W sobotę 30 maja 2015 r. przy dość dobrej pogodzie w Karolewie odbył się Majówkowy Festyn Rodzinny. Uroczystość ta została zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego. Celem głównym spotkania było stworzenie możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego przez całe rodziny, a także dążenie do integracji mieszkańców gminy Kętrzyn. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji dla dzieci i rodziców. Dzieci mogły nieodpłatnie pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach. Każdy uczestnik festynu mógł spróbować bigosu przygotowanego przez panie z obsługi ZS w Wilkowie.

Odbyły się liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, które przygotowały panie ze świetlic: Monika Czyż ze Smokowa, Irena Szulc z Mażan, Danuta Masna z Czernik i Henryka Żygota z Pożarek. Jedną z nagród w konkursie rzutem balonem z woda ufundował wójt gminy Kętrzyn. Był to piękny wazon wykonany przez panie ze stowarzyszenia w Kotkowie. Stowarzyszenie przygotowało również swoje stoisko z własnoręcznymi wyrobami, były tam m.in. piękne poduszki, torby i inne rzeczy. Najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie pt. Misiowa wyprawa na księżyc. Aktorki z Fundacji ależ Gustawie z Łodzi po przedstawieniu spotkały się z dziećmi i wspólnie z nimi rozpoczęli zabawę.
Program uatrakcyjnił występ wokalny młodzieży z Gimnazjum Gminnego w Karolewie. Na zakończenie festynu wystąpił zespól wokalno-muzyczny z Reszla.

Wójt Gminy Kętrzyn dziękuje za pomoc w przygotowaniu festynu panu Jarosławowi Charkotowi dyrektorowi ZS w Wilkowie oraz panu Robertowi Trusewiczowi kierownikowi GOPS w Kętrzynie.