2 czerwca 2017 r. to był niezwykle "gorący" czas dla społecznosci szkolnej naszego gimnazjum. O godzinie 13.00 ruszyła kolejna- IV.już- edycja wyborów Miss i Mistera Gimnazjum Gminnego w Karolewie.
Wielkiego otwarcia imprezy dokonali niezastąpieni - p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.

Do konkursu przystąpiło 7 par uczniów :

 

 

1. Karolina Gagdzis i Kamil Wielgus
2. Małgorzata Szarejko i Jakub Szuchalski
3. Kamila Sosnowska i Robert Klimkowski
4. Katarzyna Kolasińska i Michał Szykowski
5. Klaudia Rodak i Kacper Olechnowicz
6. Natalia Grabias i Patryk Rodak
7. Natalia Luma i Michał Rutkowski

 

Tradycyjnie już kandydaci startowali w trzech kategoriach: Miss i Mister Szkoły, Miss i Mister Publiczności oraz Miss i Mister Foto.
W trakcie imprezy odbyły się 4 odsłony punktowane przez jury, które i tym razem miało ciężki orzech do zgryzienia. W kolejnych wyjściach uczestnicy konkursu mogli zaprezentować się w stylizacjach: "na luzie", "zgadnij, kim jestem?"- baśniowe postaci, selfie i galowej.


Prezentacje były przeplecione występami gości, a także uczniów naszej szkoły. W solowych popisach wystąpili: Martyna Grabias(absolwentka naszej szkoły),Miłosz Babiński, Wiktoria Bartoszko których przygotowała p. Monika Grudzińska. Swoje niezwykłe umiejętności jazdy na rolkach zaprezentowała taże Ania Wojtkiewicz z zespołu Blue Bear. Wybory umilił gościom także świetny występ grupy artystycznej przygotowany przez zespół Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie.


Na zakończenie uczestnicy konkursu pojawili się w strojach galowych: dziewczęta w pięknych sukniach, chłopcy zaś w eleganckich spodniach i koszulach "pod krawatem", przy dźwiękach światowych hitów, które specjalnie na tę uroczystość wybrał p.Janusz Mazurkiewicz.


Jury w składzie: L. Kajcińska, A.Wronka, L.Mikulski i P.Kędzierski miało trudny wybór. Szkolne liczarki sprawnie przeliczyły wszystkie głosy, zarówno jury, jak i publiczności. W końcu przyszedł czas na werdykt, a emocje sięgały zenitu. Oto wyniki:


Miss Szkoły została Katarzyna Kolasińska – ucz. kl. III c i otrzymała oprócz korony wspaniałą kreację ufundowaną przez p. L. Zatorską, bony w wys. 150 zł na zakup odzieży w sklepie Natalia w Kętrzynie oraz opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz.


Misterem Szkoły został Kamil Wielgus – ucz. kl.III a i otrzymał nagrodę główną – elegancki garnitur ufundowany przez p. P. Kędzierskiego, bony w wys. 150 zł na zakup odzieży w sklepie Natalia w Kętrzynie oraz opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz.


Tytuł Miss Foto zdobyła Katarzyna Kolasińska z kl.III c, zaś Misterem Foto został Jakub Szuchalski z kl.IIa - laureaci otrzymali w nagrodę profesjonalną sesją fotograficzną ufundowaną przez znakomitego fotografa p. Lucjana Mikulskiego,bony w wys. 100 zł na zakup odzieży w sklepie Natalia w Kętrzynie oraz opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz.


Miss Publiczności została Natalia Luma - ucz.kl. III c natomiast Misterem Publiczności okrzyknięto Kamila Wielgusa – laureaci otrzymali w nagrodę bony w wys. 100 zł na zakup odzieży w sklepie Natalia w Kętrzynie oraz opiekę dentystyczną ufundowaną przez p.M.Wawer i M.Sienkiewicz.


Laureatom serdecznie gratulujemy.


Należy dodać, że pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody pocieszenia, które można było ufundować dzięki hojności:p. Beaty Bohdanowicz, Renaty Olechnowicz, Tadeusza Deptuły, Jadwigi Bazyluk, Anrzeja Sienkiewicza, Ireneusza Żukowskiego, Joanny i Rafała Jabłońskich-Rafink, Jana Osiki-Natalia, Justyny Radziwon i Pawła Wyszomirskiego-salon fryzjerski, Joanny Skuza Anitech, Rafała Czumaja Kwartet, Roberta Kwiatkowskiego OCMB Kętrzyn, Mariana i Ryszarda Pędzich Mechanika pojazdowa, drogerii HEBE w Kętrzynie, Zarząu ZNP Gminy Kętrzyn i Rady Rodziców przy Gimnazjum Gminnym w Karolewie.


Organizatorami "zamieszania", którzy kilka tygodni wspierali uczniów na próbach i w trakcie imprezy, byli: Janusz Mazurkiewicz, Anna Micuk, Marta Pupel, Dorota Syhłowyj i Tamara Furka. O wspaniałe nagrody i hojnych sponsorów zadbała niezastąpiona p.Barbara Wójcik.Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali miano Przyjaciela Gimnazjum Gminnego w Karolewie, a my z całego serca w imieniu społeczności szkolnej Im dziękujemy.Szczególne podziękowania składamy także Dyrektorowi gimnazjum-p. Jerzemu Pruszynskiemu- za wsparcie i pomoc w realizacji projektu.


Po rozdaniu nagród, sesji fotograficznej, gdy emocje nieco opadły, wszyscy uczestnicy imprezy udali się na zasłużony poczęstunek.
Do następnego roku:)