W dniach 02-04.11.2018r. w Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach startowało 232 zawodników z całego kraju.
GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało czterech zawodników: Konrad Łazarczyk, Maciej Szmyd , Szymon Ptak oraz Kacper Koczergo. Najlepiej wypadł Konrad Łazarczyk, który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii wagowej do 85kg. Wysokie siódme miejsce zajął Maciej Szmyd, natomiast Kacper Koczergo i Szymon Ptak uplasowali się na dalszych pozycjach. Siódme miejsce Macieja- ubiegłorocznego Mistrza polski Młodzików to nie przypadek, taki był plan taktyczny. W związku z przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy Młodzików zawodnik wystartował w kategorii wyżej z dużą niedowagą.

      W sobotę30 czerwca 2018 w Warpunach nieopodal Mrągowa odbył się Międzynarodowy Turniej Dzieci w zapasach w stylu wolnym o Puchar Wójta Gminy Sorkwity. W zawodach wzięło udział 65 zawodników z klubów województwa Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego oraz drużyna z Rosji.
Drużynę z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego ORZEŁ Karolewo reprezentowało 6 zawodników: Maciej Chotyniec, Miłosz Charubin, Maciej Kieżun, Łukasz Jakoniuk, Kuba Markowski oraz Mikołaj Walentynowicz. Zawodnicy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych, roczniki 2006-2008 oraz najmłodsi 2009-2010. Jak na tę grupę wiekową walki stały na wysokim poziomie sportowym. Nie brakowało łez szczęścia oraz porażki, zarówno u dzieci jak i u rodziców, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie. Stoczyli bardzo dobre walki i co najważniejsze nie odnieśli żadnej kontuzji.

      W Olsztynie w dniach 15-16 czerwca 2018 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Warmii i Mazur Młodzików, Młodziczek oraz Minizapsy w zapasach w stylu wolnym, klasycznym oraz w zapasach kobiet. Zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników i zawodniczek z 40 klubów z całej Polski i cztery ekipy zagraniczne, z Rosji, Litwy oraz z Francji. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało czterech zawodników. Trzech z nich Kacper Koczergo, Szymon Ptak i Konrad Łazarczyk startowali w kategorii wiekowej młodzików, natomiast najmłodszy Miłosz Charubin startował w minizapasach. Bardzo dobrze zaprezentował się Konrad, który wygrywają wszystkie swoje walki uplasował się na pierwszym miejscu. Równie dobrze spisali się Kacper oraz Szymon, którzy zajęli trzecie miejsca. Niestety Miłosz w jednej z walk doznał urazu barku....przez opieszałość sędziego, który zbyt późno zareagował na niebiezpieczną sytuację podczas walki. To spowodowało że sklasyfikowany został na piątym miejscu. Drużynowo nasz klub sklasyfikowany został na VII miejscu wśród klubów stylu wolnego.

      W dniach 18-20.05.2018 roku w Krotoszynie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział 160 zawodników z 57 klubów z całej Polski. Byli to najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych, którzy zostali wyłonieni z wcześniejszych zawodów eliminacyjnych. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało pięciu zawodników: Bartosz Głowienka, Paweł Mucha, Dawid Lipski, Kasjan Czubaszek oraz Karol Majorowski. Rewelacyjnie spisał się Kasjan, który ostatecznie zajął III miejsce!!! Stoczył cztery walki, które stały na bardzo wysokim poziomie technicznym.

 

       W dniach 20-21.04.2018 r. W Potoczku koło Janowa Lubelskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. GLKS ORZEŁ KAROLEWO reprezentował Maciej Szmyd , który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 41 kg.
Maciej na co dzień trenuje w stylu wolnym, mimo to że walczył z klasykami zdeklasował rywali wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem nie tracąc ani jednego punktu technicznego.
Maciej to wyjątkowy zawodnik, prawdziwy talent dodaje Edward Szypulski trener klasy II zapasów, wychowawca wielu pokoleń świetnych zawodników. Podczas kilkudziesięcioletniej kariery trenerskiej pierwszy raz obserwuję tak dynamiczny rozwój zawodnika, tego wcześniej nie było. To najlepszy zawodnik w Polsce w tej kategorii wagowej, dodatkowo w stylu ( wolnym i klasycznym) co jest wielką rzadkością.