W minioną sobotę, tj. 9 grudnia 2017 roku najmłodsi zawodnicy GLKS ORZEŁ Karolewo uczestniczyli w zawodach świątecznych zorganizowanych w dwóch miejscach. W Zabłudowie pod okiem trenera Łukasza Szyda odbył się Mikołajkowy Turniej Zapaśniczymłodzików i w mini zapasach. W zawodach wzięło udział 140 zawodników, w tym 5 z naszego klubu.
Oto miejsca naszych orłów:
• Maciej Chotyniec 1 miejsce
• Maciej Szmyd 1 Miejsce
• Kacper Koczergo 2 miejsce
• Aleksander Szmyd 3 miejsce
• Szymon Ptak 3 miejsce

      W miniony weekend w Koronowie, w dniach 1-3 grudnia 2017 roku odbył się Jesienny Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Był to ostatni tak poważny turniej w tym roku. Wzięli w nim udział najlepsi zawodnicy z całej Polski. Ogólnie w zawodach wystartowało niespełna 160 zawodników z ponad 40 klubów. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 3 zawodników: Paweł Mucha w kategorii wagowej do 58 kg, Kasjan Czubaszek w kategorii do 69kg oraz Karol Majorowski w kategorii do 85kg. Rewelacyjnie spisał się Kasjan, który w swojej kategorii zajął III miejsce. Stoczył 5 pasjonujących walk, a których przegrał tylko jedną, z późniejszym finalistą. Również dobrze, i obiecująco na przyszłość, zaprezentował się Karol zajmując wysokie V miejsce. Zaznaczyć należy, że wystartował w kategorii wyższej niż zawsze co było dla niego dużym obciążeniem fizycznym. Natomiast Paweł walczył w najliczniej obsadzonej kategorii i zajął tam równie dobre VII miejsce.

     W Drogoszach 25 listopada odbył się Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy w zapasach w stylu wolnym juniorów i w mini zapasach. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 10 zawodników: Maciej Chotyniec, Miłosz Charubin, Bartosz Głowienka, Paweł Mucha, Kasjan Czubaszek, Dawid Lipski, Karol Majorowski, Adam Gnatkowski, Łukasz Perżył, Maciej Sienkiewicz. Wszyscy nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając medale bądź wysokie miejsca punktowe. Najlepiej wypadli , wg mnie, najmłodsi nasi zawodnicy Maciek i Miłosz, którzy mimo młodego wieku – 9lat, zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne, co daje nam mieć nadzieje, że wyrosną z nich prawdziwi mistrzowie.

      W dniach 10-12.11.2017r. w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentował Maciej Szmyd, który w pięknym stylu wywalczył złoty medal, a tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii wagowej do 38kg. Nasz zawodnik w turnieju stoczył pięć walk i wszystkie skończył przed czasem nie tracąc ani jednego punktu technicznego. Warto dodać, że Maciej to najmłodszy zawodnik z rocznika w tej kategorii wiekowej, co œświadczy o bardzo wysokim poziomie sportowym naszego zawodnika.

 

     W Brzegu Dolnym w dniach 3-5 listopada odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział 212 zawodników z 58 klubów z całej Polski. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 3 zawodników: Kacper Koczergo, Maciej Szmyd oraz Konrad Łazarczyk. Kacper z Maćkiem byli najmłodszymi zawodnikami walczącymi w tej kategorii wiekowej. Spektakularny sukces odniósł Konrad, który nie dając szans swoim przeciwnikom i wygrywając w pięknym stylu swoje walki, wywalczył tytuł Mistrza Polski Młodzików. Jest to wspaniały wynik tego młodego zawodnika. Również rewelacyjnie spisał się Maciek, który przegrywając jedną walkę połfinałową z późniejszym zwycięzcą tej kategorii, wywalczył III miejsce.