BEZPIECZNE WAKACJE zdjęcie grupowe     Przed wakacjami, 22.06. 2021 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, Pani Justyna Śpiewak i Pan Robert Żyrkowski, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.
Wielu uczniów spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, policjanci przybliżyli dzieciom i młodzieży ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu, zasady bezpieczeństwa na drogach.

Uczniowie klasy 1 SP Wilkowo z dyplomami      Uczniowie kl.1 SP w Wilkowie wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Skarby Bałtyku”. Uczestnicy mieli szansę poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę o naszym polskim morzu. Podczas realizacji zajęć edukacyjnych dzieci poznały historię powstania Morza Bałtyckiego, skąd w nim wziął się bursztyn, jakie ryby zamieszkują Bałtyk i jakich bałtyckich mamy sąsiadów. Ważnym zagadnieniem poruszonym w trakcie zajęć była ochrona środowiska morskiego a także wskazanie dzieciom wartości odżywczych jedzonych ryb.

Wycieczkowicze z Wilkowa w banku PKO BP     Uczniowie z Wilkowa oszczędzają w Szkolnej Kasie Oszczędności pod patronatem PKO BP.
Kolejny raz wybrali się na edukacyjną wycieczkę do banku w Kętrzynie.Zwiedzali budynek banku po rewitalizacji.Stwierdzili, iż jest w nim nowocześniej i ciekawiej.Zapoznali się ze wzorami kart debetowych, przed wyborem których wkrótce staną jako przyszli posiadacze kont pierwszych.Dowiedzieli się jakie rodzaje kart bankowych istnieją.

DZIEŃ DZIECKA w SP Wilkowo     Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Wilkowie przebiegał pod hasłem integracji klasowej. Uczniowie dzień po powrocie do szkoły mieli możliwość spędzić czas wspólnie nie na lekcjach, tylko podczas gier , zabaw, grilowania i pieczenia kiełbasek na ognisku. Każda klasa miała inny pomysł na wspólne spędzenie czasu, ale cel był ten sam: przypomnienie sobie jak zachowywać się w grupie aby czas mijał przyjemnie!

 

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Wilkowie„Mikołaj Kopernik to wielki astronom i uczony,
więc został patronem naszej szkoły,
wstrzymał słońce, ruszył ziemię jest to sławne powiedzenie,
dzisiaj już wszyscy o tym wiemy, że Kopernik świat nasz zmienił,
dziś rocznicę urodzin jego mamy,
więc świętujmy i się bawmy”.
Lena Czerepak