W programie „Nasze małe domy kultury” zobaczymy jak ważne i potrzebne są świetlice wiejskie, które są sercem miejscowości. To także miejsca spotkań, integracji rodzin, to miejsca wymiany doświadczeń i aktywności. To centrum zabaw dzieci. Przedstawimy także ludzi, którzy tworzą te centra. Pokażemy, że pomysłowość i kreatywność mieszkańców gminy Kętrzyn opłaca się, bo świetlice stają się swoistym miejscem kultury. Niech te programy będą inspiracją i wyzwaniem dla innych, bo wystarczy tylko chcieć! Dwunasty odcinek programu „Nasze małe domy kultury” w Koczarkach.

     W programie „Nasze małe domy kultury” zobaczymy jak ważne i potrzebne są świetlice wiejskie, które są sercem miejscowości. To także miejsca spotkań, integracji rodzin, to miejsca wymiany doświadczeń i aktywności. To centrum zabaw dzieci. Przedstawimy także ludzi, którzy tworzą te centra. Pokażemy, że pomysłowość i kreatywność mieszkańców gminy Kętrzyn opłaca się, bo świetlice stają się swoistym miejscem kultury. Niech te programy będą inspiracją i wyzwaniem dla innych, bo wystarczy tylko chcieć! Jedenasty odcinek programu „Nasze małe domy kultury” w Karolewie.

 

Relacja z XXXVI Sesji Rady Gminy Kętrzyn z dnia 21 czerwca 2017 r.

 

 

      W programie „Nasze małe domy kultury” zobaczymy jak ważne i potrzebne są świetlice wiejskie, które są sercem miejscowości. To także miejsca spotkań, integracji rodzin, to miejsca wymiany doświadczeń i aktywności. To centrum zabaw dzieci. Przedstawimy także ludzi, którzy tworzą te centra. Pokażemy, że pomysłowość i kreatywność mieszkańców gminy Kętrzyn opłaca się, bo świetlice stają się swoistym miejscem kultury. Niech te programy będą inspiracją i wyzwaniem dla innych, bo wystarczy tylko chcieć! Dziesiąty odcinek programu „Nasze małe domy kultury” w Smokowie.

     Po raz siódmy odbyła się inscenizacja Bitwy pod Wopławkami, która miała miejsce w 1311 roku. Na Wopławskich polach stoczyły bój wojska księcia Witenesa z rycerzami Zakonu Krzyżackiego. Choć Witenes bronił się dzielnie, poległ pod naporem zakonu krzyżackiego. Walka nazwana został bitwą stulecia i była spektakularnym zwycięstwem Zakonu Krzyżackiego nad pogańskimi wojskami z Litwy.