7 listopada w sali sportowej w Karolewie odbyły się drużynowe mistrzostwa szkół podstawowych Gminy Kętrzyn w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Biedaszek, Kruszewca i Wilkowa. W kategoriach chłopców zwyciężyli uczniowie z Wilkowa, pokonując po emocjonujący finałach 3:2 chłopców młodszych z Biedaszek i chłopców starszych z Kruszewca. W kategoriach dziewczęcych pierwsze miejsca zajęły drużyny z Kruszewca.

 

      2 lutego na zakończenie Ferii Zimowych 2018 w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach odbył się turniej tenisa stołowego.  W turnieju zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiciele 9 świetlic wiejskich Gminy Kętrzyn. Turniej organizowany w Nakomiadach świetnie propaguje tenis stołowy jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i mobilizuje do podnoszenia swoich umiejętności gry.
W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 31 uczestników. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsze trójki z poszczególnych kategorii zostały udekorowane medalami przez Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego. Nagrody rzeczowe – rakietki i piłeczki – otrzymały także 3 świetlice, z których zawodnicy zajęli najwyższe lokaty.
Nagrody powędrowały do Biedaszek Małych, Łazdoj i Nakomiad.

      Reprezentacja gimnazjalistów przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu rozegrała turniej powiatowy w tenisie stołowym w kategorii chłopców rocznik 2002 i młodsi. Drużyny złożone maksymalnie z trzech zawodników rywalizowały 9 listopada w sali sportowej „Śnieżka” w Srokowie. Zawodnicy rozgrywali pojedynki do trzech zwycięstw (dwa single i debel) , a w razie braku rozstrzygnięcia, dwa kolejne single. Po czterech godzinach nieustannej walki o każdy punkt, każdą piłeczkę, gimnazjaliści w składzie : Michał Rutkowski, Michał Sadlak, Jakub Szuchalski turniej zakończyli sukcesem. Zdecydowanie zdobyli pierwsze miejsce, przegrywając w całym turnieju tylko dwa sety.

      3 lutego na zakończenie Ferii Zimowych 2017 w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach odbył się turniej tenisa stołowego. W turnieju zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiciele 9 świetlic wiejskich Gminy Kętrzyn. Turniej organizowany w Nakomiadach świetnie propaguje tenis stołowy jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i mobilizuje do podnoszenia swoich umiejętności gry.
Poziom tegorocznych rozgrywek był najwyższy jakościowo i liczba grających zwiększyła się do 36 osób – przed rokiem grało 27. Medale zwycięzcom turnieju wręczył Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski i pogratulował osiągniętych wyników.

      16 listopada w sali sportowej w Wilkowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w tenisie stołowym szkół podstawowych.
Tytuły mistrzowskie wywalczyły zespoły:

- dziewcząt z Kruszewca /Julia Syhłowyj i Karolina Śmierzyńska/;
- chłopców z Wilkowa /Marcin Książek, Kacper Harkot i Gabriel Kajak/.
Indywidualnie wygrali Julia Syhłowyj i Gabriel Kajak.

W meczu o mistrzostwo kategorii Open Julia Syhłowyj pokonała Gabriela Kajak!