W dniach 6-8 października w Kraśniku odbył się XXVI Międzynarodowy Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z 11 państw: Ukrainy, Litwy, Estonii, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Białorusi, Kanady, Słowacji, Rumunii oraz Polski. Wielkim zaskoczeniem była reprezentacja Hiszpanii, która wystawiła około 15 zawodników i zaprezentowała bardzo wysoki poziom zdobywając wiele medali. Wśród wielu znakomitych gości był Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Pan Andrzej Supron. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 4 zawodników: Kasjan Czubaszek w kategorii do 76kg kadetów, Adam Gnatkowski w kategorii do 74 kg juniorów, Kamila Czerwińska w kategorii do 48 kg juniorek oraz Karol Majorowski w kategorii do 76kg kadetów .

     Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Kasjan zajął VIII miejsce, Adam XII miejsce, Kamila przegrywając walkę finałową wywalczyła II miejsce, natomiast Karol wywalczył VII miejsce. W zawodach wziął udział również Seweryn Birski, na co dzień reprezentujący klub OŁÓW Ryn. Ostatecznie zajął on XII miejsce. Patrząc na liczbę uczestników oraz bardzo wysoki poziom walk jest to bardzo dobry wynik. Trzeba też powiedzieć, że szkoleniowo było to bardzo dobre doświadczenie dla naszych zawodników.


Wielkie podziękowania dla Pana Pawła Bobrowskiego, Wójta Gminy Kętrzyn oraz dla Pana Jana Mickiewicza, Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie za pomoc w wyjeździe na te zawody.