W dniach 10-12.11.2017r. w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentował Maciej Szmyd, który w pięknym stylu wywalczył złoty medal, a tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w kategorii wagowej do 38kg. Nasz zawodnik w turnieju stoczył pięć walk i wszystkie skończył przed czasem nie tracąc ani jednego punktu technicznego. Warto dodać, że Maciej to najmłodszy zawodnik z rocznika w tej kategorii wiekowej, co œświadczy o bardzo wysokim poziomie sportowym naszego zawodnika.

 


To udany sezon naszego młodego mistrza. W 2017r. startował w jedenastu turniejach rangi wojewódzkiej,krajowej oraz międzynarodowej , w których dziesięciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. W powyższych turniejach stoczył 46 walk z czego 44 razy zwyciężał. Doznał tylko dwóch porażek ze starszymi rywalami między innymi z v-ce mistrzem Europy z Ukrainy. ...
Po tak udanym sezonie nie możemy nic innego jak czekać na powołanie Maćka do Kadry narodowej i oczywiście liczyć na udane występy w Mistrzostwach Europy i ŒŚwiata.