W dniach 21-22.04.2017 roku w Chełmie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach wzięło udział 260 zawodników z całego kraju oraz 3 reprezentacje zagraniczne : Ukraina, Białoruś i Litwa.
Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentował Maciej Szmyd. Nasz zawodnik mimo debiutu w tej kategorii wiekowej spisał się na medal wygrywając kategorię wagową do 38 kg. W turnieju stoczył cztery pojedynki, kończąc wszystkie przed czasem. Po drodze do finału pokonał również przez przewagę techniczną reprezentanta Białorusi. Nadmieńmy, że Maciek wystartował w stylu klasycznym, który nie jest stylem, który trenujemy na codzień. Jak to w żargonie zapaśniczym się mówi...."jesteśmy wolniakami...".


Wynik, który osiągnął jak również poziom walk, które stoczył, świadczą o wysokim poziomie wyszkolenia naszego zawodnika.