W czwartek 16 marca na hali sportowej Gimnazjum w Reszlu odbył się turniej eliminacyjny o mistrzostwo WMZLZS w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny z Reszla, Dywit, Jezioran, Barcian oraz z Wilkowa. Grano systemem każdy z każdym i po rozegraniu 4 meczów Wilczek uplasował się na 3 miejscu co może zawdzięczać w dużym stopniu właśnie wspomnianym sznurówkom. Stało się tak ponieważ już w pierwszym meczu z gospodarzami czołowy strzelec i zawodnik, Kacper Harkot oprócz walki z obrońcami drużyny przeciwnej musiał ciągle mierzyć się z rozwiązanymi butami co w pewnych momentach powodowało, że graliśmy o jednego zawodnika mniej. Mecz przegralismy 2:1 i możemy teraz gdybać co byłoby gdyby Kacper walczył tylko z rywalami, a nie dodtakowo z butami.

 

Gdy już wydawało się, że sytuacja ze sznurowadłami została opanowana na plac gry zameldował się Marcin Książek i jego latający but. Sytuacja miała miejsce podczas meczu z Barcianami, w którym po dobrej grze właśnie Marcina prowadziliśmy pewnie 2:0 i nic nie wskazywało na to, że można ten mecz chociażby zremisować. Podczas jednych z udanych interwencji Marcina jego but tak wysoko poleciał w powietrze, że zanim go złapał i nałożył z powrotem na stopę, zespół z Barcian juz cieszył się ze strzelonej bramki, a mecz zakończył się pechowym remisem 2:2. W pozostałych meczach już wszystko wróciło do normy a wyniki osiągnięte w nich (przegrana 1:2 z Jezioranami oraz wygrana z Dywitami 4:0) pozwoliło na zajęcie miejsca na "pudle".

Skład Wilczka: Kacper Harkot, Marcin Książek, Patryk Kuczyński, Damian Ptak, Kacper Kasprzak, Dominik Werbanowski, Łukasz Ogłodziński, Gracjan Bagiński