W dniach 20-21.04.2018 r. W Potoczku koło Janowa Lubelskiego odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. GLKS ORZEŁ KAROLEWO reprezentował Maciej Szmyd , który w pięknym stylu wygrał wszystkie swoje pojedynki zdobywając złoty medal w kategorii wagowej do 41 kg.
Maciej na co dzień trenuje w stylu wolnym, mimo to że walczył z klasykami zdeklasował rywali wygrywając wszystkie swoje pojedynki przed czasem nie tracąc ani jednego punktu technicznego.
Maciej to wyjątkowy zawodnik, prawdziwy talent dodaje Edward Szypulski trener klasy II zapasów, wychowawca wielu pokoleń świetnych zawodników. Podczas kilkudziesięcioletniej kariery trenerskiej pierwszy raz obserwuję tak dynamiczny rozwój zawodnika, tego wcześniej nie było. To najlepszy zawodnik w Polsce w tej kategorii wagowej, dodatkowo w stylu ( wolnym i klasycznym) co jest wielką rzadkością.


Wysoka forma i poziom sportowy naszego zawodnika bardzo buduje i napawa optymizmem przed kolejnym wyzwaniem jakim są Mistrzostwa Europy do lat 15, które odbędą się na Węgrzech w miejscowości Gyor w dniach 13-16.06.2018 r.To miła niespodzianka a także wielkie zaskoczenie, ponieważ Maciej to jeszcze młodzik, ma niespełna 13 lat a już w tak młodym wieku dostaje powołanie do kadry narodowej U-15 aby reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy.


To wielki zaszczyt i wyróżnienie reprezentować swój kraj w tak ważnej imprezie.