W sobotę 21 kwietnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Korszach odbył się Turniej Kulinarny. Inicjatorem konkursu była Lokalna Grupa Działania BARCJA. W turnieju realizowanym w ramach projektu SMAK wzięły udział przedszkolaki z Korsz, Windy, Reszla, Sępopola i Kruszewca. Turniej Małego Kuchcika poprowadziła finalistka programu MasterChef Klaudia Budny. Drużyny losowały danie, które musiały przygotować. Nasza drużyna Misie miała do wykonania tort. Do przygotowania dzieci wykorzystały biszkopt, serek i owoce. Praca przebiegała w miłej atmosferze i wspólnej pracy pod okiem animatorów. Dania zostały poddane końcowej ocenie pani Klaudii Budny. Wszystkie drużyny wykazały się kreatywnością – dania wyglądały i smakowały cudownie. Na zakończenie uczestnicy przystąpili do degustacji potraw wykonanych przez wszystkie drużyny. W trakcie turnieju przedszkolaki miały okazję do wspólnej zabawy przy muzyce pod kierunkiem pani Alicji Tomaszewskiej.
Dzieci otrzymały Dyplomy Małego Kuchcika i fartuszki z autografem Klaudii Budny. Udział w projekcie SMAK i Turnieju Małego Kuchcika dostarczył dzieciom nowych, ciekawych doświadczeń. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w projekcie.
https://ketrzyn.warmia.mazury.pl/edukacja/sp-kruszewiec/3186-turniej-malego-kuchcika-oddzial-przedszkolny-misie-przy-szkole-podstawowej-w-kruszewcu?layout=default&print=1&tmpl=component#sigFreeIdf247f0051c