Zapasy to jeden z najbardziej wiodących sportów w naszej Gminie, a na pewno dyscyplina, w której mamy wiele medali z imprez ogólnopolskich. 21 grudnia 2017 roku w hali sportowej OLIMPIA przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie trenerzy Krzysztof Kania oraz Łukasz Szmyd, którzy jednocześnie są członkami zarządy klubu dokonali podsumowania minionego roku oraz wręczyli najlepszym zawodnikom punktującym w roku 2017 w sekcji drobne upominki.
Sezon był bardzo udany. Sekcja powiększyła się o około 15 zawodników z rocznika 2007-2011. Do rywalizacji o medale dołączyli najmłodsi z roczników 2005. Najlepiej wypadł Maciek Szmyd, który w swojej kategorii wiekowej jako najmłodszy zawodnik zdobył tytuł Mistrza Polski oraz zdobywał medale na innych imprezach Ogólnopolskich. Drugi tytuł Mistrza Polski zdobył Konrad Łazarczyk, również jeden z najmłodszych zawodników. Starsi, tj Kasjan Czubaszek, Karol Majorowski, Kamila Czerwińska, Paweł Mucha, Adam Gnatkowski startowali w imprezach centralnych i również zdobywali miejsca punktowane.


Należy również wspomnieć o najmłodszych naszych zawodnikach z roczników 2007-2011. Wszyscy już mają za sobą pierwsze starty w minizapasach.

Wielkie podziękowania składamy osobom, które przyczyniły się do rozwoju naszej sekcji, Wójtowi Gminy Kętrzyn panu Pawłowi Bobrowskiemu, Dyrektorowi ZS CKR W Karolewie panu Janowi Mickiewiczowi, Przewodniczącemu Rady Gminy panu Andrzejowi Sienkiewiczowi oraz wszystkim rodzicom naszych wspaniałych zawodników.

 

A oto turnieje i zawody, w których wiodące role odegrali zawodnicy GLKS ORZEŁ Karolewo:

1. I Rzut Ligi Międzyszkolnej Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym oraz minizapasy roczników 2006-200814.01.2017 Karolewo– 12 startujących - 12 medali
2. II Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Kętrzyńskiego Młodzików i Kadetów oraz Mistrzostwa Województwa Juniorów w zapasach w stylu wolnym, 18.02.2017 Kętrzyn 14 startujących – 14 medali II miejsce drużynowo
3. I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym chłopców 10-12.03.2017 Włodawa 4 zawodników, Sebastian Niemiec II miejsce
4. Mistrzostwa Polski Juniorek oraz I Puchar Polski Juniorek Młodszych w zapasach kobiet, 17-18.03.2017 Zamość Kamila Czerwińska V miejsce
5. Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Młodzików, 17.03.2017 Rybno Maciej Szmyd I miejsce, Konrad Łazarczyk I miejsce, Kacper Koczergo V miejsce
6. Mistrzostwa Polski Juniorów oraz II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym, 7-9.04.2017 Staszów Adam Gnatkowski XII miejsce, Kasjan Czubaszek XII miejsce, Karol Majorowski VIII miejsce
7. Międzynarodowy Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w zapasach w stylu klasycznym 21-22.04.2017 Chełm, Maciej Szmyd I miejsce
8. Ogólnopolski Turniej Młodzików w zapasach w stylu wolnym, 11-12.05.2017 Krotoszyn, Maciej Szmyd I miejsce
9. Międzynarodowy Puchar Warmii i Mazur Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym, klasycznym oraz zapasach kobiet, 19-20.05.2017 Olsztyn, Kacper Charubin II miejsce, Kacper Koczergo II miejsce, Maciej Szmyd I miejsce, Szymon Ptak V miejsce, Bartosz Śniatała III miejsce, Konrad Łazarczyk III miejsce.
10. IV Rzut Ligii Międzyszkolnej Warmii i Mazur Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym oraz Mini Zapasy dzieci, 10.06.2017 Mrągowo, III miejsce drużynowo, Miłosz Charubin kat 25kg I miejsce, Filip Pianka I miejsce, Joachim Charubin II miejsce, Kacper Charubin I miejsce, Bartosz Śniatała II miejsce
11. Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych Kadetów i Junior/Młodzieżowiec w zapasach w stylu wolnym, 8-10.09.2017 Krotoszyn, Kasjan Czubaszek III miejsce
12. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w stylu klasycznym chłopców, 23.09.2017 Grajewo, Kacper Koczergo VIII miejsce, Maciej Szmyd I miejsce oraz Konrad Łazarczyk II miejsce
13. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym 30.09.2017 Świecie, Konrad Łazarczyk I miejsce, Kacper Koczergo III miejsce
14. XXVI Międzynarodowy Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobie 6-8.10.2017 Kraśnik, Kamila Czerwińska II miejsce, Kasjan Czubaszek VIII miejsce, Adam Gnatkowski XII miejsce, Karol Majorowski VII miejsce
15. VI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym, 3-5.11.2017 Brzeg Dolny, Konrad Łazarczyk I miejsce, Maciej Szmyd III miejsce, Kacper Koczergo IX miejsce
16. Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym 10-12.11.2017 Racibórz, Maciej Szmyd I miejsce
17. Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy w zapasach w stylu wolnym juniorów i w mini zapasach 25.11.2017 Drogosze, Maciej Chotyniec II miejsce, Miłosz Charubin I miejsc, Bartosz Głowienka V miejsce, Paweł Mucha I miejsce, Kasjan Czubaszek II miejsce, Dawid Lipski V miejsce, Karol Majorowski I miejsce, Adam Gnatkowski II miejsce, Łukasz Perżył III miejsce, Maciej Sienkiewicz I miejsce
18. Jesienny Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym 1-3.12.2017 Koronowo, Kasjan Czubaszek III miejsce, Karol Majorowski V miejsce, Paweł Mucha VII miejsce
19. Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy młodzików i w mini zapasach, 9.12.2017 Zabłudów, Maciej Chotyniec 1 miejsce, Maciej Szmyd 1 Miejsce, Kacper Koczergo 2 miejsce, Aleksander Szmyd 3 miejsce, Szymon Ptak 3 miejsce
20. III Otwarte Mistrzostwa Bemowa w mini zapasach, 9.12.2017 Warszawa, Miłosz Charubin 2 miejsce, Kuba Markowski 3 miejsce, Joachim Charubin 5 miejsce, Wiktor Witeska 5 miejsce