6 lipca na dwóch boiskach stadionu gminnego w Łazdojach, odbył się XVII letni turniej mieszkańców Gminy Kętrzyn w piłce nożnej o Puchar Wójta. Do rozgrywek przystąpiło 6 zespołów, które toczyły zacięte mecze na świetnie przygotowanej murawie, która na co dzień służy drużynie Wilczka.
W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach o awans do szczebla półfinałowego. W grupie A zeszłoroczny mistrz – zespół Stachowizna, mimo prowadzenia 2:0 przegrał z Karolewem i wyszedł z grupy na 2 miejscu. Do półfinału nie zakwalifikowało się Smokowo.
W grupie B Nowa Różanka zajęła 1 miejsce po zaciętych meczach z Filipówką i Wopławkami. Drugim półfinalistą została Filipówka.


W półfinałach Karolewo wysoko pokonało Filipówkę, a drugi mecz to była powtórka finału sprzed roku. Pierwsza połowa 3:0 dla Stachowizny. Druga połowa 3:0 dla Nowej Różanki i rzuty karne. 7 karnych bezbłędnych i dopiero ósmy obroniony przez Piotra Bijatę dał Różance finał.


W meczu o III miejsce Stachowizna po raz trzeci w tym dniu prowadziła, by ostatecznie przegrać po rzutach karnych z Filipówką.
W finale Nowa Różanka grając bardzo rozsądnie wygrała z Karolewem 3:1 i odebrała Puchar Wójta! Honorową bramkę dla Karolewa strzelił Piotr Bobrowski i w związku z faktem, że była to jego 7 bramka w turnieju, został królem strzelców. Za jego plecami z dorobkiem 6 bramek uplasowali się Sebastian Żukowski i Rafał Hnat.


Nagrody dla najlepszych zawodników Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski wręczył Pawłowi Kardaś /Filipówka/, Jakubowi Kalisz /Stachowizna/, Piotrowi Opala /Karolewo/ i Sebastianowi Żukowskiemu /Nowa Różanka/.


Podczas turnieju pogoda była angielska /mżawka/, ale wszystkich rozgrzewały emocje i Koło Gospodyń z Łazdoj. Panie serwowały pyszne pierogi, kawę i herbatę!