W dniach 28-29.12.2016 siatkarki LUKS „Wilczek” Wilkowo uczestniczyły w XII Memoriale Stanisława Przekopa organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku. Turniej dedykowany był dla dziewcząt z rocznika 2003 (młodziczka). W turnieju wzięło udział 9 ekip z Polski, Litwy i Białorusi. Zawodniczki z Wilkowa mogły rywalizować
z silnymi zespołami zagranicznymi i krajowymi. Był to sprawdzian przed ostatnim turniejem ligowym (14 stycznia gramy w Lidzbarku Welskim).


W pierwszym dniu rozgrywki toczyły się w grupach. W naszej grupie były zespoły: Grodno (BY); Kaunas (LT); Mikro Ełk I. Mecze rozgrywano do trzech setów bez względu na wynik. Niestety udało się wygrać tylko jednego seta z zespołem gospodarzy, pozostałe mecze przegraliśmy po 3:0, co dało nam 4 miejsce w grupie i pozwoliło na walkę w dniu następnym o miejsca 6-9.
W drugim dniu mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Pierwszy mecz z „GreenVolley” Ełk wygraliśmy 2:1, drugi o miejsce 6 przegraliśmy 1:2 z „Mikro” Ełk I.


Mecze pokazały, że mamy jeszcze nie ustabilizowaną formę. Zdarzały się dobre zagrania ale nie zabrakło również wielu błędów własnych, głównie spowodowanych brakiem koncentracji.
Do meczy ligowych jest jeszcze trochę czasu więc, ujawnione niedociągnięcia są jeszcze do poprawienia na treningach a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w dalszej grze.
Kolejność drużyn w turnieju:


1. Kowno (Litwa)
2. Akademia Łapy
3. Jonava (Litwa)
4. Grodno (Białoruś)
5. Kowno 2 (Litwa)
6. UMKS MIKRO Ełk 1
7. Wilczek Wilkowo
8. UKS GREEN VOLLEY Ełk
9. UMKS MIKRO Ełk 2