W Staszowie w dniach 16-18.03.2018 roku odbył się wiosenny Pucharu Polski w zapasach w stylu wolnym, który jednocześnie był eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Od tego roku po zmianie przepisów startowych w Polskim Związku Zapaśniczym te zawody są jedyną eliminacja do najważniejszej imprezy w roku – OOM. W każdej kategorii wagowej kwalifikuje się 16 zawodników. W zawodach wzięło udział 287 zawodników z 73 klubów. GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało 5 zawodników Bartosz Głowienka, Paweł Mucha, Dawid Lipski, Kasjan Czubaszek oraz Karol Majorowski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi zawodnicy wypadli rewelacyjnie – wszyscy wywalczyli kwalifikacje. Mało tego, trzech z nich walczyło o brązowe medale: Paweł, Kasjan i Karol. Po wygranych walkach z III miejsc cieszyli się Paweł i Karol. Kasjan swoją walkę przegrał nieznacznie na punkty. Najliczniejszą kategorią turnieju była kategoria wagowa do 60kg, w której startował Paweł – 50 zawodników. Drużynowo zajęliśmy VIII miejsce.


Trenerzy Łukasz Szmyd i Krzysztof Kania uważają, że jest to niewątpliwie największy sukces naszych zawodników oraz klubu, który wprowadził do finałów OOM wszystkich startujących, z tak wysokich miejsc.


Oto poszczególne miejsca naszych zapaśników:


Bartosz Głowienka kat 55kg – XV miejsce
Paweł Mucha kat 60kg – III miejsce
Dawid Lipski kat 71kg – XIII miejsce
Kasjan Czubaszek kat 71kg – V miejsce
Karol Majorowski kat 80kg – III miejsce

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Kętrzyn panu Pawłowi Bobrowskiemu za wsparcie i umożliwienie wyjazdu na tak ważne zawody.