Pakiet dla średnich miast opiera się na dwóch filarach: z jednej strony jest to wsparcie w podejmowaniu inwestycji publicznych, z drugiej zaś tworzenie warunków dla inwestycji prywatnych.

W bieżącym roku w ramach Pakietu dla średnich miast dla przediębiorców inwestujących w średnich miastach bądź ich najbliższych okolicach przygotowalismy łącznie 600 mln zł dedykowanego wsparcia w ramach Krajowych Programów Operacyjnych.

Nabór wniosków rozpocznie się 29 maja i potrwa do 31 lipca 2018 r. Szczegółowe informacje na temat naboru dostępne są w zakładce "Nabory dedykowane dla miast średnich w 2018 roku" na stronie http://www.miir.gov.pl/rozwoj-miast Wsparcia w tym zakresie udzielaja też konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

 

 

       Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dofinansuje rozwój międzynarodowy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, W dniu 27 lutego 2018 r. rusza nabór wniosków. Pula środków na konkurs wynosi 100 000 000 złotych. Jeden przedsiębiorca może pozyskać 800 000 zł dotacji.

 

     W dniu 4 lipca 2016 roku w Kętrzynie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Związkiem Gmin „BARCJA” z siedzibą w Kętrzynie a Warmińsko-Mazurskim Funduszem „Poręczenia Kredytowe” Sp. z o.o. z siedzibą w Działdowie w sprawie wspólnej realizacji zadań w zakresie podejmowanych działań na rzecz rozwoju gospodarczego z sektora MMSP.


Celem współpracy jest wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę lub inwestujących na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w szczególności na terenie powiatu kętrzyńskiego w zakresie łatwiejszego dostępu do źródeł finansowania.

     FUNDACJA WSPOMAGANIA WSI zaprasza mikroprzedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego do skorzystania z pożyczek do 50 000 zł w projekcie ”Mikropożyczki dla Polski Wschodniej”

 

  • niskie oprocentowanie 2,6885%
  • zabezpieczenie w formie poręczenia wekslowego
  • szybki dostęp do kapitału
  • pomoc doradcy w wypełnieniu wniosku

     Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja chętnych do projektu „Warmińsko Mazurski Fundusz NA START" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

W ramach Projektu udzielane będą pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej - w wysokości do 50 tysięcy złotych, na okres maksymalnie 5 lat, z oprocentowaniem preferencyjnym 0,5%.

 

 

 

Nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności wnioskując o pożyczkę !

Można opłacić czynsz, zakupić materiał, towar, opłacić ZUS!

 

 

 

Wszystkie osoby pracujące, nieaktywne zawodowo oraz bezrobotne, które chciałyby otworzyć firmę i poszukują finansowania zapraszamy do Punktu Informacyjnego, który mieści się w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie (pokój 15, tel. 89 751 30 68), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

 

Punkt jest czynny w poniedziałki i wtorki w godzinach 8.00 - 15.00).

Strona internetowa Projektu: www.mikropozyczki.screp.pl

 

Informacje, niezbędne dokumenty, rekrutacja:

Plac Grunwaldzki 1, pokój 15 - Budynek Starostwa Powiatowego w Kętrzynie
tel. 89 751 30 68; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zapraszamy w poniedziałki i wtorki w godzinach 8.00 -15.00
doradca wstępny – Renata Adamowicz
Strona internetowa Projektu: www.mikropozyczki.screp.pl

 

Pobierz ulotkę:  Warmińsko Mazurski Fundusz NA START