Mikołajki u przedszkolaków z Nakomiad     Co roku dnia 6 grudnia odwiedza dzieci wyjątkowy gość - Św. Mikołaj. Jednak w tym roku nie zastał przedszkolaków, więc zostawił prezenty pod choinką oraz list skierowany do dzieci. Z listu dzieci dowiedziały się, że aby dotrzeć do prezentów muszą wykonać aż osiem zadań zawartych w ponumerowanych kopertach, ukrytych w sali. Przedszkolaki musiały wykazać się m.in.: umiejętnością liczenia, odczytania prostych zdań, rozszyfrowaniem rebusów, ułożeniem puzzli oraz dopasowaniem obrazków do literek. Ostatnim zadaniem zleconym przez Św. Mikołaja było pokolorowanie jego portretu oraz wykonanie łańcucha z kolorowych pasków papieru.

Radość dzieci była wielka kiedy wreszcie zostały rozpakowane prezenty. Oprócz prezentów indywidualnych był również prezent dla całej grupy. Aby wyrazić swą wdzięczność przedszkolaki nagrały Św. Mikołajowi piosenki o Mikołaju i choince.

Tego dnia każde dziecko włożyło charakterystyczną czerwoną czapeczkę i ubranie w tym kolorze, aby było bardziej „mikołajkowo”. Mile spędzony czas uświetniły wspólne zabawy oraz zdjęcia.

Mikołajkowy dzień upłynął w miłej atmosferze i niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.