Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach pod opieką wychowawcy Ewy Bielińskiej wzięli udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.
Uczniowie podczas zajęć z wielkim zapałem uczestniczyły w grach i w zabawach utrwalających wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie i zdrowo spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy.
Kubuś Puchatek , główny bohater „przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu, oraz udzielania pierwszej pomocy.
Podsumowaniem uczestnictwa w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym on-line. Składał się on z 15 pytań., w którym pierwszaki uzyskały średni wynik 92%. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tematyce bezpieczeństwa .
W działania związane z realizacją programu zaangażowani byli również rodzice, którzy mogli pogłębić swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na podstawie broszur informacyjnych przekazanych podczas spotkania z wychowawcą.
W działaniach dla bezpieczeństwa wspomagali nas pracownicy Powiatowej Komendy Policji , którzy zostali zaproszeni na pogadankę z uczniami. Podczas spotkania przekazano informacje na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole oraz cenne informacje i wskazówki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw. Po zajęciach dzieci otrzymały odblaski.
W wyniku podjętych działań zdobyliśmy Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
Realizacja zadań wynikających z programu z pewnością pozytywnie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły.
https://ketrzyn.warmia.mazury.pl/edukacja/sp-nakomiady/3090-dbamy-o-bezpieczenstwo?layout=default&print=1&tmpl=component#sigFreeId758f7865e4