w Polsce w tej kategorii wagowej, dodatkowo w stylu ( wolnym i klasycznym) co jest wielką rzadkością.

     W dniach 24-25.03.2018 w Teresinie odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Mazowsza Młodzików. Jest to turniej wysokiej rangi o bardzo silnej obsadzie międzynarodowej. Trenerzy GLKS ORZEŁ KAROLEWO mając świadomość wysokiej rangi zawodów i poziomu sportowego turnieju do zawodów zgłosili tylko jednego zawodnika - Macieja Szmyd , ubiegłorocznego Mistrza Polski Młodzików.
W zawodach startowało 178 zawodników z sześciu krajów. Do Teresina zjechały reprezentacje : Litwy , Łotwy , Niemiec , Ukrainy i Rosji.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym , wśród startujących zawodników byli mistrzowie swoich krajów oraz Medaliści Mistrzostw Europy. Z pośród trzynastu kategorii wagowych tylko w trzech triumfowali Polacy , wśród nich na najwyższym stopniu podium stanął Maciej wygrywając w kategorii wagowej do 41kg. To duży sukces naszego zawodnika i kolejne zdobyte doświadczenie , mimo że to jeden z najmłodszych zawodników dopuszczonych do turnieju wygrał w pięknym stylu wszystkie swoje pojedynki, większość kończąc przed czasem. Najtrudniejszą walkę stoczył w finale o dwa lata starszym Rosjaninem wygrywając na punkty 8:4

     W Staszowie w dniach 16-18.03.2018 roku odbył się wiosenny Pucharu Polski w zapasach w stylu wolnym, który jednocześnie był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Od tego roku po zmianie przepisów startowych w Polskim Związku Zapaśniczym te zawody są jedyną eliminacja do najważniejszej imprezy w roku – OOM. W każdej kategorii wagowej kwalifikuje się 16 zawodników. W zawodach wzięło udział 287 zawodników z 73 klubów. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało 5 zawodników Bartosz Głowienka, Paweł Mucha, Dawid Lipski, Kasjan Czubaszek oraz Karol Majorowski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie – wszyscy wywalczyli kwalifikacje. Mało tego, trzech z nich walczyło o brązowe medale: Paweł, Kasjan i Karol. Po wygranych walkach z III miejsc cieszyli się Paweł i Karol. Kasjan swoją walkę przegrał nieznacznie na punkty. Najliczniejszą kategorią turnieju była kategoria wagowa do 60kg, w której startował Paweł – 50 zawodników. Drużynowo zajęliśmy VIII miejsce.

      4 marca w niedzielę zakończyły się w Ciechocinku Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Do rywalizacji przystąpiło siedmioro zawodników sekcji warmińsko - mazurskich.
Do ćwierćfinałów awansowało czterech. Dwóch z nich weszło do strefy medalowej, m. in. nasz uczeń Szymon Piotrowski. W zaciętej walce finałowej Szymon uzyskał tytuł Wicemistrza Polski Juniorów.

Gratulujemy :)

      W sobotę 17 lutego 2018 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego kadetów, juniorów oraz mini zapasy w zapasach w stylu klasycznym. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało trzech zawodników Miłosz Charubin, Dawid Lipski oraz Karol Majorowski. Jak zawsze nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Najmłodszy Miłosz nie dał szans rywalom i w najmniejszej kategorii wiekowej wywalczył I miejsce. Natomiast starsi koledzy walczyli w obu stylach. I tam byli rewelacyjni. W kategorii kadetów zarówno Karol jak i Dawid wywalczyli złote medale. Natomiast w juniorach Karol również był bezkonkurencyjny, zdobywając kolejny złoty medal, a Dawid wywalczył III miejsce. Był to bardzo dobry występ naszych zawodników, ponieważ tym razem pokazali siłę w stylu klasycznym…