21 lipca 2018r. w Nowej Wsi Kętrzyńskiej zorganizowano II Festyn Rodzinny. Jego pomysłodawcą był sołtys Mirosław Janowicz wraz z Radą Sołecką, ale w organizację zabawy włączyło się również wielu mieszkańców Sołectwa.

W pierwszej godzinie festynu odbyły się rozgrywki sportowe, a mianowicie turniej piłki plażowej. Udział w nim wzięło 6 drużyn dwuosobowych. Rywalizacja była zacięta. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone gromkimi brawami i obdarowani nagrodami.
O godzinie 18 odbyło się oficjalne otwarcie festynu, przywitanie przybyłych gości oraz rozpoczęły się liczne zabawy z Panią animator Moniką. Chętnych do różnorodnych zabaw, konkursów nie brakło, co widać na załączonych zdjęciach. Nasi milusińscy otrzymali drobne nagrody za wygrane konkurencje zakupione z funduszu sołeckiego. Atrakcji na festynie nie brakowało była wata cukrowa, malowanie buziek, malowanie przestrzenne pejzaży na folii, trampolina, dmuchańce, stoiska sprzedażowe, ognisko, karaoke, pokazy tańca: breakdance, zumby, pokaz tańca z ogniem oraz kącik malucha. Po igraszkach dziecięcych już w rozbawionym nastroju nadszedł czas na zabawy i konkursy dla dorosłych, w rytm muzyki puszczanej przez DJ’a Michała. Humory dopisywał więc we wspaniałym nastroju bawiono się przy karaoke oraz ognisku do 2.30 w nocy.

Na festyn przybyli zaproszeni goście m.in.: Pan Wójt Paweł Bobrowski wraz z rodziną, Pani Dyrektor GOK Marta Szmyd, Pan Radny Gminy Kętrzyn Tadeusz Ładosz wraz z małżonką oraz OSP Karolewo.

 

Sponsorzy zapewnili nam darmowy poczęstunek: gorące kiełbaski, grochówkę, swojskie kanapki, pasty, ciasta, owoce, napoje, nagrody rzeczowe.

 

Dziękujemy Pani Dyrektor GOK Marcie Szmyd jak i wszystkim mieszkańcom, którzy dołożyli swoją przysłowiową cegiełkę w organizację festynu w szczególności: Paniom Karolinie, Serafinie, Ewelinie oraz Panom Mirkowi, Sławkowi, Zdziśkowi, Adamowi, Leszkowi, Tadeuszowi, Dominikowi.


Mieszkańcom festyn bardzo się podobał, do zobaczenia za rok!