6 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach wygrali wszystkie kategorie drużynowych mistrzostw Gminy Kętrzyn w tenisie stołowym.
W sali sportowej w Karolewie Mistrzami Gminy zostali:
Dziewczęta młodsze:
SP Biedaszki – Zuzanna Chruścińska i Amelia Grabowska
Dziewczęta starsze:
SP Biedaszki – Kornelia Zapałowska, Magda Grabias i Martyna Wysocka
Chłopcy młodsi:
SP Biedaszki – Alan Mejcz i Kamil Balcerzak
Chłopcy starsi:
SP Biedaszki – Marcin Klimkiewicz i Sebastian Wach.

     W świetlicy wiejskiej w Nakomiadach już po raz piąty odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym. W rozgrywkach uczestniczyły dzieci, młodzież i po raz pierwszy Panie pracujące w świetlicach wiejskich Gminy Kętrzyn.
Turniej podsumował ferie zimowe 2019 aktywnie spędzane w świetlicach wiejskich i był dobrą zabawą – rywalizacją - dla Pań, które na co dzień pracują w tych świetlicach.
W tegorocznych rozgrywkach zanotowano dwa gminne rekordy:
- wystartowali reprezentanci 10 świetlic / przed rokiem byli przedstawiciele 9 /;
- grało 41 zawodniczek i zawodników /przed dwoma laty grało 36 osób /.

        7 listopada w sali sportowej w Karolewie odbyły się drużynowe mistrzostwa szkół podstawowych Gminy Kętrzyn w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Biedaszek, Kruszewca i Wilkowa. W kategoriach chłopców zwyciężyli uczniowie z Wilkowa, pokonując po emocjonujący finałach 3:2 chłopców młodszych z Biedaszek i chłopców starszych z Kruszewca. W kategoriach dziewczęcych pierwsze miejsca zajęły drużyny z Kruszewca.

 

      2 lutego na zakończenie Ferii Zimowych 2018 w świetlicy wiejskiej w Nakomiadach odbył się turniej tenisa stołowego.  W turnieju zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiciele 9 świetlic wiejskich Gminy Kętrzyn. Turniej organizowany w Nakomiadach świetnie propaguje tenis stołowy jako sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu i mobilizuje do podnoszenia swoich umiejętności gry.
W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 31 uczestników. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a najlepsze trójki z poszczególnych kategorii zostały udekorowane medalami przez Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego. Nagrody rzeczowe – rakietki i piłeczki – otrzymały także 3 świetlice, z których zawodnicy zajęli najwyższe lokaty.
Nagrody powędrowały do Biedaszek Małych, Łazdoj i Nakomiad.

      Reprezentacja gimnazjalistów przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu rozegrała turniej powiatowy w tenisie stołowym w kategorii chłopców rocznik 2002 i młodsi. Drużyny złożone maksymalnie z trzech zawodników rywalizowały 9 listopada w sali sportowej „Śnieżka” w Srokowie. Zawodnicy rozgrywali pojedynki do trzech zwycięstw (dwa single i debel) , a w razie braku rozstrzygnięcia, dwa kolejne single. Po czterech godzinach nieustannej walki o każdy punkt, każdą piłeczkę, gimnazjaliści w składzie : Michał Rutkowski, Michał Sadlak, Jakub Szuchalski turniej zakończyli sukcesem. Zdecydowanie zdobyli pierwsze miejsce, przegrywając w całym turnieju tylko dwa sety.